PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dziwna kampania prezydenta

altPo naszej wtorkowej publikacji o urlopie prezydenta Adamowicza oraz pełnieniu przez niego w tym czasie obowiązków służbowych, w środę na tą sytuację nałożyła się choroba prezydenta. W związku z tym nie był on obecny na zaplanowanej w swoim kalendarzu konferencji prasowej. Mimo choroby i urlopu na jutrzejszy dzień prezydent ma m.in. zaplanowane spotkanie z pełnomocnikami miast i gmin metropolii gdańskiej ds. ESK 2016, czy spotkanie z prezesem zarządu Multi Development. Dlaczego prezydent jednocześnie jest na urlopie i pracuje?


Sytuacja staje się coraz bardziej dziwna. O tym, ze prezydent jest nas urlopie redakcja dowiedziała się po konferencji prasowej we wtorek, gdy pytanie o wykorzystywanie czasu pracy dla prowadzenia działalności politycznej kandydata na prezydenta dziennikarz zadał Antoniemu Pawlakowi, jego rzecznikowi. Wkrótce się dowiedział, że pan prezydent udał się na czterodniowy urlop bez zmiany zakresu wykonywanych obowiązków. W środę okazało się dodatkowo, że prezydent jest chory.
- W środę pan prezydent był chory, dlatego nie uczestniczył w konferencji. Od wczoraj jest na urlopie – prawdopodobnie do końca tygodnia – wyjaśniał Antoni Pawlak, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska.


Sprawa jest jasna dla Kazimierza Koralewskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.
- Według mnie prezydent bardzo pogubił się w swojej kampanii wyborczej. Z jednej strony mówi o urlopie, z drugiej jego kalendarz obowiązków jest niespójny z tymi założeniami. Sprawia to wrażenie, że prezydent robi kampanie wyborczą za publiczne pieniądze. Kampanie prowadzoną do tego w godzinach pracy, korzystając z zainteresowania mediów. We wszystkich miastach, gdzie PO była w opozycji mocno piętnowała włodarzy za takie zachowania. Teraz, gdy prezydent z Platformy postępuję podobnie uważają, że nic się nie stało. Paweł Adamowicz powinien na czas kampanii wyborczej wziąć urlop, odciąć się od pracy Prezydenta Gdańska, a nie łączyć funkcji publicznej z prywatną – mówi radny Koralewski.


Faktycznie mimo zaplanowanego co najmniej do czwartku urlopu, według swojego oficjalnego kalendarza obowiązków, prezydent ma w tym czasie zaplanowane rozmaite spotkania służbowe. Jest więc w pracy mimo oficjalnego urlopu? Tego nie mogliśmy potwierdzić, ponieważ Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta, który jest oficjalnie pracodawcą prezydenta, był dzisiaj przez cały dzień nieosiągalny. Sama sytuacja jest o tyle dziwna, że według Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku, pracownik nie może wykonywać pracy w czasie zwolnienia.


- Pracownik nie może wykonywać swojej pracy w czasie przyznanego mu urlopu. Jeżeli się tak dzieję, to dochodzi tutaj do naruszenia przepisów kodeksu pracy. Pracodawca nie powinien w ogóle pracownikowi udostępnić możliwości pracy w ten dzień. Jeżeli praca w czasie urlopu jest wykonywana za zgodą i wiedzą pracodawcy, to narusza on przepisy kodeksu pracy. Jeżeli pracownik samowolnie uda się do zakładu pracy i dozna wypadku w okresie, kiedy powinien być na urlopie, nie może on liczyć na ubezpieczenie – tłumaczy Jolanta Zedlewska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.


Do sytuacji w której prezydent pracował w czasie urlopu doszło we wtorek, kiedy prezydent pomimo wziętego urlopu pełnił swoje oficjalne funkcje m.in. spotkał się z Panem Aleksandrem Alekseevem, Ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Polsce, czy podpisał umowę z wykonawcą ulicy Nowej Łódzkiej w Gdańsku.


Czy z podwójną rolą pracującego i wypoczywającego jednocześnie prezydenta, będziemy mieli również jutro do czynienia? Oficjalny kalendarz prezydenta informują nas, że na pewno tak.
(wt)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież