Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Reklama
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dziwna kampania prezydenta

altPo naszej wtorkowej publikacji o urlopie prezydenta Adamowicza oraz pełnieniu przez niego w tym czasie obowiązków służbowych, w środę na tą sytuację nałożyła się choroba prezydenta. W związku z tym nie był on obecny na zaplanowanej w swoim kalendarzu konferencji prasowej. Mimo choroby i urlopu na jutrzejszy dzień prezydent ma m.in. zaplanowane spotkanie z pełnomocnikami miast i gmin metropolii gdańskiej ds. ESK 2016, czy spotkanie z prezesem zarządu Multi Development. Dlaczego prezydent jednocześnie jest na urlopie i pracuje?


Sytuacja staje się coraz bardziej dziwna. O tym, ze prezydent jest nas urlopie redakcja dowiedziała się po konferencji prasowej we wtorek, gdy pytanie o wykorzystywanie czasu pracy dla prowadzenia działalności politycznej kandydata na prezydenta dziennikarz zadał Antoniemu Pawlakowi, jego rzecznikowi. Wkrótce się dowiedział, że pan prezydent udał się na czterodniowy urlop bez zmiany zakresu wykonywanych obowiązków. W środę okazało się dodatkowo, że prezydent jest chory.
- W środę pan prezydent był chory, dlatego nie uczestniczył w konferencji. Od wczoraj jest na urlopie – prawdopodobnie do końca tygodnia – wyjaśniał Antoni Pawlak, rzecznik prasowy prezydenta Gdańska.


Sprawa jest jasna dla Kazimierza Koralewskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.
- Według mnie prezydent bardzo pogubił się w swojej kampanii wyborczej. Z jednej strony mówi o urlopie, z drugiej jego kalendarz obowiązków jest niespójny z tymi założeniami. Sprawia to wrażenie, że prezydent robi kampanie wyborczą za publiczne pieniądze. Kampanie prowadzoną do tego w godzinach pracy, korzystając z zainteresowania mediów. We wszystkich miastach, gdzie PO była w opozycji mocno piętnowała włodarzy za takie zachowania. Teraz, gdy prezydent z Platformy postępuję podobnie uważają, że nic się nie stało. Paweł Adamowicz powinien na czas kampanii wyborczej wziąć urlop, odciąć się od pracy Prezydenta Gdańska, a nie łączyć funkcji publicznej z prywatną – mówi radny Koralewski.


Faktycznie mimo zaplanowanego co najmniej do czwartku urlopu, według swojego oficjalnego kalendarza obowiązków, prezydent ma w tym czasie zaplanowane rozmaite spotkania służbowe. Jest więc w pracy mimo oficjalnego urlopu? Tego nie mogliśmy potwierdzić, ponieważ Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta, który jest oficjalnie pracodawcą prezydenta, był dzisiaj przez cały dzień nieosiągalny. Sama sytuacja jest o tyle dziwna, że według Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku, pracownik nie może wykonywać pracy w czasie zwolnienia.


- Pracownik nie może wykonywać swojej pracy w czasie przyznanego mu urlopu. Jeżeli się tak dzieję, to dochodzi tutaj do naruszenia przepisów kodeksu pracy. Pracodawca nie powinien w ogóle pracownikowi udostępnić możliwości pracy w ten dzień. Jeżeli praca w czasie urlopu jest wykonywana za zgodą i wiedzą pracodawcy, to narusza on przepisy kodeksu pracy. Jeżeli pracownik samowolnie uda się do zakładu pracy i dozna wypadku w okresie, kiedy powinien być na urlopie, nie może on liczyć na ubezpieczenie – tłumaczy Jolanta Zedlewska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku.


Do sytuacji w której prezydent pracował w czasie urlopu doszło we wtorek, kiedy prezydent pomimo wziętego urlopu pełnił swoje oficjalne funkcje m.in. spotkał się z Panem Aleksandrem Alekseevem, Ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Polsce, czy podpisał umowę z wykonawcą ulicy Nowej Łódzkiej w Gdańsku.


Czy z podwójną rolą pracującego i wypoczywającego jednocześnie prezydenta, będziemy mieli również jutro do czynienia? Oficjalny kalendarz prezydenta informują nas, że na pewno tak.
(wt)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież