Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zmiany w ruchu na Święto Zmarłych

altZbliża się Święto Zmarłych, jak co roku zmianie ulegną zasady organizacji ruchu drogowego w okolicy cmentarzy w dniach: 30 i 31 października oraz 1 listopada.

Cmentarz przy ul. Łostowickiej:

Zmiany obowiązują 31 października i 1 listopada. Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu za wyjątkiem taksówek, pojazdów inwalidzkich oraz mieszkańców ulicy, którzy będą mogli wjechać na ulicę od ul. Kartuskiej, pozostałe wjazdy na Łostowicką zostaną zamknięte.
Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza będzie możliwy specjalnie oznakowaną trasą przebiegającą ulicami: Kościelną, Malczewskiego, Pobiedzisko i Pana Tadeusza. Na ul. Armii Krajowej - od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do ul. Łostowickiej wyznaczony zostanie BUS-pas , tylko dla autobusów komunikacji miejskiej .
Wyznaczone zostaną specjalne parkingi: na ul. Nowolipie od ul. Schuberta do miejsca robót, wyznaczony zostanie parking na zieleńcu. Parkingi dla osób odwiedzających cmentarz wyznaczone zostaną na obu jezdniach ul. Armii Krajowej (w kierunku do obwodnicy, za ul. Łostowicką - na lewym pasie, w kierunku do centrum - na lewym pasie) pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Łostowicką, a wiaduktem ul. Cedrowej oraz na lewym pasie ul. Armii Krajowej w relacji do centrum , za skrzyżowaniem z ul. Łostowicką . Udostępniony zostanie także parking dla samochodów przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego.

Cmentarz przy ul. Srebrniki:

Zmiany także 31 października i 1 listopada. Dojazd do cmentarza od strony ul. Grunwaldzkiej wyłącznie jednokierunkowymi ulicami: Słowackiego i Srebrniki. Tak jak w latach poprzednich pojazdy z kierunku Śródmieścia kierowane będą do skrzyżowania z  ul. Grunwaldzkiej - al. Wojska Polskiego (na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo), gdzie po zawróceniu jechać będą ul. Grunwaldzką w stronę ul. Słowackiego. Pojazdy wyjeżdżające ul. Kościuszki będą mogły przejeżdżać skrzyżowanie z ul. Grunwaldzką „na wprost". Jadący ul. Słowackiego (z obwodnicy) w kierunku ul. Grunwaldzkiej zostaną skierowani na objazd ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina. Wyjazd z rejonu cmentarza „Srebrzysko" jednokierunkowymi ulicami: Róży Ostrowskiej , Partyzantów i odcinkiem ul. Srebrniki w kierunku do ul. Potokowej. Nie będzie możliwy przejazd z ul. Potokowej w kierunku ul. Srebrniki gdyż będzie ona ulica bez przejazdu od ul. Potokowej.
Na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzka - De Gaulle'a (na jezdni w kierunku do Sopotu) uruchomiona zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna oraz rozgrodzone zostanie torowisko tramwajowe w celu umożliwienia jazdy z ul. De Gaulle'a w kierunku Sopotu.
Miejsca postojowe dla samochodów osób odwiedzających cmentarz wyznaczone będą: w istniejącej zatoce postojowej ul. Róży Ostrowskiej, po lewej stronie ul. Srebrniki na odcinku od placu przed bramą główną w kierunku wzgórz Brętowskich oraz po prawej stronie ul. Partyzantów.

Cmentarz Witomiński

30 październik - 1 listopad. Na ul. Witomińskiej od ul. Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie dwustronny zakaz zatrzymywania się. Od bramy cmentarza do ul. Rolniczej w kierunku Witomina wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Po lewej stronie tego odcinka ul. Witomińskiej obowiązywać będzie „zakaz zatrzymywania się". Natomiast po prawej stronie można będzie parkować pojazdy. Od bramy cmentarza do wyjazdu z parkingu będzie miejsce umożliwiające tylko zatrzymanie pojazdu w celu wysadzenia pasażera. Samochody parkować będziemy mogli na parkingu zlokalizowanym na terenie boiska Szkoły Specjalnej przy ul. Witomińskiej, na parkingach w rejonie cmentarza, po prawej stronie ul. Witomińskiej na odcinku od końca cmentarza do ul. Rolniczej.

Cmentarz przy ul. Opackiej:

Zmiany obowiązują tylko 1 listopada. Dojazd do cmentarza jednokierunkową ul. Opacką od ul. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym odcinkiem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Jednokierunkowa (w kierunku Sopotu) będzie także ul. Czyżewskiego.
Miejsca postojowe: na parkingu przy ul. Cystersów, na placu u zbiegu ulic Tatrzańskiej i Czyżewskiego oraz po prawej stronie ul. Czyżewskiego za bramą na cmentarz. Na Opackiej oraz po lewej stronie Czyżewskiego obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.

Cmentarz przy ul. Dąbrowskiego:

Tylko 1 listopad. Dojazd od ul. Bema  jednokierunkową  ul. Dąbrowskiego (ruch jednokierunkowy od ul. Bema do ul. 3-go Maja). Zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie po obu  stronach jezdni w kierunku do ul. 3-go Maja.
Parkingi funkcjonować będą: na placu pomiędzy ul. Dąbrowskiego i ul. Giełguda , na ul. Giełguda, na Placu Zebrań Ludowych, na terenie MDK .

Cmentarz przy ul. Brzegi:

Tylko 1 listopad.  Dojazd w rejon cmentarza jednokierunkowym wjazdem od Traktu św. Wojciecha (przez most), wyjazd – jednokierunkową ul. Brzegi w kierunku ul. Stoczniowców lub od strony ul. Podmiejskiej. Fragment ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej do cmentarza będzie zamknięty.
Miejsca postojowe wyznaczone będą po prawej stronie na obu odcinkach ul. Brzegi.

Cmentarz przy ul. Ks. Góreckiego:

Dojazd wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ulica Ks. Góreckiego (przy cmentarzu) wyłączona zostanie z ruchu.
Miejsca postojowe wyznaczone zostaną po prawej stronie jezdni ul. Wyzwolenia oraz na parkingu przy MDK.

Cmentarz przy ul. Kartuskiej:

Dojazd od ul. Kartuskiej, na której obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.
Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jezdni ul. Nowolipie (w relacji Morena - ul. Kartuska).

Cmentarze w Sopocie:

30 październik – 1 listopad. Jednokierunkowe staną się: ul. Malczewskiego, na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Kolberga, ul. Księżycowa (od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca), ul. Okrężna (w stronę ul. 23 Marca) , ul. Słoneczna (w stronę ul. Okrężnej), ul. Chodowieckiego (w stronę ul. Księżycowej)
Pojazdy jadące od strony Gdyni ulicą Sopocką i dalej ulicą Malczewskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolberga będą kierowane objazdem przez Osiedle Brodwino ulicą Kolberga i dalej ulicą Obodrzyców i Wejherowską do Alei Niepodległości.Miejsca postojowe przygotowane zostały w górnej części ul. Malczewskiego i w okolicach ul. Okrężnej.

(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież