Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w ruchu na Święto Zmarłych

altZbliża się Święto Zmarłych, jak co roku zmianie ulegną zasady organizacji ruchu drogowego w okolicy cmentarzy w dniach: 30 i 31 października oraz 1 listopada.

Cmentarz przy ul. Łostowickiej:

Zmiany obowiązują 31 października i 1 listopada. Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu za wyjątkiem taksówek, pojazdów inwalidzkich oraz mieszkańców ulicy, którzy będą mogli wjechać na ulicę od ul. Kartuskiej, pozostałe wjazdy na Łostowicką zostaną zamknięte.
Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza będzie możliwy specjalnie oznakowaną trasą przebiegającą ulicami: Kościelną, Malczewskiego, Pobiedzisko i Pana Tadeusza. Na ul. Armii Krajowej - od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do ul. Łostowickiej wyznaczony zostanie BUS-pas , tylko dla autobusów komunikacji miejskiej .
Wyznaczone zostaną specjalne parkingi: na ul. Nowolipie od ul. Schuberta do miejsca robót, wyznaczony zostanie parking na zieleńcu. Parkingi dla osób odwiedzających cmentarz wyznaczone zostaną na obu jezdniach ul. Armii Krajowej (w kierunku do obwodnicy, za ul. Łostowicką - na lewym pasie, w kierunku do centrum - na lewym pasie) pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Łostowicką, a wiaduktem ul. Cedrowej oraz na lewym pasie ul. Armii Krajowej w relacji do centrum , za skrzyżowaniem z ul. Łostowicką . Udostępniony zostanie także parking dla samochodów przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego.

Cmentarz przy ul. Srebrniki:

Zmiany także 31 października i 1 listopada. Dojazd do cmentarza od strony ul. Grunwaldzkiej wyłącznie jednokierunkowymi ulicami: Słowackiego i Srebrniki. Tak jak w latach poprzednich pojazdy z kierunku Śródmieścia kierowane będą do skrzyżowania z  ul. Grunwaldzkiej - al. Wojska Polskiego (na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo), gdzie po zawróceniu jechać będą ul. Grunwaldzką w stronę ul. Słowackiego. Pojazdy wyjeżdżające ul. Kościuszki będą mogły przejeżdżać skrzyżowanie z ul. Grunwaldzką „na wprost". Jadący ul. Słowackiego (z obwodnicy) w kierunku ul. Grunwaldzkiej zostaną skierowani na objazd ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina. Wyjazd z rejonu cmentarza „Srebrzysko" jednokierunkowymi ulicami: Róży Ostrowskiej , Partyzantów i odcinkiem ul. Srebrniki w kierunku do ul. Potokowej. Nie będzie możliwy przejazd z ul. Potokowej w kierunku ul. Srebrniki gdyż będzie ona ulica bez przejazdu od ul. Potokowej.
Na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzka - De Gaulle'a (na jezdni w kierunku do Sopotu) uruchomiona zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna oraz rozgrodzone zostanie torowisko tramwajowe w celu umożliwienia jazdy z ul. De Gaulle'a w kierunku Sopotu.
Miejsca postojowe dla samochodów osób odwiedzających cmentarz wyznaczone będą: w istniejącej zatoce postojowej ul. Róży Ostrowskiej, po lewej stronie ul. Srebrniki na odcinku od placu przed bramą główną w kierunku wzgórz Brętowskich oraz po prawej stronie ul. Partyzantów.

Cmentarz Witomiński

30 październik - 1 listopad. Na ul. Witomińskiej od ul. Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie dwustronny zakaz zatrzymywania się. Od bramy cmentarza do ul. Rolniczej w kierunku Witomina wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Po lewej stronie tego odcinka ul. Witomińskiej obowiązywać będzie „zakaz zatrzymywania się". Natomiast po prawej stronie można będzie parkować pojazdy. Od bramy cmentarza do wyjazdu z parkingu będzie miejsce umożliwiające tylko zatrzymanie pojazdu w celu wysadzenia pasażera. Samochody parkować będziemy mogli na parkingu zlokalizowanym na terenie boiska Szkoły Specjalnej przy ul. Witomińskiej, na parkingach w rejonie cmentarza, po prawej stronie ul. Witomińskiej na odcinku od końca cmentarza do ul. Rolniczej.

Cmentarz przy ul. Opackiej:

Zmiany obowiązują tylko 1 listopada. Dojazd do cmentarza jednokierunkową ul. Opacką od ul. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym odcinkiem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Jednokierunkowa (w kierunku Sopotu) będzie także ul. Czyżewskiego.
Miejsca postojowe: na parkingu przy ul. Cystersów, na placu u zbiegu ulic Tatrzańskiej i Czyżewskiego oraz po prawej stronie ul. Czyżewskiego za bramą na cmentarz. Na Opackiej oraz po lewej stronie Czyżewskiego obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.

Cmentarz przy ul. Dąbrowskiego:

Tylko 1 listopad. Dojazd od ul. Bema  jednokierunkową  ul. Dąbrowskiego (ruch jednokierunkowy od ul. Bema do ul. 3-go Maja). Zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie po obu  stronach jezdni w kierunku do ul. 3-go Maja.
Parkingi funkcjonować będą: na placu pomiędzy ul. Dąbrowskiego i ul. Giełguda , na ul. Giełguda, na Placu Zebrań Ludowych, na terenie MDK .

Cmentarz przy ul. Brzegi:

Tylko 1 listopad.  Dojazd w rejon cmentarza jednokierunkowym wjazdem od Traktu św. Wojciecha (przez most), wyjazd – jednokierunkową ul. Brzegi w kierunku ul. Stoczniowców lub od strony ul. Podmiejskiej. Fragment ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej do cmentarza będzie zamknięty.
Miejsca postojowe wyznaczone będą po prawej stronie na obu odcinkach ul. Brzegi.

Cmentarz przy ul. Ks. Góreckiego:

Dojazd wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ulica Ks. Góreckiego (przy cmentarzu) wyłączona zostanie z ruchu.
Miejsca postojowe wyznaczone zostaną po prawej stronie jezdni ul. Wyzwolenia oraz na parkingu przy MDK.

Cmentarz przy ul. Kartuskiej:

Dojazd od ul. Kartuskiej, na której obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.
Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jezdni ul. Nowolipie (w relacji Morena - ul. Kartuska).

Cmentarze w Sopocie:

30 październik – 1 listopad. Jednokierunkowe staną się: ul. Malczewskiego, na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Kolberga, ul. Księżycowa (od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca), ul. Okrężna (w stronę ul. 23 Marca) , ul. Słoneczna (w stronę ul. Okrężnej), ul. Chodowieckiego (w stronę ul. Księżycowej)
Pojazdy jadące od strony Gdyni ulicą Sopocką i dalej ulicą Malczewskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolberga będą kierowane objazdem przez Osiedle Brodwino ulicą Kolberga i dalej ulicą Obodrzyców i Wejherowską do Alei Niepodległości.Miejsca postojowe przygotowane zostały w górnej części ul. Malczewskiego i w okolicach ul. Okrężnej.

(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież