Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w ruchu na Święto Zmarłych

altZbliża się Święto Zmarłych, jak co roku zmianie ulegną zasady organizacji ruchu drogowego w okolicy cmentarzy w dniach: 30 i 31 października oraz 1 listopada.

Cmentarz przy ul. Łostowickiej:

Zmiany obowiązują 31 października i 1 listopada. Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu za wyjątkiem taksówek, pojazdów inwalidzkich oraz mieszkańców ulicy, którzy będą mogli wjechać na ulicę od ul. Kartuskiej, pozostałe wjazdy na Łostowicką zostaną zamknięte.
Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza będzie możliwy specjalnie oznakowaną trasą przebiegającą ulicami: Kościelną, Malczewskiego, Pobiedzisko i Pana Tadeusza. Na ul. Armii Krajowej - od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do ul. Łostowickiej wyznaczony zostanie BUS-pas , tylko dla autobusów komunikacji miejskiej .
Wyznaczone zostaną specjalne parkingi: na ul. Nowolipie od ul. Schuberta do miejsca robót, wyznaczony zostanie parking na zieleńcu. Parkingi dla osób odwiedzających cmentarz wyznaczone zostaną na obu jezdniach ul. Armii Krajowej (w kierunku do obwodnicy, za ul. Łostowicką - na lewym pasie, w kierunku do centrum - na lewym pasie) pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Łostowicką, a wiaduktem ul. Cedrowej oraz na lewym pasie ul. Armii Krajowej w relacji do centrum , za skrzyżowaniem z ul. Łostowicką . Udostępniony zostanie także parking dla samochodów przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego.

Cmentarz przy ul. Srebrniki:

Zmiany także 31 października i 1 listopada. Dojazd do cmentarza od strony ul. Grunwaldzkiej wyłącznie jednokierunkowymi ulicami: Słowackiego i Srebrniki. Tak jak w latach poprzednich pojazdy z kierunku Śródmieścia kierowane będą do skrzyżowania z  ul. Grunwaldzkiej - al. Wojska Polskiego (na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo), gdzie po zawróceniu jechać będą ul. Grunwaldzką w stronę ul. Słowackiego. Pojazdy wyjeżdżające ul. Kościuszki będą mogły przejeżdżać skrzyżowanie z ul. Grunwaldzką „na wprost". Jadący ul. Słowackiego (z obwodnicy) w kierunku ul. Grunwaldzkiej zostaną skierowani na objazd ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina. Wyjazd z rejonu cmentarza „Srebrzysko" jednokierunkowymi ulicami: Róży Ostrowskiej , Partyzantów i odcinkiem ul. Srebrniki w kierunku do ul. Potokowej. Nie będzie możliwy przejazd z ul. Potokowej w kierunku ul. Srebrniki gdyż będzie ona ulica bez przejazdu od ul. Potokowej.
Na skrzyżowaniu ulic: Grunwaldzka - De Gaulle'a (na jezdni w kierunku do Sopotu) uruchomiona zostanie dodatkowa sygnalizacja świetlna oraz rozgrodzone zostanie torowisko tramwajowe w celu umożliwienia jazdy z ul. De Gaulle'a w kierunku Sopotu.
Miejsca postojowe dla samochodów osób odwiedzających cmentarz wyznaczone będą: w istniejącej zatoce postojowej ul. Róży Ostrowskiej, po lewej stronie ul. Srebrniki na odcinku od placu przed bramą główną w kierunku wzgórz Brętowskich oraz po prawej stronie ul. Partyzantów.

Cmentarz Witomiński

30 październik - 1 listopad. Na ul. Witomińskiej od ul. Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie dwustronny zakaz zatrzymywania się. Od bramy cmentarza do ul. Rolniczej w kierunku Witomina wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Po lewej stronie tego odcinka ul. Witomińskiej obowiązywać będzie „zakaz zatrzymywania się". Natomiast po prawej stronie można będzie parkować pojazdy. Od bramy cmentarza do wyjazdu z parkingu będzie miejsce umożliwiające tylko zatrzymanie pojazdu w celu wysadzenia pasażera. Samochody parkować będziemy mogli na parkingu zlokalizowanym na terenie boiska Szkoły Specjalnej przy ul. Witomińskiej, na parkingach w rejonie cmentarza, po prawej stronie ul. Witomińskiej na odcinku od końca cmentarza do ul. Rolniczej.

Cmentarz przy ul. Opackiej:

Zmiany obowiązują tylko 1 listopada. Dojazd do cmentarza jednokierunkową ul. Opacką od ul. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym odcinkiem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Jednokierunkowa (w kierunku Sopotu) będzie także ul. Czyżewskiego.
Miejsca postojowe: na parkingu przy ul. Cystersów, na placu u zbiegu ulic Tatrzańskiej i Czyżewskiego oraz po prawej stronie ul. Czyżewskiego za bramą na cmentarz. Na Opackiej oraz po lewej stronie Czyżewskiego obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.

Cmentarz przy ul. Dąbrowskiego:

Tylko 1 listopad. Dojazd od ul. Bema  jednokierunkową  ul. Dąbrowskiego (ruch jednokierunkowy od ul. Bema do ul. 3-go Maja). Zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie po obu  stronach jezdni w kierunku do ul. 3-go Maja.
Parkingi funkcjonować będą: na placu pomiędzy ul. Dąbrowskiego i ul. Giełguda , na ul. Giełguda, na Placu Zebrań Ludowych, na terenie MDK .

Cmentarz przy ul. Brzegi:

Tylko 1 listopad.  Dojazd w rejon cmentarza jednokierunkowym wjazdem od Traktu św. Wojciecha (przez most), wyjazd – jednokierunkową ul. Brzegi w kierunku ul. Stoczniowców lub od strony ul. Podmiejskiej. Fragment ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej do cmentarza będzie zamknięty.
Miejsca postojowe wyznaczone będą po prawej stronie na obu odcinkach ul. Brzegi.

Cmentarz przy ul. Ks. Góreckiego:

Dojazd wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ulica Ks. Góreckiego (przy cmentarzu) wyłączona zostanie z ruchu.
Miejsca postojowe wyznaczone zostaną po prawej stronie jezdni ul. Wyzwolenia oraz na parkingu przy MDK.

Cmentarz przy ul. Kartuskiej:

Dojazd od ul. Kartuskiej, na której obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się.
Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jezdni ul. Nowolipie (w relacji Morena - ul. Kartuska).

Cmentarze w Sopocie:

30 październik – 1 listopad. Jednokierunkowe staną się: ul. Malczewskiego, na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Kolberga, ul. Księżycowa (od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca), ul. Okrężna (w stronę ul. 23 Marca) , ul. Słoneczna (w stronę ul. Okrężnej), ul. Chodowieckiego (w stronę ul. Księżycowej)
Pojazdy jadące od strony Gdyni ulicą Sopocką i dalej ulicą Malczewskiego, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolberga będą kierowane objazdem przez Osiedle Brodwino ulicą Kolberga i dalej ulicą Obodrzyców i Wejherowską do Alei Niepodległości.Miejsca postojowe przygotowane zostały w górnej części ul. Malczewskiego i w okolicach ul. Okrężnej.

(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież