Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni będą dyskutować o Wyspie Spichrzów

altW czwartek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Gdańska. Wśród najważniejszych punktów obrad znajdzie się glosowanie nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wyspy Spichrzów w rejonie ulicy Stągiewnej i ulicy Chmielnej. Tej sprawie poświęcona była też konferencja prasowa zorganizowana przez gdański magistrat.
Zaproszeni na nią architekci, którzy zajmowali się analizą zagadnień związanych z zabudową Wyspy opowiadali m. in. o zastrzeżeniach firm i instytucji oraz organizacji społecznych zgłoszonych wobec wyłonienia zwycięskiego projektu Pracowni Mat na zagospodarowanie tego fragmentu miasta. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel wykonawcy, Jacek Skrzyński, szef marketingu spółki.
Zastrzeżenia odnosiły się do konieczności na przykład ustawienia szpaleru drzew na głównych ulicach Wyspy, albo konieczności odbudowy wszystkich spichrzów w ich historycznej formie, a także zmiany usytuowania Muzeum Bursztynu, które zdaniem przedstawicieli środowiska bursztynników powinno być usytuowane na cyplu Wyspy – informował profesor Rafał Szczepański, warszawski architekt, który pracował w zespole prof. Krzysztofa Pawłowskiego, opiniującego zastrzeżenia zgłoszone wobec projektu. – Jeśli chodzi o lokalizację muzeum, to takie jego usytuowanie byłoby niewłaściwe ze względu na przewidziana dla tego fragmentu przestrzeni funkcji otwartej, użytecznej. Tymczasem muzeum jest czynne tylko w określonych godzinach i nie mogłoby spełniać takiej roli. Co do odbudowy spichrzów, te zarzuty także należało oddalić. Nie jest możliwe, ani zasadne odbudowywanie współcześnie, po 65 latach od zniszczenia, tego historycznego kostiumu architektonicznego. To byłoby wbrew wymogom współczesności i użytkowej, publicznej funkcji tej przestrzeni. Wręcz niemożliwe ze względu na konieczność przystosowania Wyspy do nowych funkcjonalności.

Odrębny problem stanowi projekt i budowa właśnie Muzeum Bursztynu. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie jeszcze dyskutowana i z pewnością Biuro Mat nie będzie wykonawcą projektu.
Tak więc, plan zagospodarowania Wyspy będzie jutro głosowany. Poza tym radni zajmą się m. in. uchwałą zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2010, uchwałą zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wysokości sumy, do której Prezydent Miasta Gdańska może samodzielnie zaciągać zobowiązania w 2010 roku oraz uchwałą w sprawie wyboru biegłego rewidenta do zbadania sprawozdań finansowych Europejskiego Centrum Solidarności za rok 2010.
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież