Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Słowo po niedzieli: Dość mam obrażania Policji

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 kwietnia 2021 10:53

altTak, dokładnie, jak napisałam. Mam dość obrażania policjantów. Od sześciu lat są poniżani, opluwani, lżeni, wyzywani i to z każdej strony. Bo wlepił mandat, bo zatrzymał za brak maseczki, bo wylegitymował, albo po prostu istniał. Policjanci wykonują na co dzień ciężką pracę, pełną stresu, w różnych godzinach, w święta, Sylwestra, nowy rok i w urodziny swojej córeczki.


Guzik mnie obchodzą hejty, jakie posypią się na mnie za ten felieton. Ale nie mam zamiaru dłużej milczeć wobec tego co się dzieje. Czarę goryczy przelało we mnie to, co było komentowane w minioną niedzielę na Twitterze, zwłaszcza po zajściach w Głogowie. Tam, jeśli ktoś nie wie, policjantka przywaliła pałą jednej paniusi. Bo paniusi wydawało się, że można od tak sobie napluć na policjantkę, kopnąć ją i nawyzywać. Rozwyło się natychmiast towarzystwo na cały Twitter, że gestapo, że zomo, że grom wie co jeszcze.


Nie mam i nie będę miała z nikim wspólnego języka, ani pola do jakiejkolwiek dyskusji, kto będzie przyrównywał polską Policję do gestapo lub zomo. Gestapo ma na swoim koncie tysiące zamordowanych, zakatowanych i torturowanych ludzi. Większość zresztą po kontakcie z gestapo nie miała szans nie tylko na wyjście z budynku o własnych siłach, bo najczęściej nie wychodziła żywo wcale. Tak, takie było gestapo. Torturowało i męczyło ludzi na śmierć. Nie będę rozpisywać się w szczegółach, co robiło gestapo, kiedy ktoś im wpadł w łapy. Niech ci, którzy przyrównują polską Policję do gestapo zrobią niewielki wysiłek i znajdą sobie na youtubie dowolny film dokumentalny o gestapo i potem wyobrażą sobie, że w rękach gestapo mogła być ich babcia, wujek, albo ojciec. A potem… niech popatrzą w lustro.


Identycznie jest z zomo. Ta formacja dopuszczała się równie obrzydliwych działań na obywatelach polskich. I porównywanie dzisiejszej Policji do zomo, które biło do kości, łamało te kości, przypalało papierosami i pozbawiało życia, choć w mniejszej ilości niż gestapo. Z ludźmi, którzy porównują polską Policję do zomo, też nie mam żadnych wspólnych tematów. Dla mnie osobiście takie osoby, które tego rodzaju porównania czynią, nie mają moralnego prawa do zabierania głosu w dyskusji ze mną. Bo plują w twarz i na groby wszystkich ofiar zarówno zomo jak i gestapo.


Policjanci wystarczająco długo znosili obelgi, poniżania, opluwania, wyzwiska. Nie wiem, jak oni to znoszą, bo nawet ja już mam tego dość. I co gorsza, obrywają z każdej strony. Zareagują, jest wycie. Nie zareagują, też jest wycie. Policjant, to przedstawiciel państwa polskiego. Plując na policjanta, pluje się na państwo polskie. I każdy słowny lub fizyczny atak na policjanta powinien być karany. Adekwatnie do przewinienia. Nie znaczy to, że policjantom wolno wszystko, bo tak nie jest. Ale to też nie znaczy, że byle łachudra ma wydzierać mordę na człowieka, który pierwszy będzie jej bronił w razie zagrożenia życia lub zdrowia.


Policjant to nie jest aktywista, który jak chce to zrobi, a jak mu się nie chce, to nie zrobi. Policjant to też nie urzędnik, który może zanieść papiery do pokoju obok, a najlepiej do radcy prawnego, gdzie będą kisły przez trzy miesiące. Policjant to też nie muzyk estradowy, ani szef kuchni. Policjant wykonuje polecenia i rozkazy swoich przełożonych. Po prostu. Zaś przełożeni policjantów wykonują polecenia ich przełożonych. To specyficzna forma pracy, podobnie jak w straży pożarnej, w straży granicznej i w wojsku. Jest wydane polecenie, to się go wykonuje.


W minioną niedzielę, w Głogowie, jedna policjantka przywaliła pałą paniusi, której się wydawało, że można na policjantkę napluć i ją kopać. Przekonała się, że jednak nie można. Życzę tej paniusi surowej kary, aby zapamiętała raz na zawsze, że ma się stosować do poleceń Policji w miejscu publicznym. W tym samym Głogowie Policjanci w innym miejscu zostali zwyzywani wulgarnie, bo – jak twierdzili cywile, utrudniali im poruszanie się po mieście. Tylko, że ta drobna grupa ludzi liczyła co najmniej kilkadziesiąt osób, szła z megafonem i wyzywała policjantów. Taki tam rodzinny spacerek. Tylko wózeczków dziecięcych zabrakło.


W Białymstoku z kolei Policji oberwało się za to, że wylegitymowała ćwiczących najpierw na Rynku Kościuszki, a później w Parku Antoniuk. No bo jasne, panowie chcieli tylko sobie poćwiczyć w spokoju. I to pewnie dlatego, aby mieć zupełny spokój na ćwiczenia, nie tylko wybrali sobie Rynek Kościuszki w centralnym punkcie miasta, ale jeszcze zapraszali przez internet inne osoby, aby dołączyli do ćwiczących. Wszystko przecież dla zdrowia i spokoju ćwiczących. Bo to przecież tylko o sport chodziło i o nic więcej.


Czy reakcja Policji była adekwatna do przewinienia? Moim zdaniem, nie. Ale takie dostali polecenie, aby zainterweniować w taki a nie inny sposób i musieli to zrobić, czy im się podobało, czy nie. Przy okazji jeszcze panowie tak zwani sportowcy wyszli na idiotów. Bo tylko idioci poszliby przygotowywać się do zawodów na betonie, w centrum miasta, wiedząc o tym doskonale, że właśnie policjanci mogą im przerwać trening. Mądrzy ludzie poszliby do lasu czy gdzieś na obrzeża miasta i tam faktycznie przygotowywaliby się do zawodów, jeśli nie są w stanie przełożyć treningów. A już na pewno nie powinni byli ogłaszać wszem i wobec, że zamierzają ćwiczyć w większym zgromadzeniu, zapraszając do tego inne osoby. Sorry, nie jesteście żadnymi sportowcami, tylko idiotami, którzy uważali, że wezmą na litość innych sportem i potrzebą ćwiczeń. Ot gieroje. Potem żalili się w internetach, że Policja ćwiczyć nie daje. Prawdziwi sportowcy to ludzie odpowiedzialni, a uprawiający sporty walki nigdy nie braliby nikogo na litość. Tak drogie panienki z Vikinga. Zachowaliście się jak lewackie panienki, gówniary ze spędów piorunków. Gratuluję wam dziewuszki. I jeszcze jedno wam powiem. Pierwsze i najważniejsze w sportach walki, to psycha. Jak jest słaba, to nawet największe mięśnie nie pomogą.


Zgadzam się z tym, że Policja zarówno w Głogowie, jak i w Białymstoku, podjęła czynności na wyrost. Przynajmniej w niektórych fragmentach interwencji. Ale policjanci takie dostali polecenie i zrobili co do nich należało. Nikomu nic się nie stało. Nikt nie trafił na dołek, nikt nie był poniewierany, a jedyna paniusia, która kopała policjantkę i opluła ją, dostała dwa razy pałą, aby się uspokoiła. I to tyle. Żaden policjant nikogo nie torturował, nie obrażał, nie opluwał, nie poniżał. Policjanci wykonywali swoje obowiązki. I nic więcej.


Będę broniła policjantów, bo mam dość patrzenia, jak ich się obraża. Ale mam też żal do ich przełożonych, że pozwolili przez ostatnie lata na takie traktowanie mundurowych. To nigdy nie powinno mieć miejsca. Mam też żal do przełożonych policjantów, że nie wydają poleceń takich samych wobec tłoków w Parku Planty, wobec tłumów w ZOO, wobec strajków kobiet, wobec spędów tęczowych czy innych wydarzeń. Bo jedne są traktowane z pobłażaniem, a inne nie. Nie jest to winą policjantów, ale ich przełożonych i przełożonych ich przełożonych, czyli polityków. Jeśli wprowadziliście już obostrzenia, zgodnie z którymi nie może być zgromadzeń powyżej 5 osób, traktujcie wszystkie jednakowo.


Na koniec jeszcze jedna rzecz. Też mam dość obostrzeń sanitarnych, też mam dość epidemii i tego cholernego wirusa. Ale do cholery, to nie dzieje się tylko w Białymstoku, to nie dzieje się tylko w Polsce, to się dzieje wszędzie. I o ile mam dość tych obostrzeń, tak nie utrudniam pracy policjantom, ani nie staram się utrudniać pracy nikomu. Korona mi z głowy nie spadła, jak na początku tego roku policjant mi zwrócił uwagę, abym nałożyła maseczkę, której zapomniałam nasunąć na nos, gdy wysiadłam z samochodu. Nasunęłam. Koniec, po sprawie. Policjantów będę broniła, bo oni nie mają nawet prawa odezwać się we własnej obronie. Bo wszystko co robią, to pilnują bezpieczeństwa nas wszystkich. Tylko tyle i aż tyle.

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska
Foto: Trzecie OKO


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież