Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Bodnar i Lempart - tuzy rodzimej opozycji

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 16 kwietnia 2021 13:34

altTrybunał Konstytucyjny zamknął ciągnącą się sprawę rzecznikowania Adama Bodnara. Ma 3 miesiące na odejście, bowiem jego urzędowanie po upływie kadencji jest niezgodne z Konstytucją. Od dziś obowiązki Adama Bodnara ograniczają się jedynie do administrowania biurem RPO. I łaska boska. A może nie tyle „boska” co Trybunału Konstytucyjnego. Niestety to wszystko przyszło za późno. Rzecznik Praw Obywatelskich zwany od czasów kadencji Adama Bodnara rzecznikiem praw dewiacji seksualnych i totalnej opozycji wystarczająco już naszkodził swoim brakiem obiektywizmu i politycznym zaangażowaniem w antyrządową działalność. Ostatnio to z jego wniosku „kasta” zdążyła jeszcze wydać postanowienie w sprawie zakupu przez „Orlen” koncernu medialnego „Polska Presse”, stwierdzające, że nowy nabywca choć zapłacił, nie może wykonywać swoich praw na rzeczy nabytej. Tylko przedstawiciel „kasty” w sędziowskiej todze mógł wpaść na coś takiego.


Ale ja nie o tym. Ostatnio jakoś umknął opinii publicznej jeszcze jeden „numer” Bodnara. Może nie był on tego kalibru co sprawa „Orlenu”, ale pokazał kompletnie bezrefleksyjną naturę tego antyrządowego propagandysty. Bodnar postanowił mianowicie odnieść się też do wulgarnych i agresywnych manifestacji tzw. „Strajku Kobiet”, których liderkę Martę Lempart nazwał „wybitną aktywistką”. Jak tylko rozpoczął swoje wystąpienie  w Senacie, w którym padły wspomniane wyżej pochwalne epitety w stosunku do wulgarnej Lempartowej, w geście protestu również przeciwko jego upolitycznionej kadencji senatorowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę. Ustępujący rzecznik w ogóle się tym nie przejął tylko dalej bredził coś o rzekomo nadmiernej inwigilacji społeczeństwa. W tym kontekście odniósł się do liderki tzw. „Strajku Kobiet” Marty Lempart. - „Dyskutujemy w czasach, kiedy np. dowiadujemy się z mediów, że aktywistka – wybitna, znana wszystkim Marta Lempart – ubiegała się o pracę w ABW. I nagle te informacje wypływają. Nikt nie ponosi odpowiedzialności z tego tytułu (...) Ona kiedyś tę aplikację złożyła, ale złożyła ją w poczuciu zaufania do państwa”. Był taki jeden polityk - akwarelista, którego talentu malarskiego nie chciała uznać wiedeńska Akademia Sztuk Pięknych i z zemsty oraz frustracji podpalił Austrię, Niemcy, a na końcu całą Europę i świat. Wybitnej – zdaniem Bodnara – aktywistce Marcie Lempart to raczej nie grozi. Swoje frustracje związane z odrzuceniem jej aplikacji przez ABW wyładowuje na stołecznym bruku przeklinając na czym świat stoi PiS i gwałcone jej zdaniem prawa kobiet do zabijania bezbronnych dzieci w łonach matek. Jeśli więc Bodnar nazywa zwykłe chamstwo Lempartowej działaniem „osoby wybitnej" tzn. że każdy ma teraz prawo powiedzieć mu, zamiast "skończyła się panu kadencja" - "wyp.....aj", tak?

Andrzej R. Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież