Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posterunek Straszyn: Bodnar i Lempart - tuzy rodzimej opozycji

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 16 kwietnia 2021 13:34

altTrybunał Konstytucyjny zamknął ciągnącą się sprawę rzecznikowania Adama Bodnara. Ma 3 miesiące na odejście, bowiem jego urzędowanie po upływie kadencji jest niezgodne z Konstytucją. Od dziś obowiązki Adama Bodnara ograniczają się jedynie do administrowania biurem RPO. I łaska boska. A może nie tyle „boska” co Trybunału Konstytucyjnego. Niestety to wszystko przyszło za późno. Rzecznik Praw Obywatelskich zwany od czasów kadencji Adama Bodnara rzecznikiem praw dewiacji seksualnych i totalnej opozycji wystarczająco już naszkodził swoim brakiem obiektywizmu i politycznym zaangażowaniem w antyrządową działalność. Ostatnio to z jego wniosku „kasta” zdążyła jeszcze wydać postanowienie w sprawie zakupu przez „Orlen” koncernu medialnego „Polska Presse”, stwierdzające, że nowy nabywca choć zapłacił, nie może wykonywać swoich praw na rzeczy nabytej. Tylko przedstawiciel „kasty” w sędziowskiej todze mógł wpaść na coś takiego.


Ale ja nie o tym. Ostatnio jakoś umknął opinii publicznej jeszcze jeden „numer” Bodnara. Może nie był on tego kalibru co sprawa „Orlenu”, ale pokazał kompletnie bezrefleksyjną naturę tego antyrządowego propagandysty. Bodnar postanowił mianowicie odnieść się też do wulgarnych i agresywnych manifestacji tzw. „Strajku Kobiet”, których liderkę Martę Lempart nazwał „wybitną aktywistką”. Jak tylko rozpoczął swoje wystąpienie  w Senacie, w którym padły wspomniane wyżej pochwalne epitety w stosunku do wulgarnej Lempartowej, w geście protestu również przeciwko jego upolitycznionej kadencji senatorowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę. Ustępujący rzecznik w ogóle się tym nie przejął tylko dalej bredził coś o rzekomo nadmiernej inwigilacji społeczeństwa. W tym kontekście odniósł się do liderki tzw. „Strajku Kobiet” Marty Lempart. - „Dyskutujemy w czasach, kiedy np. dowiadujemy się z mediów, że aktywistka – wybitna, znana wszystkim Marta Lempart – ubiegała się o pracę w ABW. I nagle te informacje wypływają. Nikt nie ponosi odpowiedzialności z tego tytułu (...) Ona kiedyś tę aplikację złożyła, ale złożyła ją w poczuciu zaufania do państwa”. Był taki jeden polityk - akwarelista, którego talentu malarskiego nie chciała uznać wiedeńska Akademia Sztuk Pięknych i z zemsty oraz frustracji podpalił Austrię, Niemcy, a na końcu całą Europę i świat. Wybitnej – zdaniem Bodnara – aktywistce Marcie Lempart to raczej nie grozi. Swoje frustracje związane z odrzuceniem jej aplikacji przez ABW wyładowuje na stołecznym bruku przeklinając na czym świat stoi PiS i gwałcone jej zdaniem prawa kobiet do zabijania bezbronnych dzieci w łonach matek. Jeśli więc Bodnar nazywa zwykłe chamstwo Lempartowej działaniem „osoby wybitnej" tzn. że każdy ma teraz prawo powiedzieć mu, zamiast "skończyła się panu kadencja" - "wyp.....aj", tak?

Andrzej R. Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież