Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szkolne osoby LGBT - płeć zamiast matury...

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 kwietnia 2021 11:09

altWyobraźmy sobie ten histeryczny wrzask, jaki podniósłby się na lewicy, gdyby jakaś pozarządowa organizacja chciała przeprowadzić w polskich szkołach ankietę pt. Ranking szkół przyjaznych uczniom heteroseksualnym. Już widzę te polityczki i aktywistki grzmiące o dyskryminacji osób o innej orientacji seksualnej, dzieleniu i stygmatyzowaniu uczniów oraz ingerencji w proces wychowawczy szkoły.


Ankieta dla „osób uczniowskich”
Tymczasem ogłoszono ogólnopolską ankietę, dzięki której stworzony ma być ranking szkół przyjaznych LGBTQ+ i Mapa Równości. Jak deklarują organizatorzy tej akcji:
"Nasza strona internetowa daje możliwość oceny każdej szkoły w kraju pod kątem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+. Udział może wziąć każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, orientacji psychoseksualnej czy wyznania. Dzięki Waszym odpowiedziom młodsi kandydaci i kandydatki do szkół średnich będą mogli wybrać bezpieczną szkołę dla siebie!"

„Jesteś osobą uczniowską? Weź udział w badaniu” zachęca Kampania Przeciw Homofobii. Ponieważ jestem osobą dziennikarską, a nie uczniowską, w badaniu udziału wziąć nie mogę, a nawet zapoznać się z pytaniami, formułowanymi w ankiecie, ale jedno mogę stwierdzić – opowieści niektórych osób dziennikarskich, iż:
„Ranking ma przede wszystkim na celu pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły ponadpodstawowej, w której nie będą dyskryminowani ze względu na swoją orientację seksualną, tożsamość płciową, światopogląd czy wyznanie, a co za tym idzie - będą mogli czuć się bezpiecznie”
nijak się mają do jasnej deklaracji organizatorów – żaden światopogląd czy wyznanie, chodzi przede wszystkim o orientację seksualną i tzw. tożsamość płciową.

Od dawna widać, że „marsz przez instytucje” ideologii LGBT usiłuje sforsować drzwi polskich szkół poczynając od słynnej warszawskiej deklaracji LGBT, widać próby wejścia na teren szkół z różnymi akcjami, na przykład „tęczowych piątków”, a ów ranking jest kolejnym etapem owej ekspansji, mającym podzielić szkoły na te „lepsze” i te „gorsze” z powodu czegoś, co jeszcze nie tak dawno nie było problemem ani uczniów, ani nauczycieli.


Nietolerancja dla inności
Społeczność uczniowska bywa okrutna i bezlitosna, każdy z nas spotkał się w czasie swojej szkolnej kariery z przykładem nietolerancji dla inności. Wyśmiewani i dyskryminowani byli okularnicy, rudzielcy, grubasy, dzieci o innym kolorze skóry, innej religii, wreszcie te biedniejsze, nie mogące szpanować markowymi ciuchami, będącymi w wielu szkołach przepustką do uczniowskiej elity. Ale to wszystko są atrybuty zewnętrzne, a więc takie osoby stają się łatwym celem dla bezmyślnie okrutnych rówieśników. Orientacja seksualna czy też tzw. tożsamość płciowa nie jest czymś wypisanym na czole, jest sferą intymności człowieka, jego prywatną sprawą, a jej ostentacyjne demonstrowanie do niedawna nie mieściło się w powszechnie uznawanym kanonie zachowań w sferze publiczne.

Nie podlega dyskusji stanowisko, że szkoła oprócz domu, jest tym miejscem, w którym kształtuje się charakter, postawa i widzenie świata przez młodego człowieka, zatem niezmiernie ważne jest, aby uczyła tolerancji dla inności, szacunku dla drugiego człowieka i konsekwentnie tępiła wszelkie zachowania zmierzające do podeptania jego godności czy szykanowania, ale też nie jest miejscem, które ma wyróżniać w sposób szczególny bądź obdarzać przywilejami jakąś grupę uczniów tylko z tego powodu, że ich orientacja seksualna, religia czy pochodzenie jest inne niż większości szkolnej społeczności. Wspomniany przeze mnie ranking jest właśnie przykładem takiej segregacji i wymuszania innego, wyjątkowego traktowania dla grupy osób tylko i wyłącznie ze względu na deklarowana przez nie mniejszościową orientację seksualną.


Nie matura, lecz chęć szczera
Jeszcze bardziej radykalna w swoich poglądach okazała się eurodeputowana, doktorka Sylwia Spurek, absolwentka podyplomowych studiów Gender Mainstreamingu, która reklamując ranking, napisała na Twitterze:
„A może zamiast oceniać liczbę laureatów i laureatek olimpiad i wyniki matur sprawdzimy, które licea są najbezpieczniejsze dla młodych osób LGBTQ+?”

Aż się nie chce komentować takich opinii, ale pogląd, że ważniejsze od wiedzy, którą wynoszą ze szkół młodzi ludzie, jest bezpieczeństwo osób LGBTQ+, zwala z nóg. Skomentowała jednak ten wpis dziennikarka, Agata Puścikowska:
„A zamiast opresyjnej matury, zamiast stawiać młodym poważne wymagania, kształtować, uczyć na poziomie i wychowywać, wskazywać autorytety i takie tam bzdury, dajmy im jakiś kolorowy certyfikat i niech sobie osoby uczniowskie ido w świat. Tak.

Nie pozostaje nic innego, jak podpisać się pod tym obiema rękoma i wspomnieć powiedzenie z wczesnych powojennych lat, „nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera”, kiedy pochodzenie inteligenckie było dyskwalifikujące. Jeżeli słyszy się wypowiedzi części nastolatków, na przykład w czasie demonstracji strajku kobiet, nie potrafiących sformułować poprawnie zdania wielokrotnie złożonego, a jako przecinka używających słowa „kur…a”, to warto się zastanowić nad tym, czy przypadkiem nie ma takich szkół, w których wiedza nie jest priorytetem, a status inteligenta, czyli osoby wykształconej nie tylko w zawodzie, który wykonuje, ale także posiadającej wiedzę ogólną, znajomości literatury, sztuki i zasad dobrego wychowania, jest tylko przeszkodą w bezproblemowej drodze przez życie.


Błyskawice strajku kobiet w szkole
Wszelkiego rodzaju indoktrynacja, czy ta o kolorach pseudotęczy, czy też polityczna, powinna mieć zakaz wstępu do polskich szkół. Skandaliczna decyzja łódzkiego samorządu, który zawiesił dyrektora tamtejszego liceum dlatego, że zakazał uczniom używania w aplikacji nauczania zdalnego związanych z polityką awatarów, w tym m.in. czerwonej błyskawicy świadczy o tym, że chęć upolitycznienia szkół, wyrażana przez niektórych samorządowych kacyków, jest kolejnym zagrożeniem dla polskiej edukacji. Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka z Lewicy, skierowała też w sprawie dyrektora wniosek do Komisji Dyscyplinarnej Nauczycieli. W komunikacie wskazano, że zawieszenie nastąpiło „w związku z uchybieniem godności zawodu nauczyciela” (!!!). Władze samorządowe Łodzi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dyrektor działał zgodnie z Ustawą Prawo Oświatowe, której 86 artykuł stanowi, iż w szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki. Zakaz działalności partii i organizacji politycznych w szkole jest zakazem bezwzględnym. Dowodem na to, iż dyrektor ma być ukarany za stosowanie obowiązującego szkolnictwo prawo jest fakt, że podczas sesji łódzkiej rady miejskiej, na której omawiano sprawę jego decyzji, z inicjatywy popierających prezydent Hannę Zdanowską klubów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, uchwalono apel o zmiany w Prawie oświatowym i petycję z tym wnioskiem skierowano do ministerstwa edukacji.

Nie zazdroszczę ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. Nie dość, że będzie musiał się uporać ze spustoszeniami, jakie w kształceniu oraz psychice dzieci i młodzieży uczyniło wielomiesięczne zdalne nauczanie, to jeszcze będzie musiał zmierzyć się z ekspansją indoktrynacji ideologicznej i politycznej, która coraz bardziej zuchwale napiera na drzwi polskiej szkoły.

Ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi! chciałoby się zawołać słowami średniowiecznego francuskiego poety François Villona. Szkoła podstawowa , w której dorastaliśmy, gdzie problemem było to, że Jaś ciągnie Zosię za warkocz, Krzysio kocha się w wychowawczyni, a Heniek fałszuje dziennik lekcyjny, dopisując sobie piątki z matematyki, jawi nam się rzeczywiście jako czas odległy prawie tak jak Średniowiecze. Dzisiaj problemem jest, którą z pięćdziesięciu dwóch płci uczeń sobie wybierze i jak sprawić, by afiszowanie się z tym wyborem w szkole nie było dla niego dyskomfortem.

Aleksandra Jakubowska
wPolityce.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież