Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie dajmy się wpuścić w tę obrzydliwą do szpiku kości, hejterską zagrywkę

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
sobota, 25 maja 2024 18:21

altApogeum hejterskich możliwości Tuska, jego ludzi, silnych razem i ośmiu gwiazdek właśnie nam się dzisiaj objawiło w postaci spotu Platformy Obywatelskiej, którego treść można zawrzeć w jednym zdaniu – Rosja zainstalowała PiS w Polsce, PiS jest największym sprzymierzeńcem Putina i Rosji, ale PO zrobi z tym porządek i Polacy wreszcie przejrzą na oczy.


Można, zmieniając treść, zapytać: „Kogo oskarżacie? Samych siebie oskarżacie” (tylko proszę mnie nie oskarżać o prorosyjskość za sięganie do Gogola), bowiem te wszystkie oskarżenia padające w spocie pod adresem PiS jak ulał pasują do Tuska i jego grona reseciarzy, flirtujących z Rosja „taką, jaka ona jest”, nie sypiących jej piasku w tryby, posłusznie blokujących amerykańską tarczę przeciwrakietową, bo nie podoba się naszym „przyjaciołom” Moskalom, likwidującym jednostki wojskowe na wschodzie Polski, bo przecież bronić się będziemy na linii Wisły…i długo jeszcze można by wymieniać.


I tego samego dnia rozporządzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego, zabraniające „wstępu” do ratusza i innych miejskich instytucji krzyżom i innym symbolom chrześcijaństwa.


I jeśli ten pierwszy gejzer politycznych fekali miał przykryć pakt migracyjny, co do którego Tusk jest za, a nawet przeciw (Polacy na tym zyskają i dlatego kazał ministrowi finansów głosować przeciw), bowiem większość Polaków zdecydowanie tego nie chce, a w referendum, które ówczesny lider opozycji jeszcze przed głosowaniem „unieważnił” ponad 10 milionów rodaków głosowało przeciwko obowiązkowej relokacji migrantów, o tyle aktywność prezydenta Trzaskowskiego w sprawie „opiłowywania” katolików ma odwrócić uwagę od skandalicznej niemocy i nieróbstwa Trzaskowskiego i warszawskiego ratusza w sprawie setek osób poszkodowanych pożarem na Marywilskiej.


Oczywiście wymiar tych dwóch kompromitacji jest nieporównywalny – sprowadzenie imigrantów przez Tuska do Polski dotknie nas wszystkich w różnych wymiarach naszego osobistego i społecznego życia, natomiast pożar hali na Marywilskiej to osobista tragedia kilku tysięcy kupców i ludzi, których zatrudniali, ale obie mają wspólny mianownik – towarzyszy im bezczelna próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od spraw fundamentalnych dla naszej przyszłości. I jako narodowej wspólnoty i zawodowej grupy handlowców.


Paktu migracyjnego nie da się przykryć hejterskimi zagrywkami. Nie da się zasłonić kolejnymi nienawistnymi wykwitami wspierających koalicję 13 grudnia hejterów nadchodzącej drożyzny, wycinania strategicznych inwestycji, pogrzebania CPK, polskiego atomu i wielu innych inwestycji, próbami odcięcia nowych pokoleń od tradycji, historii, wygumkowaniem patriotyzmu; działań na rzecz zagranicznych mocodawców zamiast w interesie Polaków, którzy powierzyli władzę tym, którzy obiecywali tak wiele, a w efekcie  niszczą jeszcze więcej. A Trzaskowskiemu, choćby zamiast kładką przeszedł Wisłę gołymi stopami, rodacy zapamiętają odsyłanie tragicznie doświadczonych ludzi do okienka dla bezrobotnych.


Spisywane są czyny i rozmowy i choć już nie poeta będzie pamiętał, to dopóki nie „zamordują” wolnych mediów, nie pozwolimy zapomnieć.

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież