Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Dobry ruch szefostwa PiS-u

Ocena użytkowników: / 34
SłabyŚwietny 
sobota, 17 lutego 2024 09:34

altŹle dzieje w państwie europejskim. Przeforsowano w sposób bezrefleksyjny pakt migracyjny, bez myślenia o tym, co będzie za kilka, kilkanaście lat, UE godzi się na taką politykę wpuszczania przybyszów z Południa, która zmieni kontynent pod każdym względem: od załamania bezpieczeństwa, po zafundowanie konfliktów na tle etnicznym i religijnym, na gigantycznej zapaści gospodarczej skończywszy, bo miliony imigrantów będą korzystały z socjalu. Coraz bliżej jesteśmy realizacji koncepcji już nie Fit for 55, ale Fit for 90 – walki z urojoną szkodliwością dla klimatu nadmiernej emisji CO2, która ma kosztować zwykłą polską rodzinę trzy i pół tysiąca złotych miesięcznie! Przepychanie tych projektów skrywa medialna cisza i tylko rolnicy protestują. Nie po to Tusk i jego ekipa łamiąc prawo i Konstytucję przejęli ośrodki informowania opinii publicznej, żeby teraz robić hałas o działanie rządu na niekorzyść podatnika. Bo taki będzie ostateczny efekt zgody obecnego rządu na demolowanie Unii Europejskiej przez eurokratów, do których sami należą.

Większa część widowni nie ogląda TV Republika czy telewizji Polsce.pl, to skąd ci ludzie mają poznać drugą stronę medalu. Tak więc elektorat jest raczony robieniem dyskoteki w Sejmie przez posłanki i ministry, które na marmurowej posadzce odtańczyły świętując Walentynki jakiś taniec Świętego Wita, że niby wszystko jest w porządku, panuje radość, bo PiS został odsunięty od władzy. Owszem w końcu i oni (najwięksi zwolennicy Tuska) się ockną, ale wtedy będzie za późno. Dlatego za wszech miar cenną jest międzynarodowa inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości.

Właśnie Jarosław Kaczyński podpisał i przekazał posłom do PE ważny dokument. Ustanowił w nim posła do PE Dominika Tarczyńskiego przewodniczącym delegacji PiS w PE (grupa EKR), a także trzech wiceprzewodniczących: Ryszarda Czarneckiego, Karola Karskiego i Patryka Jakiego.

Są 3 istotne rzeczy, którymi ma zająć się ta specgrupa.  Po pierwsze, potrzeba zdynamizowania działań, poszukania nowych form, otwarcia się na wyrastające w Europie środowiska wobec bezprawnych, ideologicznych, szkodliwych gospodarczo i centralizacyjnych działań Brukseli.

Po drugie, plan wsparcia Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, zbudowania z tym kandydatem kontaktów. Ważnym kontekstem jest faktyczne wspieranie tuskowego bezprawia w Polsce przez obecnego ambasadora Marka Brzezińskiego, który tak jednostronnie angażując się politycznie wychodzi też w sposób niespotykany w dyplomacji ze swojej roli. Właśnie na kierunku amerykańskim Tarczyński, doskonale znający USA, ma otrzymać szczególną rolę.

Po trzecie, konieczność aktywnego informowania świata o bezprawiu jakiego dopuszcza się w Polsce rzekomo „demokratyczna, liberalna” opozycja. Przed nami wybory do PE i w Stanach Zjednoczonych. Jest szansa, że coś zmienią. Ale najważniejsza jak zwykle jest aktywność.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież