Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Posterunek Straszyn: Dobry ruch szefostwa PiS-u

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
sobota, 17 lutego 2024 09:34

altŹle dzieje w państwie europejskim. Przeforsowano w sposób bezrefleksyjny pakt migracyjny, bez myślenia o tym, co będzie za kilka, kilkanaście lat, UE godzi się na taką politykę wpuszczania przybyszów z Południa, która zmieni kontynent pod każdym względem: od załamania bezpieczeństwa, po zafundowanie konfliktów na tle etnicznym i religijnym, na gigantycznej zapaści gospodarczej skończywszy, bo miliony imigrantów będą korzystały z socjalu. Coraz bliżej jesteśmy realizacji koncepcji już nie Fit for 55, ale Fit for 90 – walki z urojoną szkodliwością dla klimatu nadmiernej emisji CO2, która ma kosztować zwykłą polską rodzinę trzy i pół tysiąca złotych miesięcznie! Przepychanie tych projektów skrywa medialna cisza i tylko rolnicy protestują. Nie po to Tusk i jego ekipa łamiąc prawo i Konstytucję przejęli ośrodki informowania opinii publicznej, żeby teraz robić hałas o działanie rządu na niekorzyść podatnika. Bo taki będzie ostateczny efekt zgody obecnego rządu na demolowanie Unii Europejskiej przez eurokratów, do których sami należą.

Większa część widowni nie ogląda TV Republika czy telewizji Polsce.pl, to skąd ci ludzie mają poznać drugą stronę medalu. Tak więc elektorat jest raczony robieniem dyskoteki w Sejmie przez posłanki i ministry, które na marmurowej posadzce odtańczyły świętując Walentynki jakiś taniec Świętego Wita, że niby wszystko jest w porządku, panuje radość, bo PiS został odsunięty od władzy. Owszem w końcu i oni (najwięksi zwolennicy Tuska) się ockną, ale wtedy będzie za późno. Dlatego za wszech miar cenną jest międzynarodowa inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości.

Właśnie Jarosław Kaczyński podpisał i przekazał posłom do PE ważny dokument. Ustanowił w nim posła do PE Dominika Tarczyńskiego przewodniczącym delegacji PiS w PE (grupa EKR), a także trzech wiceprzewodniczących: Ryszarda Czarneckiego, Karola Karskiego i Patryka Jakiego.

Są 3 istotne rzeczy, którymi ma zająć się ta specgrupa.  Po pierwsze, potrzeba zdynamizowania działań, poszukania nowych form, otwarcia się na wyrastające w Europie środowiska wobec bezprawnych, ideologicznych, szkodliwych gospodarczo i centralizacyjnych działań Brukseli.

Po drugie, plan wsparcia Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, zbudowania z tym kandydatem kontaktów. Ważnym kontekstem jest faktyczne wspieranie tuskowego bezprawia w Polsce przez obecnego ambasadora Marka Brzezińskiego, który tak jednostronnie angażując się politycznie wychodzi też w sposób niespotykany w dyplomacji ze swojej roli. Właśnie na kierunku amerykańskim Tarczyński, doskonale znający USA, ma otrzymać szczególną rolę.

Po trzecie, konieczność aktywnego informowania świata o bezprawiu jakiego dopuszcza się w Polsce rzekomo „demokratyczna, liberalna” opozycja. Przed nami wybory do PE i w Stanach Zjednoczonych. Jest szansa, że coś zmienią. Ale najważniejsza jak zwykle jest aktywność.

Andrzej Potocki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież