Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

„Róbta co chceta”? Oczywiście, a demolka w szkołach w wykonaniu Nowackiej et consortes to zwieńczenie całej akcji prania mózgów małolatom

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 12 marca 2024 17:02

altBez lektur, ocen, prac domowych, z dodatkowymi wolnymi godzinami, które pozwolą jeszcze bardziej zanurzyć się w czeluściach sieci internetowej, oglądać memy, śmieszne filmiki a czasami włączać się w patologiczne akcje szczucia na nielubianych rówieśników; bez umiejętności oceny własnych możliwości, aspiracji, bez życiowej lekcji szkolnej konkurencji, która uczyni ich bezradnymi np. w korporacyjnym wyścigu i budowaniu swojej zawodowej kariery, za kilka lat z polskiej szkoły, jeśli ktoś nie zatrzyma szaleńczego walca lewicowych „reform” Nowackiej, wyjdzie pokolenie, które będzie egzemplifikacją lansowanego od lat hasła „róbta co chceta”. Tylko że oni nawet nie będą wiedzieli, czego chcą.


Wzburzenie, wywołane cięciami podstaw programowych, szczególnie jeśli chodzi o historię, a także usunięciem z listy lektur pozycji, które od lat były kanonem polskiej i światowej literatury, pani Nowacka, powołując się na „ekspertki i ekspertów” tłumaczy chęcią przekazania przez szkołę młodym ludziom wiedzy, która jest bardziej adekwatna do realiów XXI wieku.


Nic nie stoi na przeszkodzie, by taką wiedzę przekazywać, ale eliminacja tego, co przez pokolenia było mostem łączącym przeszłość z przyszłością, fundamentem poczucia przynależności do wspólnoty kierującej się niekwestionowanymi wartościami, takimi jak choćby patriotyzm czy poczucie odpowiedzialności za Ojczyznę, jest dramatycznym zabiegiem odcinania od korzeni kulturowych i eutanazją dumy z tego, że jest się Polakiem, obywatelem kraju o tak wspaniałej, choć momentami tragicznej historii.


Profesor Aleksander Nalaskowski, wykładowca akademicki, który wychował wiele pokoleń pedagogów, na antenie telewizji wPolsce.pl, tuż po ogłoszeniu „rewolucyjnych” zmian w polskiej szkole, zrównał z ziemią pomysły pani inżynier informatyki, ale także zapytał, dlaczego nikt się nie buntuje:
„Zastanawiam się, co robią moi koledzy, profesorowie pedagogiki, czy będzie ich głos? Czy będzie słyszalny ich głos? W końcu mamy dobrze ponad stuletnią tradycje polskiej pedagogiki, znakomita tradycje począwszy od szkoły lwowsko-warszawskiej. Mamy w dorobku wiele dzieł na temat pedagogiki szkolnej, wybitnych dzieł, również osób cały czas piszących i działających i teraz okazuje się, ze po tamtej stronie jest cisza. Dlaczego się nikt nie buntuje?”


Buntują się, Panie Profesorze, tylko te głosy nie przebijają się przez ochronną warstwę, którą dla słowotoku pani minister i jej koleżanek, rozpościerających zasłonę dymną w postaci wyrażanej fałszywej troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci stworzyły liberalno-lewicowe media.


Być może te głosy usłyszymy wkrótce, bowiem jak zapowiedział zastępca szefa kancelarii KPRP, Piotr Ćwik : „W marcu zaprosimy kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej na spotkanie. Chcielibyśmy odbyć debatę na temat proponowanych zmian, podczas której przedstawiciele Ministerstwa wysłuchaliby także głosu ekspertów z zaplecza Prezydenta”.


Jak na razie ani głosów autorytetów z dziedziny historii czy literatury ( nieliczne się zdarzają, ale natychmiast są klasyfikowane jako „prawicowe” i „konserwatywne”), nie mówiąc o tych profesorach pedagogiki, do których apeluje prof. Nalaskowski, nie słychać. O ZNP nie ma co nawet wspominać ani wymagać od niego dogłębnej analizy proponowanych zmian.


Być może głos ekspertów dotrze z Pałacu Prezydenckiego nie tylko do szerszej publiczności, ale także zaproszonego kierownictwa Ministerstwa Edukacji, choć szczerze w to wątpię. Ideologia na argumenty jest odporna, a agenda, którą ma do zrealizowania w Polsce europejska ekipa Tuska szkolnictwu nie odpuści. W końcu trzeba wychować nowego Europejczyka.

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież