E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Nadejszła wiekopomna chwila!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 02 listopada 2012 11:43

altSłynny Pawlak (nie Waldemar) mógłby rzec, że „nadejszła wiekopomna chwila”! Piłkarski beton, rodem z poprzedniej epoki odszedł do lamusa. To, co nie udało się kilku premierom, ministrom sportu, dziennikarzom i kibicom, udało się w końcu rozsądnym działaczom, którzy dojrzeli do zreformowania polskiej piłki.


Trzech ministrów sportu połamało sobie zęby na pezetpeenowskim betonie. Próbowali najróżniejszych metod – z wprowadzaniem kuratorów i wywieraniem politycznej presji na czele. Nic z tego. W końcu zmierzch Laty przyniosło rozczarowanie występem biało-czerwonych na Euro, okraszone na dodatek kompromitującą organizacją meczu z Anglią na Stadionie Narodowym. Tego już było za wiele. A jeszcze niedawno wydawało się, że beton jest nie do skruszenia, bo  nie ruszały go z posad ani afery korupcyjne, ani alkoholowe popisy związkowych prominentów. A jednak!


Boniek był faworytem dziennikarzy i kibiców. Przecieki ze związkowych kuluarów tonowały jednak nastroje. Duże szanse wydawał się mieć Roman Kosecki, ale wciąż mocno stały akcję przedstawicieli starego układu. Trwająca kampania wyborcza pokazała jednak, że w demokratycznym państwie zawsze znajdzie się większość, aby zmienić złą władzę, trzeba tylko pełnego zaangażowania. Takie zaangażowane wykazali Boniek i Kosecki. Udało im się przekonać większość delegatów do nowego sposobu kierowania PZPN i do dawno oczekiwanych zmian. Cieszę się, że ci dwaj niegdyś wspaniali piłkarze będą ze sobą współpracować. Chyba po raz pierwszy w historii przy słowach „dla dobra polskiej piłki” nie pojawia mi się uśmiech na twarzy.


Kto wie, czy jednak jeszcze ciekawsza przemiana niż w PZPN nie zaszła u naszego dyżurnego piłkarskiego krytyka – Jana Tomaszewskiego? Otóż nasz legendarny bramkarz zaraz po meczu z Anglią, nie szczędził biało-czerwonym ciepłych słów. Równie pochlebnie wyrażał się, słusznie zresztą, o selekcjonerze Waldemarze Fornaliku. Co ciekawe, jeszcze niedawno „Tomek” zarzekał się, że nie ogląda meczów naszej reprezentacji, bo się nią brzydzi. Po meczu z Anglikami, nie przeszkadzały mu już nawet „farbowane lisy” w składzie.


Ciekawe co teraz pocznie Jan Tomaszewski? Kadrę i selekcjonera wypada (przynajmniej na razie) chwalić. Prezesem PZPN został faworyt „Tomka”. Ba! Nawet skład nowego prezydium związku i zapowiedzi reform wywołały u niego prawdziwą ekstazę. Kogo więc będzie teraz Tomaszewski krytykował? Oto jest pytanie!


Wierzę w to, że Zbigniew Boniek okaże się lepszym sternikiem związku niż był trenerem. Zapewne jest to także marzenie milionów kibiców nad Wisłą. Chciałbym, aby wulgarne stadionowe przyśpiewki o PZPN odeszły w zapomnienie wraz ze starym prezesem. Teraz ściskajmy kciuki za „Zibiego” i jego drużynę. Bo, jak nie oni, to kto wprowadzi do polskiej piłki normalność?

Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież