Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Okiem Borowczaka: Lechię w dobre ręce sprzedam

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 03 czerwca 2012 20:17

altOd kilku tygodni kibice Lechii Gdańsk słyszeli o sprzedaży akcji klubu przez głównego udziałowca Andrzeja Kuchara. Biznesmen stanowczo zaprzeczał i wydawało się, że to klasyczna „kaczka dziennikarska”. Lecz oto na czwartkowej sesji rady miasta, prezydent Paweł Adamowicz poinformował, że nasza Lechia jest na zakręcie, a główny akcjonariusz chce sprzedać miastu, lub wskazanemu przez miasto podmiotowi swoje udziały za kwotę 10 mln złotych. Ta propozycja Kuchara z daleka pachniała szantażem – klasyczne – „kup pan cegłę!” Inna sprawa, że wrocławski biznesmen zdaje się mieć ochotę na zrobienie kolejnego interesu. Zadłużona Lechia nie jest towarem wartym taką kwotę. Pan Kuchar stał się właścicielem biało-zielonych za dużo mniejsze pieniądze, a dodać należy, że klub obciąża teraz blisko 11,5 mln złotych zadłużenia. Raczej nie należy się spodziewać, że ktoś wyłoży takie pieniądze. No, chyba, że Kuchar mocno spuści z ceny.


Paweł Adamowicz zaapelował do firm z naszego regionu, aby rozważyły wykupienie Lechii od Kuchara. Cóż, nie da się ukryć, jest to zadaniem bardzo karkołomnym. W dzisiejszych czasach wszystkie kluby ekstraklasy są bardzo zadłużone. Nawet te, które mają bogatych właścicieli i prawie pełne stadiony. Musimy zadać sobie pytanie, dlaczego nad Wisłą nie opłaca się inwestować w piłkarskie kluby? Dlaczego na mecze naszej ekstraklasy przychodzi tak mało kibiców i czy piłkarze, których chce oglądać znikoma garstka fanów powinni zarabiać krocie?


Jeżeli nie zaczną u nas obowiązywać prawa rynku, to za chwilę do Lechii Gdańsk, Polonii Warszawa, czy Legii, dołączą inne kluby na sprzedaż. Na zapleczu ekstraklasy jest równie źle. Ciągłe zmiany właścicieli nie mogą służyć rozwojowi polskiej piłki. Pamiętamy takich ludzi, którzy pojawiali się na chwilę w piłkarskich klubach – Antoni Ptak, Sabri Bekdas, Bolesław Krzyżostaniak, czy Janusz Romanowski. Wizje były wielkie, a skończyło się, jak zwykle. Po chwilowym kaprysie, biznesmeni chyłkiem wycofywali się z klubów, pozostawiając po sobie najczęściej spaloną ziemię. Aby rozwijać polską piłkę potrzeba stałych inwestorów, a nie chwilowych entuzjastów. Ale na bok smutki! Mamy za kilka dni Euro 2012. Miejmy nadzieję ze ta impreza będzie promocją Polski i światowej piłki.
Jerzy Borowczak


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież