Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sopockie co nieco: Kto mnie gryzie?

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 
piątek, 14 października 2016 18:29

altNie ma większej satysfakcji dla felietonisty, niż żywiołowa, emocjonalna  reakcja na jego tekst. Pod jednym wszakże warunkiem: że ci, którzy reagują, przeczytali wcześniej tekst ze zrozumieniem i łaskawie zechcieliby komentować poruszane w nim problemy, a nie swój stosunek do autora. Zatem cieszę się niezmiernie, że mój niedawny sopocki felieton, zatytułowany „Co mnie gryzie” wręcz wymusił urzędową reakcję. Szkoda, że to reakcja alergiczna na moją osobę, a nie na wielopiętrowe problemy nocnego życia Sopotu, jakie doskwierają nie tylko mieszkańcom, ale i większości mniej imprezowo nastawionych gości kurortu i turystów. Ale co „zrobisz, jak nic nie zrobisz”, jak to mówią…


Ci, co tak nerwowo zareagowali na  stwierdzenie, że przez ostatnie lata Sopot zapracował na wizerunek „nocnej imprezowni dla każdego i na każdą kieszeń”, nie zauważyli, że potwierdzają swoim atakiem stwierdzenie o „wielokrotnie okazywanym brak szacunku Prezydenta wobec miejskiej opozycji oraz inaczej myślących, co udowadnia w swoich licznych wypowiedziach oraz komentarzach ad personam niemal na każdej sesji Rady Miasta”. Potwierdzili też tezę o „folwarcznym sposobie zarządzania, który zmienił Sopot w miasto podziałów na równych i równiejszych oraz miejsce kolejnych personalnych wojenek Prezydenta z tymi, którzy mu się narażą”.  Zapomnieli też (ach, jak wygodnie jest mieć tak wybiórczą pamięć), że ta łatka nocnej imprezowni nie została miastu przyklejona przeze mnie, tylko przez dziennikarzy, turystów i samych mieszkańców, którzy wielokrotnie interweniowali w sprawach naruszania porządku, ciszy nocnej i hałasów. A jeśli tego problemu i licznych zagrożeń z nim związanych władze Sopotu dziś nie dostrzegają (lub nie chcą o nich rozmawiać), to niech np. zapytają o zdanie swojego sprzymierzeńca, gospodarza kultowego niegdyś SPATIFU (podobno to ulubiony nocny lokal sopockiego Prezydenta), który nawołuje inne kluby na stworzenie czegoś w rodzaju straży obywatelskiej, która nocą pilnowałaby bezpieczeństwa miasta i interesów właścicieli licznych lokali. Jeśli – przywołując  przy okazji jako mieszkaniec Sopotu swoje kłopoty z  przywołaniem do porządku i ostudzeniem zapałów wielbicieli nocnego życia Naszego Miasta – nawet on narzeka na zachowanie takich sopockich „turystów”, wędrujących nocnym szlakiem od jednego lokalu do kolejnego, załatwiając po drodze swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio na ulicy, to może należałoby mu uzmysłowić jak bardzo naraża on takimi „szkalującymi” wypowiedziami na szwank wizerunek współczesnego Sopotu i niekwestionowany autorytet Prezydenta?


Zatem zwracam się z apelem do sopockich władz: należy zdecydowanie powstrzymać krytyczne wypowiedzi wszystkich tych, którzy skutków ubocznych atrakcji nocnego życia w kurorcie nie akceptują! Może nawet należałoby przemyśleć powołanie miejskiego cenzora, który zatwierdzałby tylko pozytywne opinie i komentarze? Przecież to ewidentny skandal, że komuś coś w dzisiejszym Sopocie może się nie podobać!!!


Póki jednak takiej cenzury nie wprowadzono, powtórzę (swoich stałych czytelników nie muszę oczywiście prosić o czytanie moich słów ze zrozumieniem, ale tych, którzy zaglądają tu urzędowo – chyba jednak powinienem prosić o taki wysiłek intelektualny): zawsze zależało mi na tym, aby Sopot w pierwszej kolejności pełnił rolę trójmiejskiego salonu artystyczno-kulturalnego oraz uzdrowiskowego kurortu. Jeśli jednak – w opinii wielu osób – dziś coraz częściej dominuje jednak wizerunek  nocnej imprezowni, to może warto się zastanowić nad przyczynami takiego stanu rzeczy i szukać sprzymierzeńców w dziele naprawy, a nie tropić wszędzie  wrogów.

Wojciech Fułek


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież