Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: Różne wizje

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 17 grudnia 2011 11:15

altLechia Gdańsk, podobnie jak Polonia Warszawa jakiś czas temu, zwalnia co chwilę szkoleniowców. Ma też niestety tendencję do nieprzemyślanego wyboru kandydatów.


Tomasz Kafarski był, jaki był, jak każdy trener miał swoją wizję i starał się ją wpajać swoim piłkarzom. Niestety w pewnym momencie przestało to wystarczać, a dokładając do tego fatalne przygotowanie fizyczne, Lechia grała słabo. Dochodziły też głosy, że w szatni nie dzieje się najlepiej, a piłkarze wystawili Kafarskiemu wotum nieufności. Takie wotum wystawili mu też kibice, którzy nie byli zadowoleni z gry, ale też transferów. Z całego letniego zaciągu, jedynie Mateusz Machaj grał na niezłym poziomie. Benson (nazywany już przez kibiców „Bezsenson”) miał 1 (słownie „jedną”) dobra akcja w całej rundzie, Tadić nie pokazał nic, ale też nie było się czego spodziewać po piłkarzu, który nie był nawet solidnym ligowcem w Chorwacji.
Kafarskiemu zarzucało się też, że nie mając napastnika w pierwszym składzie, nie szukał go w, podobno najlepszej Polsce, akademii. Młodzi piłkarze nie dostawali za wiele szans, szczególnie w formacjach ofensywnych.


Więc „Kafara” zwolniono, kibice czekali na cudotwórcę, a przyszedł Ulatowski. Ten szkoleniowiec nie zrobił nic. Ustawienie praktycznie się nie zmieniło, taktyka podobnie („zero z przodu, a może nam nie strzelą”), gole zdobywali, na spółkę, Traore i obrońcy gości, a mecze i tak przegrywali. Jednak Ulatowski nie dostał od władz Lechii szansy. Jego zatrudnienie było całkowicie bezsensowne, w kontekście jego szybkiego zwolnienia. Takie szybkie zmiany miały swój cel, w czasach, gdy nowy trener miał w notesie więcej numerów do sędziów od poprzednika. Ulatowski nie miał chyba notesu, ale podobno miał swoją koncepcję, której nie pozwolono mu nawet przedstawić. Kto będzie następny, mamy się dowiedzieć w ciągu tygodnia.


Jednak w Lechii nie dzieje się dobrze także wyżej. Lechia z rundy na rundę za grosze, lub za darmo traci kluczowych zawodników. Pozbyto się już Trałki, Wołąkiewicza, Buzały, czy Kaczmarka i Zieńczuka. Wszyscy grają w T-ME i jakoś sobie radzą. Z Lechii odeszli, bo byli za słabi, lub nikt nie chciał im dać podwyżki. Teraz w zimę odejdzie Traore i w Lechii powoli nie będzie miał kto grać…
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież