Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Formela: Trumny na wigilię

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
środa, 21 grudnia 2011 18:04

altZginęło ich w Afganistanie więcej niż na Westerplatte.Polscy żołnierze. Nie bronią skrawka Polski nad Bałtykiem. Giną przez polityczną fanaberię. Giną nie wiadomo po co. Poprawiają samopoczucie w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu. Oraz w Warszawie. Dzieci Komorowskiego, Tuska, Marcinkiewicza, Kwaśniewskiego, Sikorskiego i Klicha nie muszą wydobywać się z biedy wystawiając życie na sprzedaż. Za tysiąc dolarów plus zadośćuczynienie.


Można powiedzieć - żołnierze. Giną zawodowo. Podpisują umowy, w których akceptują śmierć lub kalectwo. Podpisują umowy o jedyną pracę, którą może im zaoferować polskie państwo. To są dzieci polskiej biedy, polskiej prowincji, którą Donald Tusk i każdy inny smutas z rządu odwiedza autobusem, żeby tych porzuconych przez państwo nieszczęśników otumanić - a otumanionych wysłać do Afganistanu


Po co? Z Iraku II RP nie przywiozła ani litra ropy, ani kontraktu na cokolwiek poza robotą dla Marka Belki, komunisty, który na starość odkrył  siłę prywatnego dolara. To znacząca odmiana do lat wcześniejszych gdy Belka, Kwaśniewski i Cimoszewicz służyli w PZPR, bo wtedy tysiące lekarzy, pielęgniarek i całe zastępy inżynierów od dróg wiadrami przywoziło gotówkę do kraju. Nie burząc Iraku, który, jak się okazało, nie miał broni masowego rażenia, która ulęgła się w głowie Colina Powella i jego świeżo nawróconych na amerykańską wiarę postkomunistycznych sojuszników.

 
Co my do cholery robimy jeszcze w Afganistanie? Czekamy na talerz zupy w przedpokoju u Obamy? Dlaczego milczy lewica, która łapy ma w tej krwi utytłane.

Jaki interes ma III RP, która nie robi sobie nic z konstytucyjnych zobowiązań wobec obywateli, w delegowaniu mundurowych na amerykańską wojnę? Zamiast kupować ten złom do mordowania innych ludzi z ziemi i powietrza, zamiast gnębić ludzi innych przekonań, kultury i obyczaju w ich własnych domach na ich własnej ziem - panowie Tusk i Komorowski, następcy wcześniejszych kozaków w gabinetach władzy, niech rozwiążą sprawnie choć jeden problem na swojej ziemi. Niech sprawią, że chory idzie do lekarza, dziecko uczy się i studiuje w systemie bezpłatnej oświaty, ludzi bez pracy nie upycha się w kontenerach, biedakom zaś pozostają nie tylko gesty bogatych filantropów.


Polscy żołnierze bez żadnego sensu i pożytku - poza lichym żołdem - są w Afganistanie wojskiem okupacyjnym. Są jak wojska III Rzeszy w Polsce, które mordowały "polnische Banditen". Ci "rebelianci", jak mówi polska propaganda oficjalna, to patrioci, którzy wysadzają transportery jak "polnische Banditen" pociągi Reichsbahnu. Kiedy giną bezdurno, rząd polski wzywa na pomoc polską prokuraturę. To jakaś groteska, podłe alibi dla zgłuszenia wątpliwości gawiedzi.

Ani Tusk, ani Komorowski, ani Kwaśniewski nie byli na wojnie, nie byli nawet w wojsku, chyba że u majora Kopytka w studium wojskowym UG. Czyli w kabarecie. Udają żołnierzy przez kilka godzin w śmiesznych przebraniach. Żeby strach im tyłków nie ścisnął, chronią ich wszyscy, których III RP na tę awanturę wysłała. Zanim stamtąd wrócą jak niezwyciężona armia radziecka, niech wyślą tam Kasię, Michała, Olę.Kurcze to dopiero będzie ustawka dla prasy jak wrócą w lodówkach.


Wesołych świat, panowie.


Marek Formela

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież