E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Albertowicz: "Hołek" ci lampy wypucuje

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
niedziela, 11 grudnia 2011 12:11

altDosyć zabawne widoki mogły podziwiać osoby, które przechodziły w poniedziałek koło stacji Orlenu przy alei Grunwaldzkiej w Gdańsku. Otwierano tam nową oprawę wizualną i funkcje stacji benzynowych koncernu. Tam też pojawiły się gwiazdy sportu sponsorowane przez państwowego molocha.


A pojawiły się w oryginalnej funkcji - obsługi stacji. Impreza zorganizowana z wielką pompą, na którą wydano (na "oko") duże pieniądze, przyciągnęła tłumy warszawskich fotoreporterów (podobno przylecieli wyczarterowanym przez Orlen samolotem, a na pewno na miejsce dojechali wynajętym autokarem). Ci przedstawiciele mediów oglądali piękną scenę otwarcia stacji, na której będzie tzw. "serwis premium". Pierwszą klientką tej nowej usługi była (ponoć) znana modelka, gwiazda TVN, Joanna Krupa (nie wiem za bardzo jak wygląda, w TVN oglądam tylko "Fakty", czasem jakiś film, od topmodlów, mamtalentów i innych programów "misyjnych" trzymam się z daleka). I tej oto wspaniałej pani paliwa nalali, szybki i reflektory wymyli, płyn uzupełnili (bez aluzji proszę) zawodnicy Orlen Temu - Krzysztof Hołowczyc, Marek Dąbrowski i Jakub Przygoński. Piękna scenka rodzajowa. Co więcej, w kawiarni na stacji kolejny rekord świata (tym razem w ilości nalanej kawy) biła Anita Włodarczyk, była mistrzyni świata w rzucie młotem. To się nazywa promocja!


Teraz rodzi się pytanie. Czy ci sportowcy rozmienili się na drobne i dla kasy zrobią wszystko? Wzięli udział w lekko żenującej i mało ambitnej imprezie promocyjnej, w której wzięła udział znana z tego, że jest znana, celebrytka. Jednak, czy jest to aż takie zło?


Ci zawodnicy są przez Orlen sponsorowani. To właśnie potentat naftowy wykłada niemałe pieniądze na ich starty i, co ważne, sukcesy. Oni zdają sobie z tego sprawę, że bez sponsora daleko nie zajadą w sportach motorowych, czy też w mało popularnej u nas "lekkiej". Ten sam koncern sponsoruje też piłkarzy ręcznych w Płocku i koszykarzy we Włocławku. Czy nie można czasem "połechtać" sponsora i wziąć udział w jego promocji? On przecież też tego nie robi tylko z dobrego serca. To, że sama promocja wywołuje lekki uśmieszek politowania, nie znaczy, że nie ma się w tym brać udziału. Jak to się mówi - taka praca. Można się z tego trochę pośmiać, nawet w tym wypadku bardziej z PR-owców Orlenu, niż z samych sportowców, ale trzeba też docenić, że ta firma (jak i wiele innych) pomaga wielu dyscyplinom. Nie z miłości, a chęci promocji. Takie prawa rynku.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież