W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Tuska słuchać... dusza w pięty ucieka

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
piątek, 07 kwietnia 2023 14:12

altLarum grają, bo PO nie ma pieniędzy, a chce mieć jesienią władzę.


Partia zdeklarowanych liberałów, której lider jest politycznym milionerem i ma dookoła siebie innych politycznych milionerów, potrzebuje pilnie 30 mln złotych, by odbić parlament z rąk kolonizatorów polskiej świadomości.


Potrzebuje 30 milionów złotych pożyczki!!!


Z rozliczeń kampanii 2019 wynika, że Donald Tusk ze swoich godziwych zasobów - 140 tys. zł miesięcznie plus dodatek mieszkaniowy - nie wpłacił na konto wyborcze swojej ukochanej partii ani złotówki. Nie wpłacali też liczni jego ministrowie, których wyznaczał do pracy w rządzie; ani nawet komisarz Bieńkowska, której po przygodzie w Brukseli żadna zima niestraszna.


Ujawnione przez "Gazetę Gdańska" w ubiegłym tygodniu skromne wpłaty lokalnych środowiskowych liderów i spikerów PO nie rozbrajają swoją ówczesną szczodrością. Wyglądają raczej jako ubezpieczenia własnej pozycji a nie wiarę w perspektywę politycznego dostatku pod batuta Borysa Budki, przywódcy partii wybranego demokratycznie. Który demokratycznie zrzekł się swojej godności na rzecz demokraty, który przybył w lakierkach z Brukseli.


Jaja większe nawet niż brak pieniędzy w portmonetkach liberałów to brak programu nawet tak prostego jak 3 razy 15. Dziś to jakieś strzępy przywiązania do projektu "esbek plus", zapowiedz budowy "celi plus" dla polepszenia warunków życia ministrów Karpińskiego, Baniaka, Nowaka, Gawłowskiego , no i rozliczenie redaktor Doroty Kani oraz pozostałych dziennikarzy, którzy spieszą się pytać, bo czasu już niewiele.


Programu gospodarczego kustosze niewidzialnej, przez historię cokolwiek zmumifikowanej, ręki wolnego rynku, ogółowi nie objawiają, bo, jak zauważył przytomnie senator K. Kleina z PO, mógłby on zdezorganizować polską gospodarkę.


Przyniósłby wyprzedaż majątku, bezrobocie, biedę, likwidację programów socjalnych, wydłużenie czasu pracy, podwyżki podatków?


Tusk z pewnością sam się już wyżywi, ale co z resztą?


Na razie w gdańskim mateczniku PO program socjalny będzie polegał na wielkanocnym rozlewaniu żurku i rozdawaniu jajek mniej zamożnym wyborcom. Ten publiczny wstyd  sfinansują restauratorzy i piekarze, bo miejski rząd musi oszczędzać na inne wydatki...
Program socjalny dla lepszych gości prezydent Gdańska ufundowała za 16 tysięcy złotych z budżetu wynajmując "powierzchnię wraz z usługami" na wysokim piętrze drogiego biurowca.


Słuchając Tuska, dusza, jak u Gogola, w pięty ucieka.


"Tu jest przyszłość". Tylko czyja?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież