W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

307 227 osób oddało swój głos na Janinę Ochojską w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ile z nich dzisiaj się tego wstydzi?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 kwietnia 2023 11:58

altWiele lat działająca charytatywnie, doświadczona osobiście chorobą, dzielna kobieta nie poddająca się przeciwnościom losu, rozpoznawalna – wydawała się idealną kandydatką, by reprezentować Polskę w Brukseli. Nic więc dziwnego, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku osiągnęła trzeci wynik, po Becie Szydło i Jerzym Buzku. Zaufało jej 307 227 osób.


Nic też dziwnego w tym, że ochoczo głosowała razem z opozycją przeciwko Polsce, no bo przecież czyje pieniądze, tego orkiestra, a być może marzenia o kolejnej kadencji też swoje zrobiły.


Jednak to, co stało się z Janiną Ochojską po rozpoczęciu przez białoruskie i rosyjskie służby akcji „Śluza”, czyli perfidnie zaplanowanej akcji destabilizacji naszej wschodniej granicy, wywołania niepokojów społecznych i niechęci do nielegalnych imigrantów, zdecydowana reakcja polskich władz , poparta skutecznością Straży Granicznej i wojska nie podlega żadnym racjonalnym tłumaczeniom i usprawiedliwieniom.


Wydawało się, że Janina Ochojska już dawno przekroczyła granicę (nie, nie tę polsko-białoruską), granicę zwykłej przyzwoitości i lojalności wobec państwa, które powinna z godnością reprezentować, a także szacunku wobec tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.


„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom (…) Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów”; "Myślę, że ofiar tej granicy jest o wiele więcej. One są albo w jakimś zbiorowym grobie, bo nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie, kiedy był zamknięty dostęp do granicy, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było tych dowodów. W tej chwili mówi się o prawie 300 osobach, które zaginęły”.


To tylko przykładowe teksty z publicznych wypowiedzi p. Ochojskiej, bo skwapliwie korzysta z każdej okazji by, często opierają się na niesprawdzonych informacjach i danych atakować tych, którzy strzegą polskiej granicy przed nielegalnymi imigrantami. Bo że nie są to uchodźcy, europosłanka doskonale wie. Gra na emocjach, opisy cierpień ludzi ginących na mrozie w nadgranicznych lasach , brutalny atak na funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej i prymitywne kłamstwa zastępują realną, opartą na faktach i prawdziwą ocenę sytuacji, co w przypadku osoby zajmującej się polityką jest, jeśli czyni to świadomie, wpisywaniem się w antypolską narrację autorów akcji „Śluza”, a jeśli nieświadomie, w poczuciu wyjątkowej misji humanitarnej przysłaniającej wszelkie poczucie odpowiedzialności za Polskę, dyskwalifikuje ją jako polityka, któremu zaufali wyborcy.


Ale okazało się, że Janina Ochojska potrafi przekraczać nie tylko granice przyzwoitości. Właśnie opublikowała kolejny wpis w mediach społecznościowych, bezczeszcząc pamięć części ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - dzieci zamordowanych w komorach gazowych, noworodków zabitych zastrzykiem z fenolu lub topionych, dzieci zamęczonych na śmierć w wyniku nieludzkich eksperymentów medycznych.


Wykorzystała zdjęcie dwuletniej węgierskiej żydowskiej dziewczynki (zbiory Muzeum Auschwitz) zamordowanej w komorze gazowej (5 April 1942 | A Hungarian Jewish girl, Judit Malcsiner, was born in Szombatheley. In July 1944 r. She was deported to #Auschwitz and murdered in a gas chamber.), by opatrzyć je takim komentarzem:
„ Oglądając zdjęcia pięknych dzieci zamordowanych w komorach gazowych przez nazistów, zastanawiam się jakie byłoby ich życie, które tak okrutnie przecięto. Myślę też o tych z Jemenu, Syrii, Ukrainy, Erytrei... I o tych wywiezionych do lasu na granicę PL-BY. Okrucieństwo to samo”.
https://twitter.com/JaninaOchojska/status/1643556521257598976


Brakuje słów…zapytam zatem tylko: ilu głosujących na Janinę Ochojską dzisiaj się tego wstydzi?

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież