Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

307 227 osób oddało swój głos na Janinę Ochojską w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ile z nich dzisiaj się tego wstydzi?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 kwietnia 2023 11:58

altWiele lat działająca charytatywnie, doświadczona osobiście chorobą, dzielna kobieta nie poddająca się przeciwnościom losu, rozpoznawalna – wydawała się idealną kandydatką, by reprezentować Polskę w Brukseli. Nic więc dziwnego, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku osiągnęła trzeci wynik, po Becie Szydło i Jerzym Buzku. Zaufało jej 307 227 osób.


Nic też dziwnego w tym, że ochoczo głosowała razem z opozycją przeciwko Polsce, no bo przecież czyje pieniądze, tego orkiestra, a być może marzenia o kolejnej kadencji też swoje zrobiły.


Jednak to, co stało się z Janiną Ochojską po rozpoczęciu przez białoruskie i rosyjskie służby akcji „Śluza”, czyli perfidnie zaplanowanej akcji destabilizacji naszej wschodniej granicy, wywołania niepokojów społecznych i niechęci do nielegalnych imigrantów, zdecydowana reakcja polskich władz , poparta skutecznością Straży Granicznej i wojska nie podlega żadnym racjonalnym tłumaczeniom i usprawiedliwieniom.


Wydawało się, że Janina Ochojska już dawno przekroczyła granicę (nie, nie tę polsko-białoruską), granicę zwykłej przyzwoitości i lojalności wobec państwa, które powinna z godnością reprezentować, a także szacunku wobec tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.


„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom (…) Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów”; "Myślę, że ofiar tej granicy jest o wiele więcej. One są albo w jakimś zbiorowym grobie, bo nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie, kiedy był zamknięty dostęp do granicy, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było tych dowodów. W tej chwili mówi się o prawie 300 osobach, które zaginęły”.


To tylko przykładowe teksty z publicznych wypowiedzi p. Ochojskiej, bo skwapliwie korzysta z każdej okazji by, często opierają się na niesprawdzonych informacjach i danych atakować tych, którzy strzegą polskiej granicy przed nielegalnymi imigrantami. Bo że nie są to uchodźcy, europosłanka doskonale wie. Gra na emocjach, opisy cierpień ludzi ginących na mrozie w nadgranicznych lasach , brutalny atak na funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej i prymitywne kłamstwa zastępują realną, opartą na faktach i prawdziwą ocenę sytuacji, co w przypadku osoby zajmującej się polityką jest, jeśli czyni to świadomie, wpisywaniem się w antypolską narrację autorów akcji „Śluza”, a jeśli nieświadomie, w poczuciu wyjątkowej misji humanitarnej przysłaniającej wszelkie poczucie odpowiedzialności za Polskę, dyskwalifikuje ją jako polityka, któremu zaufali wyborcy.


Ale okazało się, że Janina Ochojska potrafi przekraczać nie tylko granice przyzwoitości. Właśnie opublikowała kolejny wpis w mediach społecznościowych, bezczeszcząc pamięć części ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - dzieci zamordowanych w komorach gazowych, noworodków zabitych zastrzykiem z fenolu lub topionych, dzieci zamęczonych na śmierć w wyniku nieludzkich eksperymentów medycznych.


Wykorzystała zdjęcie dwuletniej węgierskiej żydowskiej dziewczynki (zbiory Muzeum Auschwitz) zamordowanej w komorze gazowej (5 April 1942 | A Hungarian Jewish girl, Judit Malcsiner, was born in Szombatheley. In July 1944 r. She was deported to #Auschwitz and murdered in a gas chamber.), by opatrzyć je takim komentarzem:
„ Oglądając zdjęcia pięknych dzieci zamordowanych w komorach gazowych przez nazistów, zastanawiam się jakie byłoby ich życie, które tak okrutnie przecięto. Myślę też o tych z Jemenu, Syrii, Ukrainy, Erytrei... I o tych wywiezionych do lasu na granicę PL-BY. Okrucieństwo to samo”.
https://twitter.com/JaninaOchojska/status/1643556521257598976


Brakuje słów…zapytam zatem tylko: ilu głosujących na Janinę Ochojską dzisiaj się tego wstydzi?

Aleksandra Jakubowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież