Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tramwaje nie pojadą przez Jana z Kolna

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 19 lutego 2014 14:03

altPrace budowlane przy ul. Nowej Wałowej trwają. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy, na trzy tygodnie zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na ul. Jana z Kolna. Tramwaje linii 1, 7, 8 i 10 będą dalej kursować, lecz nową, dłuższą trasą przez Aleję Zwycięstwa.W związku z budową "Nowej Wałowej" konieczne będzie zatrzymanie ruchu tramwajowego na ulicy Jana z Kolna. Już w tę sobotę od godziny 3 w nocy tramwaje linii 1,7 i 10 kursujące z Nowego Portu oraz tramwaj numer 8 poruszający się na trasie Stogi Plaża – Jelitkowo pojadą nową trasą przez Aleję Zwycięstwa.


Tramwaje z Nowego Portu zamiast kierować się na przystanek "Twarda", będą skręcać na przystanek "Kliniczna" i dalej w stronę Opery Bałtyckiej i Dworca Głównego. Tramwaje linii 8 natomiast w ogóle nie będą stawały na przystanku przy Szpitalu Klinicznym, lecz z ulicy Hallera będą kierowały się w stronę Dworca Głównego przez Aleję Zwycięstwa.

Nie przewiduje się wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej, tzw. "za tramwaj", z powodu braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie robót.

Dojazd w okolice placu Solidarności możliwy będzie liniami autobusowymi numer 100, 151,154 i 189 stającymi przy pobliskim przystanku "Wały Piastowskie". Zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku, gdy funkcjonuje komunikacja zastępcza, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Pasażer, który przykładowo zawsze jeździł tramwajami linii 7 z Nowego Portu do pl. Solidarności na podstawie biletu jednoprzejazdowego, będzie mógł dojechać tramwajem linii 7 do Dworca Głównego i kontynuować podróż w autobusie linii 154 do przystanku „Wały Piastowskie” na podstawie tego samego biletu.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, termin przywrócenia ruchu tramwajowego na Jana z Kolna może ulec zmianie w zależności od postępu prac budowlanych.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież