W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Problemy komunikacyjnej synchronizacji

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 grudnia 2014 17:43

Od końca czerwca trwa remont torowiska na Przeróbkę i Stogi. Wprowadzona została komunikacja zastępcza. Ze Stogów autobusem trzeba dojechać do Akademii Muzycznej, skąd dalej można jechać tramwajem. W kierunku Stogów od Akademii można dojechać autobusem. Przejazd w jedną i drugą stronę nie zawsze przebiega płynnie.


Po dojechaniu autobusem do przystanku Akademia Muzyczna trzeba chwilkę poczekać na tramwaj w kierunku centrum. Zazwyczaj, poza godzinami szczytu gdy tramwajów jest więcej, trzeba czekać około 4 minuty. Również przy podróży w kierunku Przeróbki i Stogów po wysiadce z tramwaju na autobus trzeba czekać. Zdarzają się sytuacje, że na przyjazd pojazdu trzeba czekać dłużej. Tak było m.in. w sobotę gdy tramwaj do Akademii Muzycznej przyjechał o godz. 22.00, a autobus na Stogi był o godz. 22.10. Latem i jesienią nie był to wielki problem. Na dworze jest jednak coraz zimniej. Czy w takiej sytuacji autobus i tramwaj nie powinny czekać na pasażerów na przystanku? Gdyby nie komunikacja zastępcza to osoby jadące ze Stogów i na Stogi nie stałyby na przystanku Akademia Muzyczna. Czy kierowcy widząc tramwaj ruszający z przystanku Chmielna nie powinni podjeżdżać na przystanek Akademia Muzyczna? Czy taka sama sytuacja nie powinna mieć miejsce gdy do Akademii Muzycznej dojeżdżają autobusy ze Stogów i Przeróbki i czy tramwaj, który stoi kilkadziesiąt metrów przed przystankiem nie mógłby podjechać na przystanek?


- Przerwy między przyjazdem jednego pojazdu i odjazdem drugiego wynikają z tego, że chcemy dać czas na przesiadkę wszystkim osobom - wyjaśnił Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. - Kierowcy autobusów i motorniczy tramwajów obserwują wzajemnie przyjazdy na przystanki tramwajowe i autobusowe. Gdy zobaczą, że wszystkie osoby, które wysiadły z autobusu lub tramwaju, przeszły na przystanek ruszają na przystanek. Wcześniejszy podjazd mógłby wprowadzić nerwowość i stres u podróżnych. Przy pośpiechu mogłyby nastąpić różne rzeczy. Wiadomo, że są wśród nich osoby, które mają problemy z poruszaniem się i trzeba im dać czas na przejście z przystanku na przystanek. Zgodnie z umową jaką podpisaliśmy z operatorem czyli Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku synchronizacja przyjazdów i odjazdów jeśli chodzi o komunikację zastępczą na Stogi została dopasowana optymalnie. To znaczy został zabezpieczony minimalny czas niezbędny do przejścia. Działa to od kilku miesięcy i nie mamy skarg z tego powodu. Nie ma sygnałów od mieszkańców. Wszyscy liczą się z potrzebą ponoszenia pewnych trudności. W porozumieniu z naszymi partnerami zrobiliśmy wszystko, aby zminimalizować dyskomfort pasażerów. Jeśli zajdzie potrzeba jeszcze lepszej synchronizacji przyjazdów i odjazdów w celu zminimalizowania niedogodności pasażerów to jesteśmy otwarci i jak będzie potrzeba to podejmiemy odpowiednie kroki.


- Znam ten problem - przyznał Łukasz Hamadyk, radny PiS. - Często tam jeździłem. Mam rodzinę na Przeróbce i prowadziłem tam kampanię wyborczą. Będziemy się tym tematem zajmować jak będzie potrzeba. Liczę, że ten remont jak najszybciej się zakończy i te utrudnienia pójdą w niepamięć.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież