Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Problemy komunikacyjnej synchronizacji

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 grudnia 2014 17:43

Od końca czerwca trwa remont torowiska na Przeróbkę i Stogi. Wprowadzona została komunikacja zastępcza. Ze Stogów autobusem trzeba dojechać do Akademii Muzycznej, skąd dalej można jechać tramwajem. W kierunku Stogów od Akademii można dojechać autobusem. Przejazd w jedną i drugą stronę nie zawsze przebiega płynnie.


Po dojechaniu autobusem do przystanku Akademia Muzyczna trzeba chwilkę poczekać na tramwaj w kierunku centrum. Zazwyczaj, poza godzinami szczytu gdy tramwajów jest więcej, trzeba czekać około 4 minuty. Również przy podróży w kierunku Przeróbki i Stogów po wysiadce z tramwaju na autobus trzeba czekać. Zdarzają się sytuacje, że na przyjazd pojazdu trzeba czekać dłużej. Tak było m.in. w sobotę gdy tramwaj do Akademii Muzycznej przyjechał o godz. 22.00, a autobus na Stogi był o godz. 22.10. Latem i jesienią nie był to wielki problem. Na dworze jest jednak coraz zimniej. Czy w takiej sytuacji autobus i tramwaj nie powinny czekać na pasażerów na przystanku? Gdyby nie komunikacja zastępcza to osoby jadące ze Stogów i na Stogi nie stałyby na przystanku Akademia Muzyczna. Czy kierowcy widząc tramwaj ruszający z przystanku Chmielna nie powinni podjeżdżać na przystanek Akademia Muzyczna? Czy taka sama sytuacja nie powinna mieć miejsce gdy do Akademii Muzycznej dojeżdżają autobusy ze Stogów i Przeróbki i czy tramwaj, który stoi kilkadziesiąt metrów przed przystankiem nie mógłby podjechać na przystanek?


- Przerwy między przyjazdem jednego pojazdu i odjazdem drugiego wynikają z tego, że chcemy dać czas na przesiadkę wszystkim osobom - wyjaśnił Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. - Kierowcy autobusów i motorniczy tramwajów obserwują wzajemnie przyjazdy na przystanki tramwajowe i autobusowe. Gdy zobaczą, że wszystkie osoby, które wysiadły z autobusu lub tramwaju, przeszły na przystanek ruszają na przystanek. Wcześniejszy podjazd mógłby wprowadzić nerwowość i stres u podróżnych. Przy pośpiechu mogłyby nastąpić różne rzeczy. Wiadomo, że są wśród nich osoby, które mają problemy z poruszaniem się i trzeba im dać czas na przejście z przystanku na przystanek. Zgodnie z umową jaką podpisaliśmy z operatorem czyli Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku synchronizacja przyjazdów i odjazdów jeśli chodzi o komunikację zastępczą na Stogi została dopasowana optymalnie. To znaczy został zabezpieczony minimalny czas niezbędny do przejścia. Działa to od kilku miesięcy i nie mamy skarg z tego powodu. Nie ma sygnałów od mieszkańców. Wszyscy liczą się z potrzebą ponoszenia pewnych trudności. W porozumieniu z naszymi partnerami zrobiliśmy wszystko, aby zminimalizować dyskomfort pasażerów. Jeśli zajdzie potrzeba jeszcze lepszej synchronizacji przyjazdów i odjazdów w celu zminimalizowania niedogodności pasażerów to jesteśmy otwarci i jak będzie potrzeba to podejmiemy odpowiednie kroki.


- Znam ten problem - przyznał Łukasz Hamadyk, radny PiS. - Często tam jeździłem. Mam rodzinę na Przeróbce i prowadziłem tam kampanię wyborczą. Będziemy się tym tematem zajmować jak będzie potrzeba. Liczę, że ten remont jak najszybciej się zakończy i te utrudnienia pójdą w niepamięć.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież