Duża strata ECS - suta pensja szefa » Europejskie Centrum Solidarności, w którego radzie zasiada prezydent Gdańska, odnotowało w 2021 roku... Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwsze szkolenie w Centrum Rozwoju Osobistego zakończone

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 21 lutego 2014 17:56

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej oraz, przede wszystkim, jak poczuć się pewnym siebie – na te i inne pytania odpowiedzi uzyskali biorący udział w szkoleniu, które zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku. 21 lutego zakończyło się pierwsze, 3-tygodniowe szkolenie. Warsztaty te były pierwszymi zorganizowanymi w nowo otwartym, pierwszym w kraju Centrum Rozwoju Osobistego w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6.Nowatorska inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku jaką jest Centrum Rozwoju Personalnego ma na celu rozwój kompetencji osobowościowych uczestników konkursu. Na warsztaty może zapisać się każdy zarejestrowany w gdańskim PUP-ie bezrobotny. CRO oferuje bezrobotnym 3-tygodniowe treningi lub trzy jednodniowe warsztaty. Spotkania prowadzone są przez profesjonalnych trenerów, m. in. stylistów, psychologów, a nawet filozofów.


alt


21 lutego zakończyło się pierwsze 3-tygodniowe szkolenie, w którym wzięło udział kilkanaście osób zarejestrowanych jako bezrobotni w Gdańsku. Kilku z nich w trakcie szkolenia udało znaleźć się już pracę. Podczas serii warsztatów uczestnicy byli przygotowywani do lepszego funkcjonowania na rynku pracy i podniesienia swoich szans podczas rozmowy kwalifikacyjnych. Trenerzy przygotowywali uczestników nie tylko w takich kwestiach jak pisanie CV czy listu motywacyjnego, ale zadbali także o poprawę wizerunku i stylizacji, by zostać zapamiętanym i zauważonym przez pracodawcę.


alt


- Na warsztatach nauczyłam się jak dobrze przygotować swoją aplikację, CV i list motywacyjny, dużo osób miało z tym problemy – wyznała pani Ania, uczestniczka warsztatów. - Zajęcia się przydały i na pewno nas zmotywowały. Dużo osób na pewno podniosło swoją pewność siebie. Szkolenie oceniam bardzo wysoko. Udało mi się poznać siebie w różnych sytuacjach życiowych. Mieliśmy symulowane rozmowy kwalifikacyjne, nagrania przed kamerą, co też pozwoliło mi spojrzeć na siebie w innym świetle. Szkolenie dodało mi dużo odwagi i motywacji i na pewno mi pomogło.


alt


Ocenia się, że przeszło jedna trzecia biorących udział w szkoleniu dzięki niemu będzie mogła znaleźć pracę. Do końca roku centrum przeszkoli blisko 500 bezrobotnych. Aby skorzystać z oferty wystarczy umówić się na rozmowę ze swoim doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy w PUP i wyrazić chęć przebycia takiego szkolenia.


alt


Pozytywnie oceniają szkolenie także trenerzy, podkreślając przyjazną atmosferę panującą w grupach i zaangażowanie uczestników. - Przede wszystkim są wspaniali uczestnicy, bo rzeczywiście chcą się dowiedzieć jak najwięcej o sobie, żeby iść do przodu, co jest bardzo ważne, bo w tym momencie swojego życia szukają pracy i są bardzo pozytywnie nastawieni do tego, że ją znajdą – skomentowała Hanna Duda-Zacharewicz, charakteryzator i stylistka, prowadząca zajęcia w CRO.


alt


Przy wręczaniu dyplomów ukończenia warsztatów za udział podziękował Roland Budnik, dyrektor PUP w Gdańsku. - Było nam bardzo przyjemnie zorganizować dla Państwa te zajęcia. Jesteście pierwszą grupą, tą najlepszą, która przetarła ścieżki wszystkim kolejnym. Mam nadzieję, że nauczymy się również od Państwa co poprawić, co zmienić, by ulepszyć przyszłe edycje. Proszę dobrze nas wspominać, ale nie zapraszamy Państwa z powrotem – dodał z uśmiechem. - Wszyscy liczymy na to, że znajdziecie Państwo pracę. Będziemy trzymać kciuki i na pewno pomożemy w tym – nie tracimy kontaktu i na pewno będziemy Państwa wspierać. 


alt


Pieniądze na działanie Centrum Rozwoju Osobistego pochodzą głównie z Funduszu Pracy przeznaczonego na szkolenia. Przygotowanie samych pomieszczeń Centrum w Domu Technika zostało sfinansowane z budżetu Miasta Gdańska.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież