Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pierwsze szkolenie w Centrum Rozwoju Osobistego zakończone

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 21 lutego 2014 17:56

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej oraz, przede wszystkim, jak poczuć się pewnym siebie – na te i inne pytania odpowiedzi uzyskali biorący udział w szkoleniu, które zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku. 21 lutego zakończyło się pierwsze, 3-tygodniowe szkolenie. Warsztaty te były pierwszymi zorganizowanymi w nowo otwartym, pierwszym w kraju Centrum Rozwoju Osobistego w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6.Nowatorska inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku jaką jest Centrum Rozwoju Personalnego ma na celu rozwój kompetencji osobowościowych uczestników konkursu. Na warsztaty może zapisać się każdy zarejestrowany w gdańskim PUP-ie bezrobotny. CRO oferuje bezrobotnym 3-tygodniowe treningi lub trzy jednodniowe warsztaty. Spotkania prowadzone są przez profesjonalnych trenerów, m. in. stylistów, psychologów, a nawet filozofów.


alt


21 lutego zakończyło się pierwsze 3-tygodniowe szkolenie, w którym wzięło udział kilkanaście osób zarejestrowanych jako bezrobotni w Gdańsku. Kilku z nich w trakcie szkolenia udało znaleźć się już pracę. Podczas serii warsztatów uczestnicy byli przygotowywani do lepszego funkcjonowania na rynku pracy i podniesienia swoich szans podczas rozmowy kwalifikacyjnych. Trenerzy przygotowywali uczestników nie tylko w takich kwestiach jak pisanie CV czy listu motywacyjnego, ale zadbali także o poprawę wizerunku i stylizacji, by zostać zapamiętanym i zauważonym przez pracodawcę.


alt


- Na warsztatach nauczyłam się jak dobrze przygotować swoją aplikację, CV i list motywacyjny, dużo osób miało z tym problemy – wyznała pani Ania, uczestniczka warsztatów. - Zajęcia się przydały i na pewno nas zmotywowały. Dużo osób na pewno podniosło swoją pewność siebie. Szkolenie oceniam bardzo wysoko. Udało mi się poznać siebie w różnych sytuacjach życiowych. Mieliśmy symulowane rozmowy kwalifikacyjne, nagrania przed kamerą, co też pozwoliło mi spojrzeć na siebie w innym świetle. Szkolenie dodało mi dużo odwagi i motywacji i na pewno mi pomogło.


alt


Ocenia się, że przeszło jedna trzecia biorących udział w szkoleniu dzięki niemu będzie mogła znaleźć pracę. Do końca roku centrum przeszkoli blisko 500 bezrobotnych. Aby skorzystać z oferty wystarczy umówić się na rozmowę ze swoim doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy w PUP i wyrazić chęć przebycia takiego szkolenia.


alt


Pozytywnie oceniają szkolenie także trenerzy, podkreślając przyjazną atmosferę panującą w grupach i zaangażowanie uczestników. - Przede wszystkim są wspaniali uczestnicy, bo rzeczywiście chcą się dowiedzieć jak najwięcej o sobie, żeby iść do przodu, co jest bardzo ważne, bo w tym momencie swojego życia szukają pracy i są bardzo pozytywnie nastawieni do tego, że ją znajdą – skomentowała Hanna Duda-Zacharewicz, charakteryzator i stylistka, prowadząca zajęcia w CRO.


alt


Przy wręczaniu dyplomów ukończenia warsztatów za udział podziękował Roland Budnik, dyrektor PUP w Gdańsku. - Było nam bardzo przyjemnie zorganizować dla Państwa te zajęcia. Jesteście pierwszą grupą, tą najlepszą, która przetarła ścieżki wszystkim kolejnym. Mam nadzieję, że nauczymy się również od Państwa co poprawić, co zmienić, by ulepszyć przyszłe edycje. Proszę dobrze nas wspominać, ale nie zapraszamy Państwa z powrotem – dodał z uśmiechem. - Wszyscy liczymy na to, że znajdziecie Państwo pracę. Będziemy trzymać kciuki i na pewno pomożemy w tym – nie tracimy kontaktu i na pewno będziemy Państwa wspierać. 


alt


Pieniądze na działanie Centrum Rozwoju Osobistego pochodzą głównie z Funduszu Pracy przeznaczonego na szkolenia. Przygotowanie samych pomieszczeń Centrum w Domu Technika zostało sfinansowane z budżetu Miasta Gdańska.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież