Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gala Evening Pracodawców Pomorza

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 lutego 2014 15:30

Statuetki „Pomorski Pracodawca Roku 2013” zostały wręczone podczas dorocznej Gali Evening, jaka odbyła się 14 lutego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBER EXPO w Gdańsku. W tym uroczystym spotkaniu członków organizacji Pracodawcy Pomorza, uczestniczyli też zaproszeni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz goście specjalni.


Konkurs promuje tych przedsiębiorców, którzy w codziennej pracy oprócz osiągania dobrych wyników ekonomicznych, kierują się również zasadami etyki zawodowej i odpowiedzialności społecznej.


Tytuł Pomorski Pracodawca Roku 2013 oraz statuetkę otrzymała jedna z firm w każdej z trzech kategorii, w myśl łacińskiej sentencji primus inter pares - „pierwszy wśród równych sobie".


altTytuł Pomorski Pracodawca Roku 2013 w kategorii Duże Przedsiębiorstwo (zatrudnienie powyżej 250 pracowników) przyznano Zarządowi Morskiego Portu Gdynia SA. Nagrodę odebrał prezes Janusz Jarosiński z rąk Sławomira Rybickiego, zastępcy szefa kancelarii prezydenta RP. Port Gdynia zatrudnia 312 osób i dzięki sprawnemu zarządzaniu jest jednym z krajowych liderów w tej branży.  Spółka o charakterze użyteczności publicznej została powołana w 1999 r. przez Gminę Gdynia oraz Skarb Państwa. Realizuje ona działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami i infrastrukturą portową.


altTytuł w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 51 do 250 pracowników) przyznano Mostostalowi Pomorze SA. Nagrodę wręczył Paweł Orłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Spółka działa od 1999 r. początkowo pod nazwą MG Pomorze SA, a od 2005 r. pod nazwą Mostostal Pomorze SA. Od 2008 r. należy do Grupy Kapitałowej POL- AQUA. Specjalizuje się w wykonawstwie wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla przemysłu  petrochemiczno-rafineryjnego oraz budownictwa przemysłowego. W 2013 r. spółka zajęła drugie miejsce w kraju w rankingu "500 Menedżerów" w kategorii firma z przychodem 50-100 mln zł.


altaltTytuł w kategorii Małe Przedsiębiorstwo (zatrudnienie do 50 pracowników) dla Malteurop Polska sp. z o.o.  Nagrodę wręczył wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. Spółka znana w pierwszych latach swojej działalności jako Baltic Malt, od kilkunastu lat produkuje i dostarcza, do dużych i mniejszych browarów, najwyższej jakości słody jęczmienne i pszeniczne. Jego odbiorcami są browary o zasięgu międzynarodowym, m.in. Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec i Van Pur, ale także browary o zasięgu lokalnym, jak pomorski Browar Amber. Malteurop Polska jest częścią Malteurop Groupe, światowego lidera w produkcji słodu.


altPodczas tegorocznej gali po raz pierwszy wręczono nagrodę Primum Cooperatio czyli Nade wszystko współpraca. Jest ona przeznaczona dla naukowca, który swoim działaniem udowodnił, iż możliwa jest efektywna współpraca obu środowisk przynosząca wymierne korzyści gospodarce jak i nauce. Nagrodą tą marszałek Bogdan Borusewicz uhonorował prof. dr hab. inż. Bolesława Mazurkiewicza, profesora Politechniki Gdańskiej (na zdjęciu powyżej). W latach 1981-1984 był  zastępcą rektora Politechniki Gdańskiej jako prorektor do spraw organizacyjnych, zaś w latach 1987-1990 był rektorem tej uczelni. Natomiast w latach 1983- 2001 r. był kierownikiem Katedry Budownictwa Morskiego PG. Profesor Mazurkiewicz wdrożył w praktyce wiele unikatowych rozwiązań w skali europejskiej rozwiązań w zakresie inżynierii morskie, co pozwoliło znacznie ograniczyć koszty budowy statków oraz instalacji hydrotechnicznych.


altOdznakę Honorową „Za zasługi dla Pracodawców Pomorza" otrzymali (na powyższym zdjęciu od prawej): marszałek pomorski Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego" i Zbigniew Jasiewicz, dyrektor gdańskiego oddziału TVP. Odznaki wręczał Tomasz Balcerowski, wiceprezes Pracodawców Pomorza (na zdjęciu pierwszy z lewej).


altPodczas tej gali, odbywającej się w dzień tradycyjnych Walentynek, po raz pierwszy też wszystkim gościom przy wejściu do przestronnej sali  robiono pamiątkowe zdjęcia. Rolę gospodarza pełnił Tomasz Balcerowski, wiceprezes Pracodawców Pomorza. Wśród osób pozujących do zdjęć, największą uwagę fotoreporterów zwróciła okazała, blikująca w świetle fleszy kolia należąca do Agnieszki Miazgi (zdjęcie powyżej), małżonki Leszka Miazgi, wiceprezesa zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.   


alt


W gali uczestniczyło około 500 osób i wszystkie one zostały obdarowane książką pt. „Między nami”, autorstwa Małgorzaty Tusk, która osobiście przez dłuższy czas cierpliwie wpisywała dedykacje i swoje autografy. Wcześniej na samym początku imprezy na temat swojej autobiografii przeprowadziła publiczną rozmowę, która poprowadził Zbigniew Canowiecki, prezes Pracodawców Pomorza. On też na temat umiejętności prowadzenia biznesu rozmawiał z żeglarskim olimpijczykiem Mateuszem Kusznierewiczem, piastującym funkcję prezesa Fundacji Gdańska.


altDoroczna gala, której głównym celem jest wręczenie nagród i wyróżnień Pomorski Pracodawca Roku, to również jedno z największych wydarzeń w pomorskim środowisku biznesowym. O jej prestiżu świadczy zaangażowanie się w organizację strategicznych partnerów, takich kluczowych pomorskich firm, jak m.in. Grupa Lotos czy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież