Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przez dwa tygodnie rzadsze SKM

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 14 października 2012 17:41

Pociągi SKM od 16 do 30 października 2012 r. będą jeździły ze zmniejszoną częstotliwością, w związku z pracami  modernizacyjnymi dwóch przystanków osobowych Gdańsk Żabianka i Gdańsk Wrzeszcz.Ten ostatni będzie całkiem nowy, wymienione zostaną też płyty podtorowe oraz wydłużone zostanie przejście podziemne. Modernizacja obu tych peronów – jak informuje Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu SKM - realizowana jest w ramach Projektu „Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście”.

W tym okresie, pociągi SKM pojadą w dni robocze w godzinach szczytu na odcinkach Gdańsk Główny - Gdańsk Oliwa oraz Sopot - Gdynia Chylonia, co 10 minut (poza szczytem co 15 min), zaś na odcinku Gdańsk Oliwa - Sopot co 20 minut (poza szczytem co 30 min.).


W relacji bezpośredniej Gdańsk Główny – Wejherowo, w godzinach szczytu od 06:00 do godz. 09:00 oraz od godz. 13:30 do godz. 18:00, będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut (obecnie co 7,5 minuty). W godzinach poza szczytem co około 30 minut (obecnie co 15 minut).


alt


Aby złagodzić spowodowane tym dolegliwości, podjęte zostały przez PKP SKM w Trójmieście pewne działania minimalizujące skutki utrudnień. I tak, podróżnym umożliwiono na odcinku od Gdańska Oliwy do Sopotu przejazd na podstawie biletów okresowych PKP SKM w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Uprawnienie to obowiązuje w całym okresie zamknięcia.


Pasażerowie mają też prawo na podstawie biletów okresowych PKP SKM do korzystania z pociągów Spółki „Przewozy Regionalne” sp. z o.o. na odcinku od stacji Gdańsk Główny do stacji Gdynia Chylonia. Podobnie, jak w przypadku komunikacji miejskiej, uprawnienie to przysługuje przez cały okres zamknięcia torowego.


W okresie 16 - 30 października Spółka zwolniła podróżnych nabywających bilety w pociągach, od uiszczania opłaty dodatkowej za wydanie biletu w pociągu od stacji (przystanku), na której czynna jest kasa biletowa.


Na peronie Gdańsk Żabianka w tym okresie w godz. od 6:00 do 18:00 działać będzie mobilna informacja. Czyli pracownik PKP SKM będzie udzielał wszelkiej pomocy i wszelkich informacji związanych ze zmienioną organizacją kursowania pociągów SKM i wprowadzoną komunikacją zastępczą.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież