Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przez dwa tygodnie rzadsze SKM

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 14 października 2012 17:41

Pociągi SKM od 16 do 30 października 2012 r. będą jeździły ze zmniejszoną częstotliwością, w związku z pracami  modernizacyjnymi dwóch przystanków osobowych Gdańsk Żabianka i Gdańsk Wrzeszcz.Ten ostatni będzie całkiem nowy, wymienione zostaną też płyty podtorowe oraz wydłużone zostanie przejście podziemne. Modernizacja obu tych peronów – jak informuje Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu SKM - realizowana jest w ramach Projektu „Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście”.

W tym okresie, pociągi SKM pojadą w dni robocze w godzinach szczytu na odcinkach Gdańsk Główny - Gdańsk Oliwa oraz Sopot - Gdynia Chylonia, co 10 minut (poza szczytem co 15 min), zaś na odcinku Gdańsk Oliwa - Sopot co 20 minut (poza szczytem co 30 min.).


W relacji bezpośredniej Gdańsk Główny – Wejherowo, w godzinach szczytu od 06:00 do godz. 09:00 oraz od godz. 13:30 do godz. 18:00, będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut (obecnie co 7,5 minuty). W godzinach poza szczytem co około 30 minut (obecnie co 15 minut).


alt


Aby złagodzić spowodowane tym dolegliwości, podjęte zostały przez PKP SKM w Trójmieście pewne działania minimalizujące skutki utrudnień. I tak, podróżnym umożliwiono na odcinku od Gdańska Oliwy do Sopotu przejazd na podstawie biletów okresowych PKP SKM w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Uprawnienie to obowiązuje w całym okresie zamknięcia.


Pasażerowie mają też prawo na podstawie biletów okresowych PKP SKM do korzystania z pociągów Spółki „Przewozy Regionalne” sp. z o.o. na odcinku od stacji Gdańsk Główny do stacji Gdynia Chylonia. Podobnie, jak w przypadku komunikacji miejskiej, uprawnienie to przysługuje przez cały okres zamknięcia torowego.


W okresie 16 - 30 października Spółka zwolniła podróżnych nabywających bilety w pociągach, od uiszczania opłaty dodatkowej za wydanie biletu w pociągu od stacji (przystanku), na której czynna jest kasa biletowa.


Na peronie Gdańsk Żabianka w tym okresie w godz. od 6:00 do 18:00 działać będzie mobilna informacja. Czyli pracownik PKP SKM będzie udzielał wszelkiej pomocy i wszelkich informacji związanych ze zmienioną organizacją kursowania pociągów SKM i wprowadzoną komunikacją zastępczą.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież