Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Operator szkoły w Kokoszkach wybrany

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 lutego 2014 17:30

17 lutego Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska, ogłosił zwycięzcę rozpisanego konkursu na operatora budowanej szkoły w Kokoszkach. Placówkę poprowadzi Zespół Szkół im. Macieja Płażyńskiego sp. z o.o. we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Polską Akcją Humanitarną. Wynik został ogłoszony 2 dni wcześniej niż zakładano z powodu dwudniowych prac Prezydenta Miasta w Komitecie Regionów w Brukseli.W konkursie ogłoszonym przez Pawła Adamowicza brały udział dwa podmioty: ZS im. Macieja Płażyńskiego z Pucka oraz Fundacja Familijny Poznań z Poznania. Oferty można było składać do 31 stycznia 2014 roku. Spółka z Pucka uzyskała najwyższe noty łączne przyznawane przez 10-osobową komisję konkursową. Na finałową notę składała się oceny przedstawionych przez oferentów ofert oraz kwota zaproponowana przez podmioty za dzierżawę – ZS im. Macieja Płażyńskiego zaoferowała 10 zł/m² – o 2 zł więcej niż Familijny Poznań.

Oferent od czasu otrzymania skierowania do zawarcia umowy najmu ma 14 dni roboczych na przedstawienie dokumentów i odpowiednich zabezpieczeń wynikających z zapisu konkursu. Po spełnieniu tych warunków nastąpi podpisanie umowy na 6-letnie prowadzenie budowanej jeszcze szkoły podstawowej przy ul. Azaliowej 18 w Kokoszkach.

Zwycięska oferta zakłada utworzenie dwujęzycznych klas do 22 uczniów. W klasach integracyjnych (1-3) wychowania fizycznego i informatyki będą uczyli nauczyciele tych przedmiotów. Dodatkowo uczniowie będą mieli dostęp do bazy żeglarskiej spółki. PSSE, będący właścicielem EduParku, ma zapewnić przyszłym uczniom zaplecze i odpowiedni poziom edukacji w zakresie naukowo-techniczno-informatycznym, a PAH dzięki udostępnieniu profesjonalnej kadry trenerów edukacji globalnej wpłynąć ma na wrażliwość społeczną u młodych ludzi. W zamierzeniu oferty absolwent szkoły w Kokoszkach ma być osobą kreatywną, samodzielną w myśleniu i empatyczną.

Przy wyborze dyrektora placówki, mimo dowolności operatora, brać będzie udział przedstawiciel Prezydenta Miasta oraz dwóch przedstawicieli Wysokiej Rady Miasta Gdańska.


alt


Pierwszy raz w Gdańsku szkołę publiczną prowadzić będzie prywatny podmiot. Zarówno władze miasta, jak i oferent podkreślają, że takie rozwiązanie pozwoli na poprawę jakości edukacji w placówce. Mimo że konkurs w zamierzeniu miał być przejrzysty i publiczny, to od samego ogłoszenia towarzyszą mu kontrowersje. Przyszli nauczyciele w budowanej szkole nie będą zatrudnieni na Karcie Nauczyciela, tylko na zwykłej umowie o pracę. W sprawie przekazania nowobudowanej szkoły prywatnemu podmiotowi gdańska opozycja składała także wniosek o wszczęcie postępowania do prokuratury, jednak został on oddalony. Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego trafiło także zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – fundacja Familijny Poznań nie złożyła wszystkich wymaganych w regulaminie konkursu dokumentów w określonym czasie, a mimo to została dopuszczona do kolejnej tury konkursu.

- W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami nie głosowałem - wyznaje Piotr Gierszewski, członek komisji konkursowej, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska. - Skoro członkowie komisji w pierwszym etapie konkursu ewidentnie złamali prawo i głosowali niezgodnie z regulaminem Prezydenta, uważałem że to jest forma bojkotu w stosunku do moich koleżanek i kolegów z komisji. Nieobecność Dyrektora Skarbu i Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej na drugim etapie bardzo ogranicza siłę zwycięskiego oferenta. Ci dwaj bardzo poważni, merytoryczni dyrektorzy zrezygnowali z drugiego etapu konkursu. 30% składu komisji de facto zbojkotowało w jakiś sposób wybór kontrahenta. To nie jest powód do radości, a do pewnych komentarzy, które się bezwzględnie nasuwają. Nadal twierdzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby nierozstrzygnięcie konkursu przez Prezydenta i przekazanie budynku szkolnego do zasobów Miasta Gdańska, jak zresztą powiedział i obiecał. Pod dużym znakiem zapytania pozostawiam sprawę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, gdzie zgłosiłem swoje zastrzeżenia. Czekam na sygnał, bo mam nadzieję, że śledczy podejmą sprawę. Tutaj są dwie kwestie: etyczno-moralna dotycząca decyzji tych członków komisji, którzy pełnią jednak bardzo wysokie urzędnicze stanowiska w samorządzie gdańskim, a także, moim zdaniem, popełnienie przestępstwa. Nie można w żadnym wypadku wspierać sytuacji, kiedy łamane jest prawo i członkowie komisji chowają głowę w piasek. Mam nadzieję, że organy nadzorcze doprecyzują, czy mój sprzeciw jest słuszny i zasadny i czy zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Sprawa konkursu, jak zapewnia Gierszewski, nie została zamknięta mimo ogłoszenia zwycięskiej oferty. Planowane zakończenie budowanej szkoły wypada na sierpień 2015 roku – wtedy zostanie oddana do użytku część edukacyjna budynku, gdzie uczęszczać będzie ponad 600 uczniów z rejonu. Po tym terminie prace budowlane będą trwać nadal – nowoczesny budynek szkoły ma posiadać m. in. pływalnię.

Alicja Kołbuc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież