Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Gdańska przegrał "Miasto z bursztynu"

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
środa, 30 listopada 2016 22:05

Nie powiodła się próba nałożenia wędzidła na kontrolną funkcję prasy. Dziennikarka Maja Narbutt (niegdyś "Rzeczpospolita", "Uważam Rze", dzisiaj „wSieci”) wygrała proces z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Dziennikarka  była oskarżona o naruszenie dóbr osobistych Pawła Adamowicza pisząc o "gdańskim układzie". Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał 29 listopada, że dziennikarka dochowała rzetelności.


- Chodziło o przeczołganie dziennikarza i pokazanie innym, by nie ważyli się zajmować sprawami niewygodnymi dla tego polityka - mówi Maja Narbutt w rozmowie z portalem wPolityce.pl.


Nie pierwszy to raz możni próbują dziennikarzy zastraszyć. Na początku lat 90-tych niejaki David Bogatin, założyciel Pierwszego Komercyjnego Banku w Lublinie, przegonił jednego z dziennikarzy z Lublina do Warszawy. Ten jednak, w przeciwieństwie do biznesmena, nadal jest zawodowo czynny. I to nie ten czas, gdy na głos właściciela z Pasawy Herrn FXH, Franza Xavera Hirtreitera geschäftsführera Die Passauer Neue Presse (dzisiaj ten koncern zajmuje 90 proc. polskiego lokalnego rynku prasy!) "Dziennik Bałtycki" wycofywał się w lipcu 1997 roku z publikacji o prezydenckich wakacjach w Cetniewie.


Jeszcze na harce i brewerie ze skonfundowaną dziennikarką TVP pozwala sobie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która zapragnęła ostatnio zostać sejmowym reporterem (posłanka Nowoczesnej "dość dyktatury kobiet!" krzyczała niedawno na "czarnym marszu") i nakręcić "setkę" z dziennikarką, czyli - jak go nazwała - "materiał bez manipulacji". 


Paweł Adamowicz postanowił udać się do sądu. No nie sam, wynajął adwokatów. A  dziennikarka wygrała proces z prezydentem Gdańska, gdyż sąd uznał, że ta dochowała dziennikarskiej rzetelności.


"Powodem" powoda był tekst „Miasto z bursztynu” z 2012 roku, artykuł o mieście, w którym „nic nie dzieje się przypadkiem”. Artykuł ukazał się w dzisiaj niemal już zapomnianym (po późniejszych, pacyfikujących redakcję przemianach) tygodniku „Uważam Rze”. Samo pismo po właścicielskich meandrach z jesieni 2012 r. z publikacji się wycofało. Dziennikarce zostało toczenie procesu wytoczonego przez lokalnego polityka.


Prace sejmowej komisji w sprawie afery „Amber Gold”, piramidy finansowej założonej przez typowego "słupa" odsłaniają w tempie zaskakującym, gdański układ sprzężony.   
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież