Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Gdańska przegrał "Miasto z bursztynu"

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
środa, 30 listopada 2016 22:05

Nie powiodła się próba nałożenia wędzidła na kontrolną funkcję prasy. Dziennikarka Maja Narbutt (niegdyś "Rzeczpospolita", "Uważam Rze", dzisiaj „wSieci”) wygrała proces z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Dziennikarka  była oskarżona o naruszenie dóbr osobistych Pawła Adamowicza pisząc o "gdańskim układzie". Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał 29 listopada, że dziennikarka dochowała rzetelności.


- Chodziło o przeczołganie dziennikarza i pokazanie innym, by nie ważyli się zajmować sprawami niewygodnymi dla tego polityka - mówi Maja Narbutt w rozmowie z portalem wPolityce.pl.


Nie pierwszy to raz możni próbują dziennikarzy zastraszyć. Na początku lat 90-tych niejaki David Bogatin, założyciel Pierwszego Komercyjnego Banku w Lublinie, przegonił jednego z dziennikarzy z Lublina do Warszawy. Ten jednak, w przeciwieństwie do biznesmena, nadal jest zawodowo czynny. I to nie ten czas, gdy na głos właściciela z Pasawy Herrn FXH, Franza Xavera Hirtreitera geschäftsführera Die Passauer Neue Presse (dzisiaj ten koncern zajmuje 90 proc. polskiego lokalnego rynku prasy!) "Dziennik Bałtycki" wycofywał się w lipcu 1997 roku z publikacji o prezydenckich wakacjach w Cetniewie.


Jeszcze na harce i brewerie ze skonfundowaną dziennikarką TVP pozwala sobie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która zapragnęła ostatnio zostać sejmowym reporterem (posłanka Nowoczesnej "dość dyktatury kobiet!" krzyczała niedawno na "czarnym marszu") i nakręcić "setkę" z dziennikarką, czyli - jak go nazwała - "materiał bez manipulacji". 


Paweł Adamowicz postanowił udać się do sądu. No nie sam, wynajął adwokatów. A  dziennikarka wygrała proces z prezydentem Gdańska, gdyż sąd uznał, że ta dochowała dziennikarskiej rzetelności.


"Powodem" powoda był tekst „Miasto z bursztynu” z 2012 roku, artykuł o mieście, w którym „nic nie dzieje się przypadkiem”. Artykuł ukazał się w dzisiaj niemal już zapomnianym (po późniejszych, pacyfikujących redakcję przemianach) tygodniku „Uważam Rze”. Samo pismo po właścicielskich meandrach z jesieni 2012 r. z publikacji się wycofało. Dziennikarce zostało toczenie procesu wytoczonego przez lokalnego polityka.


Prace sejmowej komisji w sprawie afery „Amber Gold”, piramidy finansowej założonej przez typowego "słupa" odsłaniają w tempie zaskakującym, gdański układ sprzężony.   
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież