Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dary dla Oddziału Hematologii Dziecięcej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2016 20:43

W tym roku Mikołaj, a właściwie Mikołaje, szybciej odwiedzili Oddział Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK i wyjątkowo mieli zielone stroje. Trzy pompy infuzyjne BBraun, dwa kardiomonitory EMTEL wraz ze stojakami, 500 koreczków do cewników centralnych przekazali Oddziałowi pomorscy leśnicy. Mali pacjenci otrzymali również upominki przekazane przez Elżbietę i Adama Thiel oraz osobę prywatną.


Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z akcji pomorskich leśników "Dorwij blasta", zbiórki w parafii w Luzinie oraz darowizny celowej osoby prywatnej oraz ze środków własnych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką.


alt


- Dzisiejszy dzień to finał akcji "Dorwij blasta" - powiedział Wojciech Kiełpikowski, Straż Leśna Nadleśnictwa Kartuzy. - Zebrane fundusze przekuliśmy w sprzęt dla Oddziału Hematologii i przekazujemy go w ręce lekarzy i pacjentów. "Dorwij blasta" była to akcja rowerowa leśników kartuskich i dyrekcji gdańskiej, którzy przyjechali pojeździć na rowerach i przewieźli ze sobą puszki z funduszami. Akcja trwała jeden dzień. Udało się nam zebrać prawie 20 tysięcy złotych.


alt


Leśnicy nie po raz pierwszy okazali wielkie serce małym pacjentom Oddziałowi Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK. W 2015 roku zorganizowali spływ pod hasłem "Spływaj białaczko", podczas którego zbierali fundusze dla Oddziału. Leśnicy nie zamierzają poprzestać. Są już plany następnych akcji. - Mamy już pomysł na kolejną akcję - przyznał Wojciech Kiełpikowski. - Odbędzie się pod koniec maja przyszłego roku. Na razie mamy nazwę, zamysł i miejsce. Mamy w planach pięciobój sportowy z nazwą, która przyszła nam do głowy w drodze na Oddział - Onkobój. Akcja odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Kartuzy.


alt


- Otrzymaliśmy sprzęt niezbędny do ratowania życia naszych pacjentów - powiedziała Nina Irga-Jaworska, Ordynator Oddziału Hematologii Dziecięcej. - Dostaliśmy nowoczesne kardiomonitory oraz pompy infuzyjne. To sprzęt bez którego nowoczesna onkohematologia nie może istnieć. Tego sprzętu nigdy nie jest za dużo. W tym roku mamy wyjątkowo dużo dzieci. Sprzęt działa bez przerwy i się po prostu zużywa. To jest naturalna kolej rzeczy. Jest to sprzęt najwyższej klasy. Otrzymujemy sprzęt, który będzie nam służyć i taki jaki chcemy, o który prosimy.


alt


Koszt jednego kardiomonitora wynosi około 12-13 tys. zł, a pompa infuzyjna kosztuje między 5 a 6 tys. zł.


alt


Na Oddział trafił nie tylko sprzęt medyczny. Mali pacjenci otrzymali również przybory szkolne, zabawki i pluszaki przekazane Fundacji przez młode małżeństwo – Elżbietę i Adama Thiel, którzy swoich weselnych gości poprosili o podarunki dla pacjentów Hematologii Dziecięcej. Dzieci dostały też Nintendo od prywatnej osoby wraz z grami. Całość ma wartość ponad 40 tysięcy złotych.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Yoorek Czapkowski/ART studio New Look

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież