Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wosiak "powieszony" po raz trzeci

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
piątek, 02 grudnia 2016 20:47

Mieczysław Wosiak został po raz trzeci "powieszony" w Kawiarni Kuźnia na Oruni. Na wystawie podsumowującej 40 rok działalności malarskiej pana Mieczysława zaprezentowanych zostało 17 obrazów, z których 16 powstało od kwietnia 2016.- Ta wystawa jakby kończy czterdziesty rok twórczości Mieczysława Wosiaka - powiedział Roman Wawrzyniec Itrich, komisarz wystawy i przyjaciel Mieczysława Wosiaka. - Dzisiaj usłyszeliśmy z Agnieszką (córką Mieczysława Wosiaka - dop. TŁ), że jesteśmy swojego rodzaju katami, bo trzeci raz wieszamy Pana Mieczysława. Jesteście państwo zaproszeni na tą egzekucję. Obrazy jak zwykle przepiękne. To jest twórczość, która powstała od ostatniej wystawy do teraz. Zapraszam do oglądania i cieszenia się tą sztuką, która dla mnie jest wyjątkową, która mnie od początku zauroczyła.


alt

Roman Wawrzyniec Itrich (z produ) od początku jest zauroczony pracami Mieczysława Wosiaka


Mieczysław Wosiak to wychowanek Jana Rzyszczaka. W tym roku minęło 40 lat od jego debiutu. Jubileuszowa wystawa odbyła się również w Kawiarni Kuźnia w kwietniu. Jaka była geneza kolejnej wystawy?
- Wystawa nie ma tytułu, a ja nazywam ją "Wystawa demokratyczna" - zdradził Mieczysław Wosiak. - Dlaczego? Byliśmy z żoną na kawie w Kawiarni Kuźnia i pani Dorota, szefowa Kawiarni, mówi "Panie Mietku przydałaby się wystawa na święta, by tak ładnie było". A żona mówi: "Mąż namalował, powiesi". No i powiesili mnie. Czyli tak naprawdę żona wystawia nie ja. Chciałbym podziękować wszystkim przybyłym. Tak wspaniałych gości jakich tu mam to aż się serce kraje i warto robić to co się robi. Chciałbym podziękować rodzinie za pomoc i wsparcie. Panie Romku jest pan wspaniały. Mieć takich przyjaciół to naprawdę mury można przewracać.


altaltaltalt


Na wystawie prezentowanych jest 17 obrazów. 16 z nich powstało po kwietniowej wystawie. Tylko jeden jest starszy, ma około 5 lat. Temat większości obrazów jest pejzaż. - Jestem realistą w życiu i to widać na moich obrazach - wyznał pan Mieczysław.


alt

Mieczysław Wosiak z najstarszym obrazem na wystawie


Wystawę prac Mieczysława Wosiaka w Kawiarni Kuźnia można oglądać przez cały grudzień. Wstęp wolny.


Jak zdradził nam Roman Wawrzyniec Itrich planowany jest objazd gdańskich Archipelagów z wystawami prac Mieczysława Wosiaka.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież