Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wosiak "powieszony" po raz trzeci

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
piątek, 02 grudnia 2016 20:47

Mieczysław Wosiak został po raz trzeci "powieszony" w Kawiarni Kuźnia na Oruni. Na wystawie podsumowującej 40 rok działalności malarskiej pana Mieczysława zaprezentowanych zostało 17 obrazów, z których 16 powstało od kwietnia 2016.- Ta wystawa jakby kończy czterdziesty rok twórczości Mieczysława Wosiaka - powiedział Roman Wawrzyniec Itrich, komisarz wystawy i przyjaciel Mieczysława Wosiaka. - Dzisiaj usłyszeliśmy z Agnieszką (córką Mieczysława Wosiaka - dop. TŁ), że jesteśmy swojego rodzaju katami, bo trzeci raz wieszamy Pana Mieczysława. Jesteście państwo zaproszeni na tą egzekucję. Obrazy jak zwykle przepiękne. To jest twórczość, która powstała od ostatniej wystawy do teraz. Zapraszam do oglądania i cieszenia się tą sztuką, która dla mnie jest wyjątkową, która mnie od początku zauroczyła.


alt

Roman Wawrzyniec Itrich (z produ) od początku jest zauroczony pracami Mieczysława Wosiaka


Mieczysław Wosiak to wychowanek Jana Rzyszczaka. W tym roku minęło 40 lat od jego debiutu. Jubileuszowa wystawa odbyła się również w Kawiarni Kuźnia w kwietniu. Jaka była geneza kolejnej wystawy?
- Wystawa nie ma tytułu, a ja nazywam ją "Wystawa demokratyczna" - zdradził Mieczysław Wosiak. - Dlaczego? Byliśmy z żoną na kawie w Kawiarni Kuźnia i pani Dorota, szefowa Kawiarni, mówi "Panie Mietku przydałaby się wystawa na święta, by tak ładnie było". A żona mówi: "Mąż namalował, powiesi". No i powiesili mnie. Czyli tak naprawdę żona wystawia nie ja. Chciałbym podziękować wszystkim przybyłym. Tak wspaniałych gości jakich tu mam to aż się serce kraje i warto robić to co się robi. Chciałbym podziękować rodzinie za pomoc i wsparcie. Panie Romku jest pan wspaniały. Mieć takich przyjaciół to naprawdę mury można przewracać.


altaltaltalt


Na wystawie prezentowanych jest 17 obrazów. 16 z nich powstało po kwietniowej wystawie. Tylko jeden jest starszy, ma około 5 lat. Temat większości obrazów jest pejzaż. - Jestem realistą w życiu i to widać na moich obrazach - wyznał pan Mieczysław.


alt

Mieczysław Wosiak z najstarszym obrazem na wystawie


Wystawę prac Mieczysława Wosiaka w Kawiarni Kuźnia można oglądać przez cały grudzień. Wstęp wolny.


Jak zdradził nam Roman Wawrzyniec Itrich planowany jest objazd gdańskich Archipelagów z wystawami prac Mieczysława Wosiaka.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież