Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dzień osób niepełnosprawnych w gdańskim ZUS-ie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 02 grudnia 2016 18:43

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w województwie pomorskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował specjalną akcję skierowaną do osób niepełnosprawnych, które mogły uzyskać porady oraz pomoc od specjalistów.


3 grudnia to data Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest przybliżenie i zrozumienie przez społeczeństwo problemów osób dotkniętych niepełnosprawnością - zarówno tą fizyczną, jak i psychiczną. Ten dzień ma także uświadamiać opinię publiczną, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Co roku hasło Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest inne - w roku 2016 brzmi ono "Niepełnosprawność nie jest barierą".


Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pomorski ZUS zorganizował dla osób dotkniętych niepełnosprawnością specjalną akcję, która przeprowadzona została 2 grudnia. W niektórych oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych osoby niepełnosprawne mogły uzyskać wsparcie oraz zdobyć cenne informacje. Celem akcji było upowszechnienie informacji dotyczących praw osób z niepełnosprawnością w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacja zawodowa oraz społeczna, a także aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.


alt


Zapytaliśmy rzecznika prasowego pomorskiego ZUS-u, czego dowiedzieć się mogły osoby niepełnosprawne.

- Mogą dowiedzieć się przede wszystkim jakie świadczenia im przysługują. Jeżeli chciałyby się bardziej aktywizować, to mogą dowiedzieć się w jaki sposób się aktywizować zawodowo, w jaki sposób można otworzyć działalność gospodarczą, jakie korzyści może mieć pracodawca, który zatrudnia osobę niepełnosprawną - powiedział Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS-u.


W Gdańsku akcja skierowana do osób niepełnosprawnych zorganizowana została w oddziale przy ulicy Chlebnickiej. W godzinach 10:00-14:00 można było uzyskać poradę oraz pomoc od osób z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


alt


Zapytaliśmy Krzysztofa Cieszyńskiego jaka jest geneza akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZUS-ie.

- Niepełnosprawni są liczną grupą naszych klientów. Niepełnosprawnym wypłacamy na przykład renty z tytułu niezdolności do pracy. Często niepełnosprawność wiąże się też z wiekiem. Często ci klienci którzy otrzymują świadczenia emerytalne są naszymi niepełnosprawnymi klientami. Wypłacamy też renty socjalne dla osób niepełnosprawnych, stąd też ważne jest, żeby się jeszcze bardziej otworzyć na osoby niepełnosprawne i jednocześnie tym naszym klientom umożliwić zebranie w jednym punkcie, w ZUS-ie, który, z samej nazwy, kojarzy się z pomocą, umożliwić im zdobycie w jednym punkcie jak największej ilości porad. To nie idzie tylko od pracowników ZUS-u, bo to jest najłatwiejsze, żeby wyznaczyć dyżur, ale byli też przedstawiciele z innych instytucji, na przykład z Ośrodków Pomocy Rodzinie, czy z powiatowym lub miejskich Ośrodków do spraw Orzekania o Niepełnosprawności - powiedział Krzysztof Cieszyński. - W naszej ocenie wydaje nam się, że łatwiej klientowi przyjść, otworzyć się i dowiedzieć się, kiedy to jest specjalnie dedykowane jemu. Nie jest to taki zwykły dzień, tylko niepełnosprawny wie, że to jest specjalny dzień dla niego, stanowisko jest oznaczone i chyba łatwiej im się po prostu otworzyć, przyjść i dowiedzieć się.


Jak poinformował nas rzecznik prasowy pomorskiego ZUS-u w całym województwie pomorskim z porad skorzystało ponad 200 osób.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież