Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień osób niepełnosprawnych w gdańskim ZUS-ie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 02 grudnia 2016 18:43

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w województwie pomorskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował specjalną akcję skierowaną do osób niepełnosprawnych, które mogły uzyskać porady oraz pomoc od specjalistów.


3 grudnia to data Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest przybliżenie i zrozumienie przez społeczeństwo problemów osób dotkniętych niepełnosprawnością - zarówno tą fizyczną, jak i psychiczną. Ten dzień ma także uświadamiać opinię publiczną, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Co roku hasło Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest inne - w roku 2016 brzmi ono "Niepełnosprawność nie jest barierą".


Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pomorski ZUS zorganizował dla osób dotkniętych niepełnosprawnością specjalną akcję, która przeprowadzona została 2 grudnia. W niektórych oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych osoby niepełnosprawne mogły uzyskać wsparcie oraz zdobyć cenne informacje. Celem akcji było upowszechnienie informacji dotyczących praw osób z niepełnosprawnością w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacja zawodowa oraz społeczna, a także aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.


alt


Zapytaliśmy rzecznika prasowego pomorskiego ZUS-u, czego dowiedzieć się mogły osoby niepełnosprawne.

- Mogą dowiedzieć się przede wszystkim jakie świadczenia im przysługują. Jeżeli chciałyby się bardziej aktywizować, to mogą dowiedzieć się w jaki sposób się aktywizować zawodowo, w jaki sposób można otworzyć działalność gospodarczą, jakie korzyści może mieć pracodawca, który zatrudnia osobę niepełnosprawną - powiedział Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS-u.


W Gdańsku akcja skierowana do osób niepełnosprawnych zorganizowana została w oddziale przy ulicy Chlebnickiej. W godzinach 10:00-14:00 można było uzyskać poradę oraz pomoc od osób z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


alt


Zapytaliśmy Krzysztofa Cieszyńskiego jaka jest geneza akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZUS-ie.

- Niepełnosprawni są liczną grupą naszych klientów. Niepełnosprawnym wypłacamy na przykład renty z tytułu niezdolności do pracy. Często niepełnosprawność wiąże się też z wiekiem. Często ci klienci którzy otrzymują świadczenia emerytalne są naszymi niepełnosprawnymi klientami. Wypłacamy też renty socjalne dla osób niepełnosprawnych, stąd też ważne jest, żeby się jeszcze bardziej otworzyć na osoby niepełnosprawne i jednocześnie tym naszym klientom umożliwić zebranie w jednym punkcie, w ZUS-ie, który, z samej nazwy, kojarzy się z pomocą, umożliwić im zdobycie w jednym punkcie jak największej ilości porad. To nie idzie tylko od pracowników ZUS-u, bo to jest najłatwiejsze, żeby wyznaczyć dyżur, ale byli też przedstawiciele z innych instytucji, na przykład z Ośrodków Pomocy Rodzinie, czy z powiatowym lub miejskich Ośrodków do spraw Orzekania o Niepełnosprawności - powiedział Krzysztof Cieszyński. - W naszej ocenie wydaje nam się, że łatwiej klientowi przyjść, otworzyć się i dowiedzieć się, kiedy to jest specjalnie dedykowane jemu. Nie jest to taki zwykły dzień, tylko niepełnosprawny wie, że to jest specjalny dzień dla niego, stanowisko jest oznaczone i chyba łatwiej im się po prostu otworzyć, przyjść i dowiedzieć się.


Jak poinformował nas rzecznik prasowy pomorskiego ZUS-u w całym województwie pomorskim z porad skorzystało ponad 200 osób.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież