3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poseł Płażyński pyta marszałka Struka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 lutego 2023 13:18

Wobec faktu, że Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk mimo deklaracji nie odniósł się do publicznie postawionych 9 lutego pytań dotyczących akcji "Pomorskie Russian Friendly", którą realizował w trakcie rosyjskiej napaści na Ukrainę poseł Kacper Płażyński wystosował pismo do Marszałka Struka oraz dyrektora Pomorskiej Regionalnej Organizacji turystycznej.


Szanowny Pan
Mieczysław Struk

dziewiątego lutego 2023 roku na zwołanej przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego konferencji prasowej poprosiłem Pana publicznie o wyjaśnienie okoliczności prowadzonego pod Pana patronatem programu "Pomorskie Russian Friendly". Za skandaliczne uważam Pana działania, których efektem było kontynuowanie tegoż programu po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę w 2014 roku i porównywanie tejże wojny do prowadzenia przez Federację Rosyjską
polityki zagranicznej, która nie powinna zaszkodzić naszym polsko-rosyjskim dobrosąsiedzkim relacjom.

Wobec tego, że mimo deklaracji wygłoszonych przez rzecznika prasowego Pańskiego urzędu Michała Piotrowskiego, nie udzielił Pan w tej sprawie komentarza, proszę o przekazanie odpowiedzi i przesłanie dokumentów w odpowiedzi na niniejsze pismo, które składam w trybie interwencji poselskiej na podstawie art. 19 i 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posta i senatora:

1. Od kiedy do kiedy trwał lub trwa objęty Pana patronatem honorowym program "Pomorskie Russian Friendly" oraz "Russian Friendly Weekend"? Proszę o przesłanie dokumentów potwierdzających rozpoczęcie i zakończenie tychże projektów, informacji jak zostały ocenione, korespondencję prowadzoną z podmiotami rosyjskimi dotyczącą realizacji tych projektów.

2. Czy w dalszym ciągu podziela Pan wyrażoną w 2014 roku opinię, że rozpoczęta przez Rosję wojna na Ukrainie nie powinna utrudniać dobrosąsiedzkich relacji pomiędzy Polską a Rosją?

3. Czy podziela Pan stanowisko przedstawione w dniu 9 lutego 2023 roku przez pańskiego rzecznika prasowego Michała Piotrowskiego, który wskazał, że rosyjskie działania wojenne na Ukrainie rozpoczęły się w roku 2022?

4. Dlaczego Pański urząd nie zerwał współpracy z podmiotami rosyjskimi, w tym władzami Rosji na szczeblu centralnym i lokalnym, po inwazji Rosji na Ukrainę w 2014 roku?

5. Proszę o przestanie listy firm, które wzięły udział w programie "Pomorskie Russian Friendly" oraz "Russian Friendly Weekend".

6. Kto i w jaki sposób kontrolował firmy, które zdecydowały się przystąpić do programów "Pomorskie Russian Friendly" oraz "Russian Friendly Weekend", z wykonywania przez nie wymogów uczestnictwa w tych programach?

7. Po napaści Rosji na Ukrainę 20 lutego 2014 roku Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wydała komunikat, że zawiesza program "Russian Friendly Weekend", następnie poinformował Pan opinię publiczną, że ta decyzja PROT była "samodzielna i przedwczesna", czy decyzja o wznowieniu akcji była Pana samodzielną decyzją czy podjął ją cały Zarząd Województwa Pomorskiego? Proszę o przekazanie w jaki sposób zdecydował Pan lub Zarząd o tym, by wznowić program wraz z korespondencją przesłaną w tej sprawie do PROT.

8. Jakie inne projekty realizowane wspólnie z podmiotami rosyjskimi realizował Pański urząd od początku 2014 roku?

9. Czy udzielał Pan patronatu honorowego innym projektom współorganizowanym przez podmioty rosyjskie lub też skierowane do Rosjan np. w celu zwiększenia częstotliwości przyjazdu Rosjan do Województwa Pomorskiego? Jakie to były projekty?

10. Przekazanie przesłanych do Pańskiego urzędu i PROT skarg na prowadzenie przez Państwa akcji "Pomorskie Russian Friendly" oraz "Russian Friendly Weekend".

11. Jakie prezenty otrzymał Pan od współpracujących podmiotów rosyjskich od 2014 roku?

Ponadto proszę o:
12. Przestanie rejestru wszystkich umów zawartych przez Pański urząd od początku 2014 roku, ze wskazaniem czego umowa dotyczy, podmiotu z którym jest zawarta oraz wartości przedmiotu umowy.

Kacper Płażyński


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież