W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mariusz Błaszczak odebrał statuetkę i tytuł „Człowiek Wolności 2022” tygodnika „Sieci”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2023 08:20

W X edycji plebiscytu tytuł Człowieka Wolności Tygodnika „Sieci” został przyznany szefowi Ministerstwa Obrony Narodowej Mariuszowi Błaszczakowi. To wyraz uznania dla polityka, którego praca zabezpiecza polską wolność. Wicepremier podczas uroczystej gali we wtorek, w warszawskim Hotelu Marriott otrzymał nagrodę – statuetka „W” jak Wolność.


– Czytelnicy nie mieli wątpliwości, że w tym roku tytuł Człowieka Wolności Tygodnika „Sieci” należy się właśnie wicepremierowi, szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi – czytamy na łamach wtorkowego wydania Tygodnika „Sieci”.
– To wyraz uznania dla polityka, którego praca zabezpiecza polską wolność. Kapituła tytułu, w której skład wchodzą redaktorzy naczelni mediów wydawanych przez Fratrię, w pełni podzieliła to zdanie – napisał w imieniu kapituły Jacek Karnowski.
– Przed całym rządem premiera Mateusza Morawieckiego – a ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem w szczególności – stanęło w minionym roku jednocześnie kilka ogromnych zadań: obrona wraz z innymi służbami granicy państwowej, dostarczenie pomocy wojskowej Ukrainie – w ocenie wielu ekspertów w pierwszych miesiącach kluczowej dla przetrwania tego kraju, zorganizowanie logistyki dla wsparcia płynącego z innych państw, wdrożenie opracowanej jeszcze przed wojną przez premiera Kaczyńskiego Ustawy o obronie Ojczyzny i wdrożenie nowych, skutecznych mechanizmów rekrutacji żołnierzy – napisano w informacji nt. przyznania ministrowi tytułu Człowieka Wolności. Wymieniono także m.in. „pogłębienie współpracy w ramach NATO” oraz „bardzo trudne przełamanie wielu blokad i niemożności w zakrojonych na ogromną skalę zakupach zbrojeniowych”.
– Te procesy trwają i postępują szybko, są na tyle zaawansowane, że Polska z dnia na dzień zyskuje bezpieczeństwo – podkreślono.
– Silna i nowoczesna armia, zdolna odstraszyć potencjalnego agresora, będąca źródłem stabilności w całym regionie, podnosząca rangę naszego państwa, staje się faktem – dodano.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystosował list do uczestników gali, który odczytał poseł Krzysztof Sobolewski.
Rozpoczął: „Mój brat śp. prezydent Lech Kaczyński przypominał, że nic nie jest nam dane raz na zawsze i przestrzegał przed pobłażliwością wobec wrogów wolności”
– Idziemy w dobrym kierunku i możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Rzeczpospolita pod każdym względem staje się silniejsza, ale jak wiemy, budowanie silniejszej Polski wymaga nieustannego wysiłku i wytężonej pracy, która – tak jak historia – nie ma końca. Niezmiernie się cieszę, iż tytuł „Człowieka Wolności 2022” został przyznany wicepremierowi, ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi. To wyjątkowo trafny wybór. Jest bowiem zasługą pana ministra, że Polki i Polacy mogą czuć się coraz bezpieczniej. To panu ministrowi zawdzięczamy, ze Wojsko Polski wzrasta liczebnie i modernizuje się w szybkim tempie – tłumaczył Jarosław Kaczyński.
– Drogi Mariuszu, z głębi serca winszuję Ci tego tytułu i dziękuję za to, co robisz dla Polski – dodał prezes PiS.


Dotychczasowi zwycięzcy plebiscytu:
- prezes PiS Jarosław Kaczyński (2021),
- prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (2020),
- premier Mateusz Morawiecki (2019),
- minister prof. Piotr Gliński (2018),
- prezes TK Julia Przyłębska (2017),
- prezes PiS Jarosław Kaczyński (2016),
- prezydent RP Andrzej Duda (2015),
- poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz (2014),
- historyk z IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk (2013).

źródło radiogdansk.pl

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież