O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kurs dyplomacji z Dulkiewicz

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 lutego 2023 21:40

Jak ustalił portal PolskieRadio24.pl, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz będzie prowadzić zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim. Studentom Wydziału Nauk Społecznych opowie o dyplomacji miast. Zajęcia będzie prowadzić w nadchodzącym semestrze... w godzinach pracy magistratu. Ma za to otrzymać honorarium. - Skoro woli prowadzić zajęcia ze studentami, pora, żeby ustąpiła z funkcji prezydenta miasta - uważa radny opozycji w Gdańsku.


Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego właśnie ogłoszono plan zajęć dla studentów. Wśród prowadzących lekcje jest też Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Ma poprowadzić aż 15 spotkań.
Co ciekawe, zajęcia, według planu opublikowanego na stronach wydziału, mają odbywać się w piątki w godzinach pracy gdańskiego magistratu - od 9.00 do 11.00 lub 12.30 w zależności od dnia miesiąca.


O nowe zajęcie prezydent Gdańska dopytywał portal Polskieradio24.pl
- To możliwość edukacji i poznania ważnego fragmentu historii Gdańska. Bardzo się cieszę, że dyrektor Instytutu Politologii profesor Andrzej Modrzejewski zaproponował mi "warsztaty", bo to się właśnie tak nazywa. Mają być one prowadzone ze studentami z kierunku dyplomacja. Tematem zajęć ma być natomiast dyplomacja miast - mówi Aleksandra Dulkiewicz.
Prezydent Gdańska zapewniła, że będzie starała się pogodzić sprawy miasta z nowymi obowiązkami. Co więcej, za przeprowadzone zajęcia otrzyma honorarium.
- Kwestią wynagrodzenie się jeszcze nie interesowałam - tłumaczy Dulkiewicz. - Jakieś środki mam jednak otrzymać - mówi.


- Jestem zaskoczony, że prezydent Aleksandra Dulkiewicz szuka dodatkowych zajęć jak prowadzenie seminariów ze studentami. Jest sowicie wynagradzana i oczekiwałbym od niej, podobnie jak gdańszczanie, że w godzinach pracy Urzędu Miasta będzie wykonywać pracę na rzecz gdańszczan, a nie "dorabiać" na Uniwersytecie - mówi Przemysław Majewski, radny PiS w Gdańsku.
Jak podkreśla, "ostatnio nie ma prezydent na sesji Rady Miasta, nie ma jej, gdy podnoszone są stawki opłat za śmieci czy ceny biletów na komunikację miejską. Nie ma jej, gdy mieszkańcy skarżą się na stan lokali komunalnych".
- Jeśli więc woli kupować bilet do Brukseli zamiast na komunikację miejską i prowadzić zajęcia na mojej Alma Mater niż zajmować się problemami mieszkańców, to najwyraźniej pora, żeby ustąpiła z funkcji prezydenta miasta - podkreśla Majewski.


Warto dodać, że Uniwersytet Gdański jest na 16. miejscu w rankingu najlepszych uczelni akademickich "Perspektywy". Jednak w pierwszej dziesiątce znalazły się inne trójmiejskie uczelnie: Politechnika Gdańska i Gdański Uniwersytet Medyczny. Czy Uniwersytetowi Gdańskiemu uda się przy tak prowadzonej polityce kadrowej znaleźć się na wyższym miejscu?
- Pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz została zaproszona przez dyrektora Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych do poprowadzenia zajęć z przedmiotu "Warsztaty problemowe na kierunku Dyplomacja w Instytucie Politologii", a dotyczyć będą one aktywności międzynarodowej jednostek samorządu terytorialnego. Zatrudniona będzie w ramach tzw. godzin zleconych - 15 godz. wszystkich zajęć w 4 blokach. Praktyków zatrudniamy za stawkę, jaką otrzymuje magister - mówi Magdalena Nieczuja-Goniszewska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego.

źródło polskieradio24.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież