Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Otwarto nowe biuro Programu Interreg Południowy Bałtyk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 lutego 2023 15:26

W budynku dawnej dyrekcji stoczni otwarto nową siedzibę Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027.- Cieszę się, że to kolejna okazja, aby wspomnieć i funduszach europejskich dla Polski - powiedział poseł Marcin Horała, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. - Ta, co tu ukrywać upolityczniona, i to akurat nie przez stronę polską, dyskusja na temat Krajowego Programu Odbudowy trochę niesłusznie rzutuje na postrzeganie całości funduszy europejskich, na stworzenie takiego mylnego wrażenia, jakby Polska ma problemy z funduszami europejskimi. Jest dokładnie odwrotnie. Polska ma tradycje bycia nie tylko największym beneficjentem funduszy europejskich, ale również jednym z liderów, jeśli nie liderem jeśli chodzi i sprawność ich wydatkowania i rozliczania. Otworzyliśmy właśnie nową perspektywę Funduszu Spójności, cały szereg programów zatwierdzonych dla Polski. Wpływają pierwsze środki, już ponad 5 miliardów zaliczek, a dzisiaj otwieramy nową siedzibę Sekretariatu Programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 dla programu, który pewnie w skali tych wszystkich funduszy europejskich nie jest największy, ale nie jest też takim do pominięcia. To około 80 milionów budżetu, 5 państw, 26 regionów z tych państw, które w ramach tego programu będą ze sobą współpracowały, żeby różnego rodzaju projekty, które pozwalają nam zarządzać regionem południowego Bałtyku były zgodne z naszymi celami i celami ochrony środowiska.

alt


- W ramach programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 współpracuje pięć krajów Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa i Polska - powiedział dr Leszek Buller, dyrektor Programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027. - W programie mamy dwie linie, które nazywamy green i blue, zielona i niebieska. Jesteśmy skoncentrowani na ochronie środowiska szeroko pojętego i w przyrodzie naziemnej i w sferze wodnej.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież