W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Reklama
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Remont Kielnieńskiej: obietnice, obietnice…

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 09 lutego 2023 09:47

Na remont ul. Kielnieńskiej w gdańskiej dzielnicy Osowa mieszkańcy czekają od lat. Droga jest w opłakanym stanie, a koleiny i dziury nieustannie się namnażają. Co na to gdański magistrat?


O planowanym remoncie ul. Kielnieńskiej zrobiło się głośno w kwietniu ubiegłego roku, kiedy na oficjalnym portalu miasta Gdańska pochwalono się planowaną inwestycją. Podkreślano wtedy, że ma ona dotyczyć zarówno samej Kielnieńskiej, jak i Nowej Koziorożca (łącznie 3 kilometry drogi). Koszt oszacowano na 90 milionów zł.
– Ul. Kielnieńska i tzw. ul. Nowa Koziorożca mają stać się wizytówką Osowy. Rozpoczęły się już procedury przetargowe na kompleksową przebudowę ul. Kielnieńskiej i budowę tzw. ul. Nowej Koziorożca. Główna arteria zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy Obwodnicy Trójmiasta. Wzdłuż ulicy zaprojektowano drogi rowerowe i chodniki, a także drogę serwisową, która będzie służyła jako dojazd do przyległych nieruchomości – mogliśmy przeczytać 21 kwietnia 2022 roku na portalu www.gdańsk.pl.


Padły też wtedy zapewnienia dotyczące terminu realizacji projektu.
– Podpisanie umowy na prace powinno nastąpić na przełomie sierpnia i września. Zaplanowany czas realizacji robót budowlanych to 114 tygodni, co daje 26 miesięcy – mówił Karol Kalinowski, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.


Obietnice obietnicami, a rzeczywistość… Do dnia dzisiejszego remont nie został rozpoczęty. Rozstrzygnięcie przetargu było już kilkukrotnie przekładane. 19 grudnia 2022 roku wojewoda wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej w ramach zadania: „Rozbudowa i budowa ul. Kielnieńskiej w Gdańsku na odcinku od obwodnicy do wiaduktu kolejowego (ul. Drawska) z budową odcinka ul. Nowa Koziorożca”. Wykonawca w dalszym ciągu nie został jednak wybrany.


Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Sprawa stoi w miejscu, temat wydaje się być zamieciony pod dywan, niewygodny i przemilczany.
– Umowa na przebudowę ul. Kielnieńskiej nie została jeszcze podpisana. Obecnie trwa weryfikacja dokumentów złożonych przez oferentów w przetargu. Realizacja inwestycji ma potrwać 26 miesięcy od daty podpisania umowy, zatem nie można mówić o tym, że inwestycja jest opóźniona – informuje na początku lutego br. Joanna Bieganowska z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Doczekamy się? – pytają mieszkańcy Osowej.

Blanka Kiesz


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież