Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński: niekompetencja czy głupota władz Gdańska?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 20 października 2021 16:26

Poseł Kacper Płażyński na konferencji prasowej przedstawił dokumenty, które według niego świadczą o niekompetencji Gdańskich Nieruchomości i brak profesjonalizmu wiceprezydenta Piotra Grzelaka.


- Nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach, których pokazujemy jest sporo, są poważnego kalibru - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Często jest nam ciężko skonfrontować naszą wiedzę przekazywaną przez pracowników Gdańskich Nieruchomości z rzeczywistością z tego względu, że w ostatnim czasie władze Gdańska mają w zwyczaju odmawiać nam dostępu do dokumentów, sugerując lub mówiąc wprost, że tych dokumentów nie mają. Nie mają na przykład dokumentów remontowych, umów na zawierane prace remontowe, kosztorysów, wszystkich odbiorów związanych z remontami lokali komunalnych od 2016 roku. Motywują to tym, że dokumenty zostały zabezpieczone przez prokuraturę w związku z czym oni tych dokumentów nie mają. Wydaje się nie pojęte, że w XXI wieku można nie mieć elektronicznego katalogu takich dokumentów, że urząd miasta nie kopii dokumentów potrzebnych do tego, żeby zabezpieczać majątek warty miliardy złotych. Wydaje się nam to nie pojęte, ale sytuacja jest bardziej kuriozalna. Przytoczę słowa Piotra Grzelaka, który jest odpowiedzialny za politykę komunalną w Gdańsku. W odpowiedzi na moje interwencje poselskie w sprawie dwóch lokali w Gdańsku gdzie wykryliśmy nieprawidłowości prezydent Grzelak napisał "...dokumentacja dotycząca między innymi działań remontowych w roku 2017 zabezpieczona została przez prokuraturę z uwagi na prowadzone postępowanie wyjaśniające, w związku z czym nie mamy możliwości przekazania panu tych dokumentów". W kolejnej odpowiedzi na kolejną interwencję prezydent napisał "...dokumentacja dotycząca między innymi działań remontowych prowadzonych w roku 2016 zabezpieczona została przez prokuraturę z uwagi na prowadzone postępowanie wyjaśniające, w związku z czym nie mamy możliwości przekazania wszystkich dokumentów o które pan wnioskuje." Otrzymując takie odpowiedzi skierowałem pismo do prokuratury czy rzeczywiście tak jest. 27 września otrzymałem pismo od prokuratora okręgowego w Gdańsku, które w ostatnim akapicie brzmi tak "...przedstawiciele zakładu budżetowego Gdańskie Nieruchomości pismem z dnia 30 marca 2019 roku oraz z dnia 17 czerwca 2019 roku zwrócili się o wyrażenie zgody na wykonanie kopii zabezpieczonych dokumentów celem umożliwienia prowadzenia bieżącej działalności. Zgoda taka przez referenta sprawy została udzielona w dniu 27 czerwca 2019 roku. Wykonanie kopii miało zostać wykonane na terenie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jednak według wiedzy referenta osoby uprawnione nie zgłosiły się w tym celu." Odmawia się nam dostępu do dokumentów, które są niezbędne, do tego żeby polityka komunalna w jakikolwiek sposób działała. Teraz dowiadujemy się, że same osoby, władze miasta Gdańska wnioskowały o te dokumenty, żeby zrobić kserokopie dwa lata temu, uzyskały te zgodę, ale nie wiadomo czy zapomniano, czy komuś się nie chciało przejść na drugą stronę ulicy. Dla mnie to niepojęte, ale wiem jak to nazwać albo skrajna głupota, albo hipokryzja Mount Everest. Sytuacja jak z Monty Pythona.

alt


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież