Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Poseł Płażyński: niekompetencja czy głupota władz Gdańska?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 20 października 2021 16:26

Poseł Kacper Płażyński na konferencji prasowej przedstawił dokumenty, które według niego świadczą o niekompetencji Gdańskich Nieruchomości i brak profesjonalizmu wiceprezydenta Piotra Grzelaka.


- Nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach, których pokazujemy jest sporo, są poważnego kalibru - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Często jest nam ciężko skonfrontować naszą wiedzę przekazywaną przez pracowników Gdańskich Nieruchomości z rzeczywistością z tego względu, że w ostatnim czasie władze Gdańska mają w zwyczaju odmawiać nam dostępu do dokumentów, sugerując lub mówiąc wprost, że tych dokumentów nie mają. Nie mają na przykład dokumentów remontowych, umów na zawierane prace remontowe, kosztorysów, wszystkich odbiorów związanych z remontami lokali komunalnych od 2016 roku. Motywują to tym, że dokumenty zostały zabezpieczone przez prokuraturę w związku z czym oni tych dokumentów nie mają. Wydaje się nie pojęte, że w XXI wieku można nie mieć elektronicznego katalogu takich dokumentów, że urząd miasta nie kopii dokumentów potrzebnych do tego, żeby zabezpieczać majątek warty miliardy złotych. Wydaje się nam to nie pojęte, ale sytuacja jest bardziej kuriozalna. Przytoczę słowa Piotra Grzelaka, który jest odpowiedzialny za politykę komunalną w Gdańsku. W odpowiedzi na moje interwencje poselskie w sprawie dwóch lokali w Gdańsku gdzie wykryliśmy nieprawidłowości prezydent Grzelak napisał "...dokumentacja dotycząca między innymi działań remontowych w roku 2017 zabezpieczona została przez prokuraturę z uwagi na prowadzone postępowanie wyjaśniające, w związku z czym nie mamy możliwości przekazania panu tych dokumentów". W kolejnej odpowiedzi na kolejną interwencję prezydent napisał "...dokumentacja dotycząca między innymi działań remontowych prowadzonych w roku 2016 zabezpieczona została przez prokuraturę z uwagi na prowadzone postępowanie wyjaśniające, w związku z czym nie mamy możliwości przekazania wszystkich dokumentów o które pan wnioskuje." Otrzymując takie odpowiedzi skierowałem pismo do prokuratury czy rzeczywiście tak jest. 27 września otrzymałem pismo od prokuratora okręgowego w Gdańsku, które w ostatnim akapicie brzmi tak "...przedstawiciele zakładu budżetowego Gdańskie Nieruchomości pismem z dnia 30 marca 2019 roku oraz z dnia 17 czerwca 2019 roku zwrócili się o wyrażenie zgody na wykonanie kopii zabezpieczonych dokumentów celem umożliwienia prowadzenia bieżącej działalności. Zgoda taka przez referenta sprawy została udzielona w dniu 27 czerwca 2019 roku. Wykonanie kopii miało zostać wykonane na terenie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jednak według wiedzy referenta osoby uprawnione nie zgłosiły się w tym celu." Odmawia się nam dostępu do dokumentów, które są niezbędne, do tego żeby polityka komunalna w jakikolwiek sposób działała. Teraz dowiadujemy się, że same osoby, władze miasta Gdańska wnioskowały o te dokumenty, żeby zrobić kserokopie dwa lata temu, uzyskały te zgodę, ale nie wiadomo czy zapomniano, czy komuś się nie chciało przejść na drugą stronę ulicy. Dla mnie to niepojęte, ale wiem jak to nazwać albo skrajna głupota, albo hipokryzja Mount Everest. Sytuacja jak z Monty Pythona.

alt


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież