Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński: niekompetencja czy głupota władz Gdańska?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 20 października 2021 16:26

Poseł Kacper Płażyński na konferencji prasowej przedstawił dokumenty, które według niego świadczą o niekompetencji Gdańskich Nieruchomości i brak profesjonalizmu wiceprezydenta Piotra Grzelaka.


- Nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach, których pokazujemy jest sporo, są poważnego kalibru - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Często jest nam ciężko skonfrontować naszą wiedzę przekazywaną przez pracowników Gdańskich Nieruchomości z rzeczywistością z tego względu, że w ostatnim czasie władze Gdańska mają w zwyczaju odmawiać nam dostępu do dokumentów, sugerując lub mówiąc wprost, że tych dokumentów nie mają. Nie mają na przykład dokumentów remontowych, umów na zawierane prace remontowe, kosztorysów, wszystkich odbiorów związanych z remontami lokali komunalnych od 2016 roku. Motywują to tym, że dokumenty zostały zabezpieczone przez prokuraturę w związku z czym oni tych dokumentów nie mają. Wydaje się nie pojęte, że w XXI wieku można nie mieć elektronicznego katalogu takich dokumentów, że urząd miasta nie kopii dokumentów potrzebnych do tego, żeby zabezpieczać majątek warty miliardy złotych. Wydaje się nam to nie pojęte, ale sytuacja jest bardziej kuriozalna. Przytoczę słowa Piotra Grzelaka, który jest odpowiedzialny za politykę komunalną w Gdańsku. W odpowiedzi na moje interwencje poselskie w sprawie dwóch lokali w Gdańsku gdzie wykryliśmy nieprawidłowości prezydent Grzelak napisał "...dokumentacja dotycząca między innymi działań remontowych w roku 2017 zabezpieczona została przez prokuraturę z uwagi na prowadzone postępowanie wyjaśniające, w związku z czym nie mamy możliwości przekazania panu tych dokumentów". W kolejnej odpowiedzi na kolejną interwencję prezydent napisał "...dokumentacja dotycząca między innymi działań remontowych prowadzonych w roku 2016 zabezpieczona została przez prokuraturę z uwagi na prowadzone postępowanie wyjaśniające, w związku z czym nie mamy możliwości przekazania wszystkich dokumentów o które pan wnioskuje." Otrzymując takie odpowiedzi skierowałem pismo do prokuratury czy rzeczywiście tak jest. 27 września otrzymałem pismo od prokuratora okręgowego w Gdańsku, które w ostatnim akapicie brzmi tak "...przedstawiciele zakładu budżetowego Gdańskie Nieruchomości pismem z dnia 30 marca 2019 roku oraz z dnia 17 czerwca 2019 roku zwrócili się o wyrażenie zgody na wykonanie kopii zabezpieczonych dokumentów celem umożliwienia prowadzenia bieżącej działalności. Zgoda taka przez referenta sprawy została udzielona w dniu 27 czerwca 2019 roku. Wykonanie kopii miało zostać wykonane na terenie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jednak według wiedzy referenta osoby uprawnione nie zgłosiły się w tym celu." Odmawia się nam dostępu do dokumentów, które są niezbędne, do tego żeby polityka komunalna w jakikolwiek sposób działała. Teraz dowiadujemy się, że same osoby, władze miasta Gdańska wnioskowały o te dokumenty, żeby zrobić kserokopie dwa lata temu, uzyskały te zgodę, ale nie wiadomo czy zapomniano, czy komuś się nie chciało przejść na drugą stronę ulicy. Dla mnie to niepojęte, ale wiem jak to nazwać albo skrajna głupota, albo hipokryzja Mount Everest. Sytuacja jak z Monty Pythona.

alt


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież