Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Protest pod UW: O wolność i niepodległość

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 03 stycznia 2024 09:21

Brak zgody na łamanie prawa, cenzurę mediów i sprowadzenie nielegalnych migrantów - z takimi postulatami pojawili się protestujący 2 stycznia pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Na manifestacji pojawiło się ok. 500 osób z transparentami.


We wtorek po godz.18 pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku miał miejsce kolejny wiec przeciw bezprawiu nowej władzy - Koalicji 13 grudnia.
19 grudnia Sejm przyjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i PAP oraz ich Rady Nadzorcze. Powołał nowe rady nadzorcze, które powołały nowe zarządy tych spółek.


Brak zgody na łamanie prawa, cenzurę mediów i sprowadzenie nielegalnych migrantów - z takimi postulatami pojawili się protestujący 2 stycznia pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Na manifestacji pojawiło się ok. 500 osób z transparentami.
"Precz z Tuskizmem", "Nie ma zgody na nielegalnych emigrantów", "Precz z cenzurą-Wolne Media" to treść tych najważniejszych transparentów podczas manifestacji.

alt


Manifestację poprowadzili: szef gdańskiego PiS-u - Tomasz Rakowski i gdański radny - Przemysław Majewski. Głos zabrali posłowie RP - Kacper Płażyński, Kazimierz Smoliński, Aleksander Jankowski, b. wicewojewoda pomorski oraz kandydatka do Senatu z listy PiS w ostatnich wyborach - Natalia Nitek-Płażyńska.


Pikietę wspierali także inni radni z Gdańska - Kazimierz Koralewski, Piotr Gierszewski, Elżbieta Strzelczyk, Andrzej Skiba. Był członek zarządu Stowarzyszenia "Godność" - Andrzej Michałowski i wiceprzewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" - Roman Kuzimski.
- Rażące łamanie prawa, obietnic wyborczych, przyjęcie paktu migracyjnego. Wojna zamiast "polityki miłości". Donald Tusk pokazał twarz, którą dobrze znamy. Będziemy manifestować w obronie przestrzegania prawa, wolności i bezpieczeństwa Polaków - informował poseł PiS Kacper Płażyński. - Pogonimy tych mongołów Czyngis-chana i zwyciężymy - mówił w czasie protestu.

alt


Manifestację rozpoczęto od zaśpiewania hymnu Polski. Protestujący wykrzykiwali też hasła, takie jak: "Wolne media!", "Ruda wrona Orła nie pokona!", "Tu jest Polska!", "Precz z komuną!", "Obronimy!", "Precz z tuskizmem!", "Znajdzie się prycza na Sienkiewicza!".
- Bandyci Sienkiewicza przejmują wolne niezależne media. Jesteśmy świadkami narodzin nowego totalitaryzmu. Nowy rząd niszczy polską tożsamość. Miłość do Boga, miłość do honoru - wszystko chcą zniszczyć. Tusk jest gorszy niż Jaruzelski, bo nawet Jaruzelski nie zniszczył tak mediów jak teraz Tusk - mówił Kazimierz Smoliński, poseł RP.

alt


- Przeżyliśmy Niemca, Ruska, przeżyjemy teraz Tuska! Raz sierpem, raz młotem tuskową hołotę! Tusk do Berlina! Żądamy wolności słowa! Donald, matole, twój rząd obalą kibole! - skandowali kibice Lechii zebrani podczas manifestacji.


- Ci ludzie to jest inna cywilizacja, nie możecie patrzeć na nich tak jak na normalnych ludzi. To jest cywilizacja pieniądza, cywilizacje gender i cywilizacja śmierci, oni chcą rżnąć chrześcijan, chcą wycinać krzyże, katolik to jest dla nich podczłowiek. To są ludzie, którzy wyżej człowieka stawiają zwierzęta - mówił Aleksander Jankowski, były wicewojewoda pomorski podczas manifestacji.


Na koniec manifestacji zebrani śpiewali "Boże coś Polskę".


Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się pikiety w obronie pracowników mediów publicznych. Z kolei jeszcze pod koniec 2023 r. szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak wezwał zwolenników partii na Protest Wolnych Polaków w Warszawie. Ma wyruszyć 11 stycznia spod Sejmu.

Tomasz Rakowski zaprasza chętnych na Marsz Wolności 11.01 w Warszawie. Są jeszcze miejsca w autokarach wynajętych przez sponsorów. Chętni proszeni są o zgłoszenie się pod numer telefonu: 575 820 510.
POPI

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież