W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej... Kosztowna jazda Tuska » Jazda przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h kosztowała Donalda Tuska utratę prawa jazdy na tr... Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ » Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w ... W tygodniku „Sieci”: Polska nie pęknie! » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” prezydent RP Andrzej Duda mówi w specjalnym wywiadzie dla tygodnik... Berlin odpowiada "Gdańskiej": Tusk był u Merkel » Po naszej publikacji tyczącej aktywności byłego premiera, obecnego przewodniczącego Europejskiej Par... Prof. Vladimir Palko: w sporze z Komisją Europejską Polska powinna być... » Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym bro... Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel » Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk miał rozmawiać w Berlini...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jerzy Borowczak: Format marszałka Struka

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
środa, 20 października 2021 19:17

Z Jerzym Borowczakiem, posłem Koalicji Obywatelskiej i członkiem Platformy Obywatelskiej rozmawia Artur S. Górski.


- Nie kandyduje pan na lidera Platformy na Pomorzu, tym łatwiej będzie o komentarz. Kandyduje marszałek Mieczysław Struk i posłanka Agnieszka Pomaska. Przy rozstrzygnięciu rywalizacji postawicie na zmianę pokoleniową, czy raczej na doświadczenie?
Jerzy Borowczak: Platforma demokratycznie zdecyduje. Młodsze pokolenie, z nową energią, zawsze się przydaje. Tak jak było z Młodymi Demokratami. Młodzieżówka jest aktywna. W zmianie z definicji jest jakaś dynamika. W stoczni, gdy związkowym przewodniczącym został Alojzy Szablewski, człowiek wiekowy, miał wokół siebie nas, młodych. Taki dobry mix. Może Platforma pokusi się o pokoleniową rewoltę. Nie wiem, czy już teraz.


- Teraz to musi was ratować wytrawny polityk europejskiego formatu Donald Tusk.
Jerzy Borowczak: I się porobiło. Nie da się ukryć. Jeden apel Donalda Tuska – co się dzieje? W stolicy jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi, może nawet i sto tysięcy, w Gdańsku co najmniej kilka tysięcy, w innych miastach podobnie. Ostatniej niedzieli na wiecach frekwencja dopisała. Jarosław Kaczyński i jego zaprzyjaźniona sędzia z Trybunału popatrzyć mogli zza firanek. Doświadczenia Tuska w polityce i tego życiowego nie można zbyć. Trzeba korzystać.


- Kto uzyska głos Jerzego Borowczaka na Pomorzu?
Jerzy Borowczak: Już powiedziałem Agnieszce, że ją szanuję za energię, za pasję, za oddanie Platformie kawałka życia. Jednak doświadczenie, zaznajomienie z realiami Pomorza, kontakty, a także autorytet marszałka stoi za Strukiem. Jemu żaden sołtys, czy wójt i burmistrz spotkania nie odmówi. Jest znany na Kaszubach i na Kociewiu, ma coś do powiedzenia i jest słuchany. Agnieszka, owszem jest politycznie bardzo aktywna, ale jednak format marszałka na Pomorzu przeważy, bo to jest format województwa i rozpoznawalności w terenie. Choćby z racji funkcji jaką sprawuje marszałek Struk od lat jedenastu.

alt

- Donald Tusk będzie jedynym kandydatem na szefa PO, nie startuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Jerzy Borowczak: Tusk już pełni obowiązki szefa partii od lipca. W PO jest demokracja, prawo udziału w głosowaniu mają wszyscy członkowie Platformy.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież