E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kolarstwo ze smakiem KaszebeRunda

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 25 maja 2012 16:11

KaszebeRunda to masowy maraton rowerowy dla każdego. Przygotowano trasy zarówno dla wyczynowców, jak i amatorów spokojnych niedzielnych wycieczek.Swoich sił można spróbować na dystansach 65, 120 lub 220 km. Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Start (godz. 9) i meta w sobotę, 26 maja, w Kościerzynie.


Nie będzie ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora, nie będzie więc zwycięzców, ani pokonanych. Motywem przewodnim ósmej edycji KaszebeRunda jest hasło „kolarstwo ze smakiem” podkreśla Iwona Klafetka, prezes Stowarzyszenia Sport Promotion AG, które organizuje maraton. Chodzi o bicie jedynie własnych rekordów. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym.

Punkty regeneracyjne na trasie przygotowują mieszkańcy miejscowości, w których pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich kaszubskie przysmaki.

Do udziału w maratonie namawia także Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego: Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal i dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.


alt

Ambasadorzy KaszebeRunda 2012, od lewej: Przemysław Miarczyński, Aleksandra Kobielak, Iwona Klafetka i Ryszard Świlski -  członek zarządu województwa pomorskiego.

fot. Beata Zarach


Maratonowi towarzyszą akcje społeczne: „Podziel się drogą” oraz „Rowerowa gmina”. Ambasadorami akcji są posłowie: Iwona Guzowska i Leszek Blanik oraz znani sportowcy Aleksandra Kobielak i Przemysław Miarczyński.


altMiarczyński, znany żeglarz windsurfista, jest jedną z nadziei medalowych Polski podczas nadchodzących Igrzysk w Londynie. Ten już trzykrotny olimpijczyk jest w znakomitej formie, co potwierdził, zdobywając w marcu tytuł Mistrza Europy. Formę zdobywa również poprzez jazdę na rowerze. Na niedawno rozgrywane regaty w Pucku – jak nam powiedział - przez cztery dni dojeżdżał z Sopotu, gdzie mieszka na stałe, właśnie rowerem, pokonując dziennie 90 km.

Na KaszebeRunda do Kościerzyny planował zabrać do rowerowego siodełka starszą swoją córkę 3-letnią Ewę, bo jednoroczny Patryk jest jeszcze za młody, ale z uwagi na długi 120-kilometrowy dystans, stanowczy sprzeciw wyraziła żona Katarzyna.

Więcej informacji nt. maratonu; http://rowerover.andgo.com.pl
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież