W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kolarstwo ze smakiem KaszebeRunda

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 25 maja 2012 16:11

KaszebeRunda to masowy maraton rowerowy dla każdego. Przygotowano trasy zarówno dla wyczynowców, jak i amatorów spokojnych niedzielnych wycieczek.Swoich sił można spróbować na dystansach 65, 120 lub 220 km. Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Start (godz. 9) i meta w sobotę, 26 maja, w Kościerzynie.


Nie będzie ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora, nie będzie więc zwycięzców, ani pokonanych. Motywem przewodnim ósmej edycji KaszebeRunda jest hasło „kolarstwo ze smakiem” podkreśla Iwona Klafetka, prezes Stowarzyszenia Sport Promotion AG, które organizuje maraton. Chodzi o bicie jedynie własnych rekordów. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym.

Punkty regeneracyjne na trasie przygotowują mieszkańcy miejscowości, w których pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich kaszubskie przysmaki.

Do udziału w maratonie namawia także Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego: Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal i dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.


alt

Ambasadorzy KaszebeRunda 2012, od lewej: Przemysław Miarczyński, Aleksandra Kobielak, Iwona Klafetka i Ryszard Świlski -  członek zarządu województwa pomorskiego.

fot. Beata Zarach


Maratonowi towarzyszą akcje społeczne: „Podziel się drogą” oraz „Rowerowa gmina”. Ambasadorami akcji są posłowie: Iwona Guzowska i Leszek Blanik oraz znani sportowcy Aleksandra Kobielak i Przemysław Miarczyński.


altMiarczyński, znany żeglarz windsurfista, jest jedną z nadziei medalowych Polski podczas nadchodzących Igrzysk w Londynie. Ten już trzykrotny olimpijczyk jest w znakomitej formie, co potwierdził, zdobywając w marcu tytuł Mistrza Europy. Formę zdobywa również poprzez jazdę na rowerze. Na niedawno rozgrywane regaty w Pucku – jak nam powiedział - przez cztery dni dojeżdżał z Sopotu, gdzie mieszka na stałe, właśnie rowerem, pokonując dziennie 90 km.

Na KaszebeRunda do Kościerzyny planował zabrać do rowerowego siodełka starszą swoją córkę 3-letnią Ewę, bo jednoroczny Patryk jest jeszcze za młody, ale z uwagi na długi 120-kilometrowy dystans, stanowczy sprzeciw wyraziła żona Katarzyna.

Więcej informacji nt. maratonu; http://rowerover.andgo.com.pl
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież