O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

A. Kobylarz mierzy w senat

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
niedziela, 17 września 2023 17:32

Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmującym Starogard Gd., Tczew i Pruszcz Gd. - Nie chciałbym, żeby z powodu zmowy senackiej ucierpiała w Polsce demokracja - mówi portalowi wybrzeze24.pl.


W wyborach 2019 roku kandydując do sejmy z listy Koalicji Polskiej/Kukiz 15, A. Kobylarz zdobył prawie 7,5 tys. głosów, więcej niż poseł PO Jerzy Borowczak, ale jego ugrupowanie nie zdobyło na Pomorzu mandatu.
- To była dość nagła decyzja, tym bardziej cieszy mnie fakt, że w bardzo krótkim czasie bez kłopotu zebrałem wymaganą prawem liczbę podpisów i została ona zaakceptowana przez PKW - wyjaśnia A. Kobylarz, który występuje tym razem jako reprezentant KWW M. Piaseckiego. - Czuję, że moją osobę i bardzo patriotyczne przesłanie doceniono już we wstępnej fazie kampanii.


Obok A. Kobylarza o mandat w tym okręgu będą ubiegać się: Ryszard Świlski, dotychczasowy senator PO, Daniel Mazur, reprezentujący Ruch Narodowy i Kazimierz Janiak, dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego w Gdańsku, w dwóch poprzednich edycjach uczestnik przegranych kampanii senackich na Powiślu. Tym razem monopol sen. L. Czarnobaja między Kwidzynem a Malborkiem w okręgu nr 67 ma szansę naruszyć Natalia Nitek-Płażyńska sięgając po ważne emocje narodowe.


Do Bogdana Borusewicza, wędrującego od lewicowego Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna po liberalną PO i Huberta Grzegorczyka, Prawo i Sprawiedliwość, do potyczki mandat senatora w Gdańsku dołączył jeszcze Artur Szostak z Polskiej Partii Piratów. Natomiast w Gdyni wyborcom przedstawiają się tylko prawnik i menedżer z bogatym doświadczeniem, radna PiS w Gdyni Danuta Białooka-Kostenecka i Sławomir Rybicki, senator, parlamentarzysta z bardzo interesującym oświadczeniem majątkowym.
(gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież