Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
czwartek, 28 września 2023 12:00
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Krzysztof Kasprzak dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańska strefa kibica

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 28 maja 2012 10:55

Strefa Kibica otwarta była w niedzielę, 27 maja, dla wszystkich gdańszczan, turystów i entuzjastów sportu. Na Placu Zebrań Ludowych w godzinach 12-16 można było zaopatrzyć się w materiały promocyjne Gdańska, jako miasta gospodarza.Były przewodniki i broszury z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji turnieju UEFA EURO 2012 przez Miasto Gdańsk. Podczas Dnia Otwartego Strefy Kibica nie zabrakło też atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Można było wziąć udział w turnieju piłkarzyków lub zagrać na mobilnym boisku piłkarskim.


altStrefa Kibica w Gdańsku, przygotowana na przyjęcie 30 tys. osób, będzie funkcjonować od 7 czerwca do 1 lipca 2012 r. Dla każdego kibica i zainteresowanego  wydarzeniami pozasportowymi, wstęp do niej będzie bezpłatny (poza trzema imprezami biletowanymi). Strefa będzie udostępniana kibicom co najmniej na trzy godziny przed planowanym rozpoczęciem pierwszego meczu (czyli około godz. 15.00 w czasie rozgrywek grupowych) i funkcjonować będzie do około północy. Nad bezpieczeństwem będzie czuwało 300 ochroniarzy. Każdy będzie mógł nabyć specjalne karty płatnicze.


altSercem gdańskiej Strefy Kibica będzie plac centralny, na którym niebawem zostanie zamontowany wielki telebim o powierzchni 100 m kw, na którym transmitowane będą wszystkie mecze turnieju. Z kolei na głównej scenie w dni niemeczowe wystąpią gwiazdy światowego formatu oraz będą miały miejsce inne wydarzenia kulturalne. Przewidziano aż 50 różnych koncertów. Do dyspozycji kibiców i gości będzie około 30 wolontariuszy, którzy szybko i profesjonalnie udzielą koniecznych informacji. Znajdą się tutaj trzy punkty medyczne, w tym jeden punkt Krótkotrwałej Opieki Medycznej. Cały teren Strefy Kibica obejmie 40.000 m kw. Został on ogrodzony, a prowadzą do niego cztery wejścia/wyjścia. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom wydarzeń w Strefie Kibica, przygotowano dodatkowo dwa wyjścia ewakuacyjne. Na zaplecze sanitarne składa się 20 umywalni i 200 sanitariatów, zlokalizowanych w miejscach dogodnych dla kibiców.


Strefę wyposażono w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych umożliwiających łatwy dostęp do każdego miejsca.


altWybór miejsca na Strefę Kibica podyktowany był m.in. jego doskonałym skomunikowaniem. Z Dworca Głównego PKP jest to odległość ok. 600 m, z Dworca Autobusowego - 500 m, a z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy 12 km.
Wła-49


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież