3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jaworski: Kolejne gafy premier Kopacz ostudzą zapał elektoratu PO

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 września 2014 15:59

altZ Andrzejem Jaworskim, posłem PiS, kandydatem na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski


- Górnicy blokują jeden największych punktów przeładunkowych rosyjskiego węgla w Braniewie, bo Polska importuje olbrzymie ilości tego węgla. Rząd sklecony z partyjnych frakcji w PO pod przewodnictwem Ewy Kopacz ma już pierwszy poważny problem - górniczy gniew. Czy rząd sobie poradzi?
Andrzej Jaworski: Ten rząd sobie nie poradzi. Bo nie od radzenia z problemami jest. Jest ukierunkowany na sprawy partyjne, na wygranie wyborów za wszelką cenę, a nie na wprowadzanie programu naprawczego. Bo za nic ma to, że sytuacja na Śląsku jest dramatyczna. Petycje do Ewy Kopacz na nic się zdadzą. Odpowiedzialny za gospodarkę wicepremier Janusz Piechociński w sytuacji próby wprowadzenia unijnych sankcji, gdy Rosjanie wprowadzili embargo na nasze produkty, na moją interpelację dlaczego nie stosujemy sankcji i embarga m.in. na rosyjski węgiel stwierdził, że nie będzie nic robił ponieważ rynek ma decydować. Skoro wicepremier nie zna złożoności i dramatyzmu problemu, nie chce odpowiadać za tą gałąź polskiej gospodarki nie mam złudzeń, że nowa premier cokolwiek zrobi. Ewa Kopacz nie ma żadnej wiedzy o polskiej gospodarce.  


- Są podobno jakieś unijne sankcje, a my pakujemy kasę w oligarchię ze wschodu, w zaplecze Putina?

Andrzej Jaworski: To nie jest jedyny absurd w wydaniu tego i poprzednich rządów PO-PSL. Przypomnę tylko, że Donald Tusk przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wiele obiecywał górnikom. Widać po raz kolejny co jego obietnice były warte.


- Czy zmiany w rządzie PO-PSL będą miały wpływ na wybory samorządowe?
Andrzej Jaworski: Wybory samorządowe będą rządziły się własnymi prawami. Ewa Kopacz, zajęta sklejaniem rządu i gaszeniem pożarów w PO, w nie się nie zaangażuje. Możliwe zaś, że kolejne jej gafy nieco ostudzą potencjalny elektorat PO.


- Z kolei nowy skład rządu zapowiada zwrot w sprawach ideowych. Dla Marka Biernackiego nie ma miejsca w rządzie. Zmiana w ministerstwie sprawiedliwości zapowiada zmiany w prawodawstwie?

Andrzej Jaworski: Obawiam się, że tak. Jedyną grupą w PO, która nie została doceniona przy obsadzaniu stanowisk w rządzie Ewy Kopacz są konserwatyści. Tworzą oni małą grupę. Różnie się zachowywali, ale w najważniejszych momentach potrafili wykazać się odrobiną samodzielności. Dzisiaj ta grupa została całkowicie zmarginalizowana.


- Zmiany w prawie dotyczyć będą sfery ideologicznej, moralnej?

Andrzej Jaworski: Jest krzykliwe lobby, które promuje zmiany cywilizacyjne, które wypacza role związane z wychowaniem dzieci. Ostatnio uaktywnił się nawet taki moralny autorytet (śmiech) jak Dariusz Michalczewski, ulubieniec pomorskiej Platformy i zabrał się za promocję ruchów domagających się umożliwienia adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Michalczewski wypowiadał się, że przeciwnicy legalizacji, de facto uprzywilejowania związków homoseksualnych, to obciach i ciemnogród. Tylko pogratulować lobby homoseksualnemu takiego sprzymierzeńca i szermierza tolerancji jak ów dawny bokser…

- Z kolei Radosław Sikorski został marszałkiem Sejmu. Będzie na politycznym ringu prowokował PiS do zwarcia? Dacie się sprowokować?
Andrzej Jaworski: Szanowny były minister Radek Sikorski skończył swoją misję w MSZ. Aspirował do rozmaitych funkcji, ale nikt go jakoś nie chciał. Nie było dla niego propozycji pracy. Wziął to, co zostało.


- Stanowisko marszałka Sejmu to nie jest byle co, nie kubełek na śmieci…
Andrzej Jaworski:  Ależ to Platforma od czasu marszałkowania Ewy Kopacz obniżyła autorytet marszałka Sejmu, czyniąc z tego najwyższego w Sejmie fotela posłuszne narzędzie do przepychania w trybie ekspresowym rządowych projektów i sekowania opozycji. Przypomnijmy, że rolą marszałka jest przestrzeganie reguł demokracji parlamentarnej i demokracji w Sejmie. Sikorski swymi licznymi wypowiedziami udowodnił, że nie jest w stanie takiej roli pełnić, brakuje mu szacunku dla innych, nie ma  doświadczenia w pracy Sejmu, został podpisany tylko pod jedną interpelacją. Za to opuścił około tysiąca głosowań w tej kadencji. PO wystawiła na marszałka Sikorskiego, człowieka konfliktu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież