Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jaworski: Kolejne gafy premier Kopacz ostudzą zapał elektoratu PO

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 września 2014 15:59

altZ Andrzejem Jaworskim, posłem PiS, kandydatem na prezydenta Gdańska rozmawia Artur S. Górski


- Górnicy blokują jeden największych punktów przeładunkowych rosyjskiego węgla w Braniewie, bo Polska importuje olbrzymie ilości tego węgla. Rząd sklecony z partyjnych frakcji w PO pod przewodnictwem Ewy Kopacz ma już pierwszy poważny problem - górniczy gniew. Czy rząd sobie poradzi?
Andrzej Jaworski: Ten rząd sobie nie poradzi. Bo nie od radzenia z problemami jest. Jest ukierunkowany na sprawy partyjne, na wygranie wyborów za wszelką cenę, a nie na wprowadzanie programu naprawczego. Bo za nic ma to, że sytuacja na Śląsku jest dramatyczna. Petycje do Ewy Kopacz na nic się zdadzą. Odpowiedzialny za gospodarkę wicepremier Janusz Piechociński w sytuacji próby wprowadzenia unijnych sankcji, gdy Rosjanie wprowadzili embargo na nasze produkty, na moją interpelację dlaczego nie stosujemy sankcji i embarga m.in. na rosyjski węgiel stwierdził, że nie będzie nic robił ponieważ rynek ma decydować. Skoro wicepremier nie zna złożoności i dramatyzmu problemu, nie chce odpowiadać za tą gałąź polskiej gospodarki nie mam złudzeń, że nowa premier cokolwiek zrobi. Ewa Kopacz nie ma żadnej wiedzy o polskiej gospodarce.  


- Są podobno jakieś unijne sankcje, a my pakujemy kasę w oligarchię ze wschodu, w zaplecze Putina?

Andrzej Jaworski: To nie jest jedyny absurd w wydaniu tego i poprzednich rządów PO-PSL. Przypomnę tylko, że Donald Tusk przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wiele obiecywał górnikom. Widać po raz kolejny co jego obietnice były warte.


- Czy zmiany w rządzie PO-PSL będą miały wpływ na wybory samorządowe?
Andrzej Jaworski: Wybory samorządowe będą rządziły się własnymi prawami. Ewa Kopacz, zajęta sklejaniem rządu i gaszeniem pożarów w PO, w nie się nie zaangażuje. Możliwe zaś, że kolejne jej gafy nieco ostudzą potencjalny elektorat PO.


- Z kolei nowy skład rządu zapowiada zwrot w sprawach ideowych. Dla Marka Biernackiego nie ma miejsca w rządzie. Zmiana w ministerstwie sprawiedliwości zapowiada zmiany w prawodawstwie?

Andrzej Jaworski: Obawiam się, że tak. Jedyną grupą w PO, która nie została doceniona przy obsadzaniu stanowisk w rządzie Ewy Kopacz są konserwatyści. Tworzą oni małą grupę. Różnie się zachowywali, ale w najważniejszych momentach potrafili wykazać się odrobiną samodzielności. Dzisiaj ta grupa została całkowicie zmarginalizowana.


- Zmiany w prawie dotyczyć będą sfery ideologicznej, moralnej?

Andrzej Jaworski: Jest krzykliwe lobby, które promuje zmiany cywilizacyjne, które wypacza role związane z wychowaniem dzieci. Ostatnio uaktywnił się nawet taki moralny autorytet (śmiech) jak Dariusz Michalczewski, ulubieniec pomorskiej Platformy i zabrał się za promocję ruchów domagających się umożliwienia adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Michalczewski wypowiadał się, że przeciwnicy legalizacji, de facto uprzywilejowania związków homoseksualnych, to obciach i ciemnogród. Tylko pogratulować lobby homoseksualnemu takiego sprzymierzeńca i szermierza tolerancji jak ów dawny bokser…

- Z kolei Radosław Sikorski został marszałkiem Sejmu. Będzie na politycznym ringu prowokował PiS do zwarcia? Dacie się sprowokować?
Andrzej Jaworski: Szanowny były minister Radek Sikorski skończył swoją misję w MSZ. Aspirował do rozmaitych funkcji, ale nikt go jakoś nie chciał. Nie było dla niego propozycji pracy. Wziął to, co zostało.


- Stanowisko marszałka Sejmu to nie jest byle co, nie kubełek na śmieci…
Andrzej Jaworski:  Ależ to Platforma od czasu marszałkowania Ewy Kopacz obniżyła autorytet marszałka Sejmu, czyniąc z tego najwyższego w Sejmie fotela posłuszne narzędzie do przepychania w trybie ekspresowym rządowych projektów i sekowania opozycji. Przypomnijmy, że rolą marszałka jest przestrzeganie reguł demokracji parlamentarnej i demokracji w Sejmie. Sikorski swymi licznymi wypowiedziami udowodnił, że nie jest w stanie takiej roli pełnić, brakuje mu szacunku dla innych, nie ma  doświadczenia w pracy Sejmu, został podpisany tylko pod jedną interpelacją. Za to opuścił około tysiąca głosowań w tej kadencji. PO wystawiła na marszałka Sikorskiego, człowieka konfliktu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież