Pogrzeb Żołnierza Wyklętego śp. Stanisława Szafranka » 18 października odbędzie się uroczysty pogrzeb śp. Stanisława Szafranka, żołnierza ZWZ-AK oraz WiN, ... Holland House Residence Gdańsk — kameralny adres na Długim Targu. Hanz... » Są hotele, które „robią robotę”, i takie, które dodatkowo opowiadają historię miejsca. Holland House... Warsaw Hostel Centrum – więcej niż nocleg. Historia, komfort i 24/7 w ... » Warszawa potrafi oczarować, ale by naprawdę poczuć jej rytm, warto zatrzymać się tam, gdzie miasto b... REDAKTOR Jakubowski nie żyje » Nie żyje Jan Jakubowski (84.l), dziennikarz i wydawca, w latach 1991-96 redaktor naczelny "Dziennika... Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy » Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zainicjowa... Dość obłędu - po pierwsze dziecko! » Dlaczego nie chcemy rodzić dzieci!Na łamach "Gazety Wyborczej", alarmuje prof. Piotr Szukalski, zano... Hotel Mokotów – nowoczesny adres w zielonej dzielnicy. Komfort, praca ... » Mokotów to Warszawa w pigułce: biurowe zagłębie i kawiarniane ulice, dużo zieleni i szybki dojazd do... Wolna Europa – smak polskiej i europejskiej tradycji w sercu Mokotowa.... » W samym sercu warszawskiego Mokotowa, kilka kroków od siedziby Polskiego Radia, działa miejsce, któr... Red. Janusz Czerwiński nie żyje... » Zmarł redaktor Janusz Czerwiński (62. l). Dziennikarz, podróżnik, wioślarz, marzyciel; nader spokojn... Piaśnica - pomorski Katyń » Jastrzębia Góra i Władysławowo były ulubionymi miejscami rodzinnego, letniego wypoczynku od pokoleń....
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

10 festyn "Pożegnanie lata na Dolnym Mieście"

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 września 2014 22:00

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w sobotę odbył się festyn "Pożegnanie lata na Dolnym Mieście".


Impreza była jednocześnie jubileuszem 10-lecia powstania Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Bliżej centrum" oraz Klubu Wioślarskiego "Gdańskie Lwy". Podczas imprezy miał zostać oddany plac zabaw przy SP 65. Jak się okazuje plac jest już gotowy, ale  nie został jeszcze formalnie odebrany. Oficjalnie uczniowie SP 65 powinni móc z niego korzystać za kilka dni. Otwierając festyn prezydent Paweł Adamowicz zapowiedział, że szkoła wzbogaci się o boisko ze sztuczną nawierzchnią. Projekt jest gotowy i w przyszłym roku boisko ma zostać zrealizowane.


Po oficjalnym otwarciu festynu podziękowano organizacjom działającym na rzecz Dolnego Miasta m.in. Szkole Podstawowej nr 65, Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych "Bliżej centrum", Towarzystwu Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko", Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry - FOSA.
Kolejnym punktem festynu były podziękowania Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Bliżej centrum" za dziesięcioletnią współpracę na rzecz społeczności Dolnego Miasta.


alt



Po podziękowaniach dwójka przedstawicieli szkoły - Oliwia i Kacper - otrzymała od prezydenta symboliczny klucz do placu zabaw.


alt



alt



W paradzie 10-lecia Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Bliżej centrum" zaprezentowały się grupy działające przy Szkole Podstawowej nr 65.


alt



Wszyscy, którzy pojawili się na festynie mogli liczyć na słodki poczęstunek.


alt



Nie brakowało emocji sportowych. Od rana trwał Jesienny Turniej Piłkarski Drużyn Podwórkowych. Na Motławie odbyły się regaty Smoczych Łodzi oraz zawody kajakarskie.


alt


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież