Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W Brovarni Hotelu Gdańsk zainaugurowano Gdański Oktoberfest - Dożynki Piwne

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 26 września 2014 13:24

W Brovarni Hotelu Gdańsk po raz szósty zainaugurowano Oktoberfest, Gdańskie Dożynki Piwne. Na inaugurację licznie pojawili się znamienici goście. Zaszczytną funkcję biranta, osoby odbijającej pierwszą beczkę, pełniła Cornelia Pieper, Konsul Generalny Niemiec w Gdańsku.Oktoberfest to największa impreza piwna na świecie. Odbywa się co roku w Monachium na powierzchni 31 ha i trwa nieprzerwanie przez 18 dni. Każdego roku odwiedza ją aż 6 milionów gości ze wszystkich kontynentów. Tradycja sięga już prawie 200 lat, kiedy to 12 października 1810 roku, późniejszy król bawarski Ludwik I, poślubił księżną Teresę z Saksonii. Nie trzeba jednak jechać do Monachium, aby poczuć atmosferę piwnego święta. W Gdańsku od sześciu lat Oktoberfest organizuje Brovarnia Hotelu Gdańsk.


altalt


- Oktoberfest na dobre wpisał się w kalendarz imprez w Gdańsku - powiedziała Karolina Wójcik, dyrektor Hotelu Gdańsk. - W tym roku patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdańska pan Paweł Adamowicz. Impreza odbywa się po raz szósty i cieszy się tak dużym powodzeniem, że przenieśliśmy ją do specjalnego namiotu. Widać ilu mamy gości, jak są wspaniale przebrani. Nasi goście coraz lepiej czują klimat tej imprezy. Z roku na rok coraz więcej gości przychodzi przebranych w stroje bawarskie, stroje ludowe. Oktoberfest to przede wszystkim bardzo dobra zabawa, przy doskonałym piwie, które warzymy i doskonałym jedzeniu, zarówno gdańskim jak i bawarskim. Zapraszamy na kolejne sześć tygodni do Brovarni na znakomitą zabawę, a także bardzo dużo nowych informacji. Prowadzimy seminaria dotyczącego tego jak wyglądały tradycje piwowarstwa w Gdańsku. Można się dużo dowiedzieć. Warto przypomnieć, że to Browar Hotelu Gdańsk wskrzesił tą tradycję w roku 2008.


altalt


Oktoberfest to święto piwa. Tradycyjnie już Brovarnia przygotowała specjalne piwo.
- W tym roku przygotowaliśmy specjalne piwo w stylu Oktoberfest Beer inaczej też zwane piwem marcowym - wyznał Mateusz Kinda, manager Brovarni Gdańsk. - Jest to piwo z dużą ilością słodu, szczególnie ze słodami monachijskimi, sodami karmelowymi, które dają tą specyficzną piękną barwę ciemniejszego piwa, bardziej bursztynowego. No i ten słodowy aromat. To jest piwo, które jest bardzo mocno pijalne to oznacza, że możemy pić tego piwa dużo. To jest piwo sesyjne. W moim odczuciu jedno z najlepszych jakie uwarzyliśmy na Oktoberfest. To jest styl, który historycznie wywodzi się z Monachium. Tam warzono takie piwa. Później ten styl został nazwany Oktoberfest Bier. Zdecydowaliśmy, żeby nasze piwo było takie jak w Monachium. Nieco mocniejsze, głębsze, z wyrazistym smakiem, żeby nam się kojarzyło z tym świętem piwa, z naszymi gdańskim dożynkami, z Oktoberfest Gdańsk. Ponieważ Oktoberfest będzie trwał sześć tygodni uwarzyliśmy ponad dwie warki czyli około 3000 litrów. Zobaczymy na ile wystarczy. Więcej nie będzie, dopiero za rok. Co roku nasza impreza przybiera inny wymiar. W tym roku mamy oktoberfestowy namiot, orkiestrę bawarską, nasze gdańskie specjały, specjały kuchni bawarskiej. Rozwijamy się i tak samo myślę rozwija się nasze piwo.


alt


Na tegorocznej inauguracji Oktoberfest nie zabrakło gości ze świata polityki i biznesu. Wśród gości byli m.in. Jan Kozłowski, były marszałek województwa pomorskiego i europoseł, Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding SA. Zaszczytna funkcja biranta czyli osoby, która odbija pierwszą beczkę przypadła Cornelii Pieper, Konsul Generalnej Niemiec w Gdańsku. - W Niemczech Oktoberfest to wielka tradycja - wyznała pani konsul. - Jestem zaskoczona, bo niespodziewałam się, że taki Oktoberfest będzie w Gdańsku. To jest bardzo fajne i podoba mi się ta impreza, bo pokazuje, że mamy bardzo dobre stosunki polsko-niemieckie skoro mamy taką niemiecką tradycję w Gdańsku i odwrotnie - polskie tradycje w Niemczech. Jeśli chodzi o piwo w Monachium i Gdańsku to jest praktycznie to samo. To jest najlepsze piwo jakie piłam. Bardzo lubię to piwo. Piłam je już wcześniej, bo to nie jest moja pierwsza wizyta w Hotelu Gdańsk. Będę tu częstym gościem, bo dobrze się tu czuję i przypomina mi o moich korzeniach. To jest ważne dla mnie. Na tej imprezie czuję się tu jak w domu. Jeśli jestem na Oktoberfescie to jakbym była w domu. Nie czuję się jakbym była w innym kraju. To miłe uczucie. To dobra impreza dla naszej przyjaźni polsko-niemieckiej. Oktoberfest to już nie tylko tradycja niemiecka, ale ogólnoświatowa.


altOktoberfest w Brovarni Hotelu Gdańsk potrwa do końca października

Tomasz Łunkiewicz

fot. Hotel Gdańsk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież