3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Czytanie z atrakcjami - GALERIA

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 września 2014 17:01

W dniach 20-21 września na Długim Targu i Zielonym Moście odbyła się druga edycja "(Za)czytani w Gdańsku - Weekend z książką" podczas której na gdańszczan czekała moc atrakcji związanych z książkami i czytaniem.


GALERIA

Organizatorami akcji byli Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska, Oficyna Gdańska oraz sponsor główny Energa S.A.. W programie były m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, kiermasz książek oraz spotkania z gdańskimi autorami. Każdy chętny mógł również odczytać fragment ulubionej książki w specjalnie przygotowanej "Zaczytanej Altanie". W autobusowej czytelni przygotowana została specjalna strefa bookcrossingu czyli wymiany książek.


altaltalt- Drugi rok z rzędu organizujemy imprezę "Weekend z książką" znaną także jako "(Za)czytani w Gdańsku" - powiedział Michał Brandt, Fundacja Gdańska. - Przygotowaliśmy szereg atrakcji z myślą o tych najmłodszych czytelnikach, jak i tych nieco starszych. Był kiermasz na którym można było nabyć książki, autobus, który służył za czytelnię, ale także za miejsce wymiany książek. No i przede wszystkim były spotkania z autorami. Można było podejść, kupić książkę, zdobyć autograf, porozmawiać. W całej akcji chodzi o to, aby wszystkich zachęcić do sięgania, albo po więcej książek, albo po rozpoczęcie swojej życiowej przygody z książką szczególnie jeśli chodzi o tych najmłodszych. Nie mamy nic przeciwko czytaniu książek czy artykułów w internecie, bo to też jest bardzo rozwijające. Chcemy jednak zwrócić uwagę, że nic tak naprawdę nie zastąpi starej, dobrej, papierowej książki, z którą człowiek może się związać i przeżyć przygodę swojego życia.


altaltalt- Grupa Energa od kilku lat prowadzi program Energa Mecenat, w ramach którego wspiera wartościowe przedsięwzięcia kulturalne, ważne dla środowisk lokalnych - wyjaśniała zaangażowanie Energi Beata Ostrowska, Rzecznik Prasowy Grupy Energa. - Za taką też uznaliśmy akcję „Zaczytani w Gdańsku”, gdyż kreuje na nowo modę na czytanie książek, co w dobie internetu i mediów społecznościowych jest szczególnie potrzebne. Akcja promuje także sam Gdańsk, zachęcając do odkrywania miejsc opisanych w książkach i tworzy liczne okazje do integracji mieszkańców - jak wycieczki pod przewodnictwem gdańskich pisarzy. Chcemy jako firma towarzyszyć takim spotkaniom „z książką” i „przy książce”.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież