Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie wzmacnia obecność w Trójmieście

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 13 października 2023 15:29

Ostatni rok to czas intensywnego rozwoju sieci PZU Zdrowie w rejonie Trójmiasta. Pod koniec ubiegłego roku operator medyczny otworzył w Gdańsku placówkę przy ul. Marynarki Polskiej i pracownię diagnostyczną przy ul. Abrahama, a teraz oddaje do dyspozycji pacjentów nowe centrum medyczne w Gdyni. O nowej inwestycji i trendach w opiece medycznej w mówi Andrzej Jaworski, Prezes Zarządu PZU Zdrowie.


- Prywatną opiekę medyczną ma już ponad 4 mln osób w Polsce, a PZU Zdrowie jest jednym z liderów tego rynku. Czy pakiety medyczne to już standard?
Andrzej Jaworski: Nowoczesny i świadomy pracodawca troszczy się o swoich pracowników, a my w tym pomagamy. Skupiamy się na tym, aby firma mogła zagwarantować im, to czego faktycznie potrzebują. Pracodawcy wybierają dla swoich pracowników konkretne badania i konsultacje u specjalistów zgodnie ze specyfiką grupy zawodowej. Nie ograniczamy się tylko do gotowych pakietów. Dane rynku HR pokazują, że prywatna opieka medyczna to najbardziej pożądany benefit pracowniczy, zwłaszcza gdy oferuje rozszerzony zakres, m.in. o opiekę psychologiczną, stomatologiczną czy rehabilitację. Widzimy, że pakiety opieki nie są już tylko domeną dużych korporacji, ale także średnich i małych przedsiębiorstw.


- Jaki zakres opieki PZU Zdrowie zapewnia pacjentom z Trójmiasta?
Andrzej Jaworski: Mamy sieć placówek własnych i partnerskich w ponad 600 miastach w Polsce, a region Pomorza jest jednym z kluczowych obszarów naszej działalności. To właśnie tutaj zlokalizowanych jest wiele firm, które mają potrzeby w zakresie polityki benefitowej, a my pomagamy ją realizować w wymiarze zdrowotnym.
Stawiamy na wielospecjalistyczną opiekę medyczną, która zapewnia zarówno szybki dostęp do lekarzy, jak i badań diagnostycznych, umożliwiających rozpoczęcie leczenia na jak najwcześniejszym etapie. Naszą opiekę oferujemy w formie pakietów medycznych dla firm oraz klientów indywidualnych, a także dla pacjentów, którzy potrzebują jednorazowych konsultacji lub badań. Niektóre z naszych placówek świadczą też usługi w ramach NFZ. Obecnie w Trójmieście pod szyldem PZU Zdrowie działa sześć centrów medycznych i pracowni diagnostycznych.

alt


- W zeszłym roku otworzyliście placówkę Gdańsku na rewitalizowanym terenie Stoczni, teraz przyszła pora na Gdynię. Skąd wybór tej lokalizacji?
Andrzej Jaworski: Ważny był wygodny dojazd do naszej placówki, zwłaszcza komunikacją miejską. Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdynia Kielecka mieści się w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana. Na lokalizację wybraliśmy nowoczesny biurowiec K2, który posiada certyfikat LEED Platinum. Oznacza to, że w trakcie realizacji inwestycji uwzględnione zostały uwarunkowania środowiskowe. Został wyposażony w rozwiązania techniczne pozwalające na redukcję zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontrolę jakości powietrza.


- Jaki jest profil specjalizacji nowej placówki?
Andrzej Jaworski: Zależało nam na tym, aby – podobnie jak w innych naszych trójmiejskich placówkach – także w centrum medycznym przy ul. Kieleckiej pacjent kompleksowo zadbał o zdrowie. Mamy tu kilkanaście poradni specjalistycznych dla dorosłych i dzieci, między innymi z zakresu: endokrynologii, ortopedii, okulistyki, dermatologii, ginekologii, urologii czy kardiologii. Działa także pracownia psychologii i psychiatrii, czyli specjalizacje na które zapotrzebowanie stale rośnie. W części naszych placówek zapewniamy opiekę stomatologiczną, a w Gdyni pacjenci będą mogli pełen zakres usług – od stomatologii zachowawczej i diagnostyki po protetykę i endodoncję mikroskopową. Szczególnie istotna jest w procesie leczenia diagnostyka, dlatego w gdyńskiej placówce zapewniamy możliwość wykonania wideodermatoskopii, wideofiberoskopii, RTG, USG, testów alergicznych oraz pełnego zakresu badań laboratoryjnych.


- PZU Zdrowie posiada także własne pracownie diagnostyczne. Jak wygląda rozwój tej sieci?
Andrzej Jaworski: Obecnie w sieci PZU Zdrowie mamy ich ponad 40, z czego trzy w trójmieście. Jest to największa tego rodzaju sieć diagnostyczna w kraju. Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to coraz częściej zlecane przez lekarza badania w procesie diagnozy, ze względu na precyzyjność i możliwość rozpoznania szerszego spektrum schorzeń. Dlatego pracownie diagnostyki obrazowej są naturalnym uzupełnieniem naszej opieki zdrowotnej.


- Jakie plany ma PZU Zdrowie na kolejny rok?
Andrzej Jaworski: Za nami intensywny rok, ponieważ poza Gdynią otworzyliśmy lub przejęliśmy placówki w Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie, Gorzowie. Obecnie finalizujemy uruchomienie pracowni diagnostycznej w Toruniu. Jednak już pracujemy nad obecnością w kolejnych lokalizacjach i spodziewamy się jeszcze szybszego rozwoju. Zapotrzebowanie na usługi medyczne rośnie, pozyskujemy coraz więcej klientów, dlatego cały czas pracujemy nad zapewnianiem dostępności usług przy utrzymaniu wysokiego poziomu jakości.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież