3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie wzmacnia obecność w Trójmieście

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 13 października 2023 15:29

Ostatni rok to czas intensywnego rozwoju sieci PZU Zdrowie w rejonie Trójmiasta. Pod koniec ubiegłego roku operator medyczny otworzył w Gdańsku placówkę przy ul. Marynarki Polskiej i pracownię diagnostyczną przy ul. Abrahama, a teraz oddaje do dyspozycji pacjentów nowe centrum medyczne w Gdyni. O nowej inwestycji i trendach w opiece medycznej w mówi Andrzej Jaworski, Prezes Zarządu PZU Zdrowie.


- Prywatną opiekę medyczną ma już ponad 4 mln osób w Polsce, a PZU Zdrowie jest jednym z liderów tego rynku. Czy pakiety medyczne to już standard?
Andrzej Jaworski: Nowoczesny i świadomy pracodawca troszczy się o swoich pracowników, a my w tym pomagamy. Skupiamy się na tym, aby firma mogła zagwarantować im, to czego faktycznie potrzebują. Pracodawcy wybierają dla swoich pracowników konkretne badania i konsultacje u specjalistów zgodnie ze specyfiką grupy zawodowej. Nie ograniczamy się tylko do gotowych pakietów. Dane rynku HR pokazują, że prywatna opieka medyczna to najbardziej pożądany benefit pracowniczy, zwłaszcza gdy oferuje rozszerzony zakres, m.in. o opiekę psychologiczną, stomatologiczną czy rehabilitację. Widzimy, że pakiety opieki nie są już tylko domeną dużych korporacji, ale także średnich i małych przedsiębiorstw.


- Jaki zakres opieki PZU Zdrowie zapewnia pacjentom z Trójmiasta?
Andrzej Jaworski: Mamy sieć placówek własnych i partnerskich w ponad 600 miastach w Polsce, a region Pomorza jest jednym z kluczowych obszarów naszej działalności. To właśnie tutaj zlokalizowanych jest wiele firm, które mają potrzeby w zakresie polityki benefitowej, a my pomagamy ją realizować w wymiarze zdrowotnym.
Stawiamy na wielospecjalistyczną opiekę medyczną, która zapewnia zarówno szybki dostęp do lekarzy, jak i badań diagnostycznych, umożliwiających rozpoczęcie leczenia na jak najwcześniejszym etapie. Naszą opiekę oferujemy w formie pakietów medycznych dla firm oraz klientów indywidualnych, a także dla pacjentów, którzy potrzebują jednorazowych konsultacji lub badań. Niektóre z naszych placówek świadczą też usługi w ramach NFZ. Obecnie w Trójmieście pod szyldem PZU Zdrowie działa sześć centrów medycznych i pracowni diagnostycznych.

alt


- W zeszłym roku otworzyliście placówkę Gdańsku na rewitalizowanym terenie Stoczni, teraz przyszła pora na Gdynię. Skąd wybór tej lokalizacji?
Andrzej Jaworski: Ważny był wygodny dojazd do naszej placówki, zwłaszcza komunikacją miejską. Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdynia Kielecka mieści się w okolicy węzła Wzgórze św. Maksymiliana. Na lokalizację wybraliśmy nowoczesny biurowiec K2, który posiada certyfikat LEED Platinum. Oznacza to, że w trakcie realizacji inwestycji uwzględnione zostały uwarunkowania środowiskowe. Został wyposażony w rozwiązania techniczne pozwalające na redukcję zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontrolę jakości powietrza.


- Jaki jest profil specjalizacji nowej placówki?
Andrzej Jaworski: Zależało nam na tym, aby – podobnie jak w innych naszych trójmiejskich placówkach – także w centrum medycznym przy ul. Kieleckiej pacjent kompleksowo zadbał o zdrowie. Mamy tu kilkanaście poradni specjalistycznych dla dorosłych i dzieci, między innymi z zakresu: endokrynologii, ortopedii, okulistyki, dermatologii, ginekologii, urologii czy kardiologii. Działa także pracownia psychologii i psychiatrii, czyli specjalizacje na które zapotrzebowanie stale rośnie. W części naszych placówek zapewniamy opiekę stomatologiczną, a w Gdyni pacjenci będą mogli pełen zakres usług – od stomatologii zachowawczej i diagnostyki po protetykę i endodoncję mikroskopową. Szczególnie istotna jest w procesie leczenia diagnostyka, dlatego w gdyńskiej placówce zapewniamy możliwość wykonania wideodermatoskopii, wideofiberoskopii, RTG, USG, testów alergicznych oraz pełnego zakresu badań laboratoryjnych.


- PZU Zdrowie posiada także własne pracownie diagnostyczne. Jak wygląda rozwój tej sieci?
Andrzej Jaworski: Obecnie w sieci PZU Zdrowie mamy ich ponad 40, z czego trzy w trójmieście. Jest to największa tego rodzaju sieć diagnostyczna w kraju. Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to coraz częściej zlecane przez lekarza badania w procesie diagnozy, ze względu na precyzyjność i możliwość rozpoznania szerszego spektrum schorzeń. Dlatego pracownie diagnostyki obrazowej są naturalnym uzupełnieniem naszej opieki zdrowotnej.


- Jakie plany ma PZU Zdrowie na kolejny rok?
Andrzej Jaworski: Za nami intensywny rok, ponieważ poza Gdynią otworzyliśmy lub przejęliśmy placówki w Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie, Gorzowie. Obecnie finalizujemy uruchomienie pracowni diagnostycznej w Toruniu. Jednak już pracujemy nad obecnością w kolejnych lokalizacjach i spodziewamy się jeszcze szybszego rozwoju. Zapotrzebowanie na usługi medyczne rośnie, pozyskujemy coraz więcej klientów, dlatego cały czas pracujemy nad zapewnianiem dostępności usług przy utrzymaniu wysokiego poziomu jakości.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież