"Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw...
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:28
Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdański dobrodziej dla ubogich i bezdomnych

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
niedziela, 09 kwietnia 2023 12:49

W każde święta Piotr Dzik, gdański restaurator, karmi setki bezdomnych i ubogich gdańszczan. Tym razem wspólnie z Maćkiem Babickim z tawerny Boma w Brzeźnie. W akcji także pomagała młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego "Górka" przy parafii ojców Dominikanów pw. Św. Mikołaja. Były też gdańskie harcerki ze Szczepu Bór.


Kilkaset osób uczestniczyło w sobotę, 8 kwietnia, w przygotowanym już po raz 23-ci wielkanocnym śniadaniu. Na stołach pojawił się bigos, żurek z białą kiełbasą, mazurki, ciasta. Po śniadaniu każda z osób potrzebujących otrzymała paczkę z suchym prowiantem.
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących rozpoczął modlitwą metropolita gdański abp Tadeusz Wojda przypominając, że zbliżające się Święta Wielkanocne są najważniejszymi świętami dla wierzących, które „mówią o miłości Boga do człowieka, o tym, że Bóg zwrócił się ku człowiekowi po to, żeby człowieka odkupić w miłości" - powiedział arcypasterz.

alt


alt


alt


Od początku wydarzenia poza organizatorami obecni byli samorządowcy i politycy. Była prezydent Aleksandra Dulkiewicz, jej zespół z Piotrem Grzelakiem i Piotrem Borawskim. Obecny był poseł RP Piotr Adamowicz oraz radny Andrzej Kowalczys.
Notable po kilkunastu minutach, ogrzaniu się w świetle kamer i fleszy opuścili miejsce poczęstunku i zostali tyko potrzebujący i fundatorzy tych wspaniałych potraw.

alt


Piotr Dzik - radny Miasta Gdańska, restaurator i inicjator wielkanocnych śniadań i bożonarodzeniowych wigilii dla osób potrzebujących mówił: - "Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim naszym sponsorom, którzy dostarczyli nam ponad 1000 jaj, ok. 2000 konserw, zupki i to wszystko co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole. Dziękuję restauratorom i hotelarzom z Polskiej Izby Gospodarczej, Kuchni św. Mikołaja, działającej przy Duszpasterstwie Akademickim „Górka”, oraz harcerzom ze Szczepu Bór ZHP. Mieszkańcom Gdańska, zarówno tym bezdomnym jak i wszystkim życzę zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, aby przy wielkanocnym stole polityka nie psuła nam nastroju rodzinnych świąt" - dodał dobrodziej.

alt


alt


alt


W pewnej chwili do Piotra Dzika podeszła kobieta z dwójką dzieci. "Jedno moje dziecko jest chore, czy mam stanąć na końcu tej dużej kolejki, czy pan mi pomoże" - zapytała. Gdański restaurator natychmiast zaordynował swojemu pracownikowi: "Daj tutaj pani do plecaka trzy porcje słodyczy do plecaka i wprowadź na jadalnię".

POPI


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież