Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W tygodniku „Sieci”: Inna prawda o tragedii w Szczecinie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 kwietnia 2023 07:34

W nowym wydaniu „Sieci” Marek Pyza, w reakcji na skandaliczną okładkę jednego z tygodników, opisuje ważne okoliczności szczecińskiej tragedii – W tej sprawie nic nie jest takie, jak przedstawiały to wielkie media. Kto podjął decyzję, by na śmierci dziecka rozkręcać obrzydliwą polityczną kampanię?


W artykule „Polityczna gra śmiercią dziecka” Marek Pyza odnosi się do głośnej szczecińskiej sprawy. Przed miesiącem tygodnik „Newsweek” opublikował okładkę z grafiką, na której Jarosław Kaczyński trzyma na smyczy cztery agresywne psy szczerzące zęby. Każdy z psów jest „ometkowany” logo medium – m.in. „Sieci” i Polskiego Radia, mimo że akurat nasz tygodnik tą sprawą do tego momentu się nawet nie zajmował. Tytuł krzyczy: „Szczujnia zabija”, niżej czytamy: „W państwie PiS machina nienawiści niszczy ludzi” […]. To zapowiedź artykułu, w którym jest stawiana teza, że celowo uderzono w rodzinę posłanki Filiks za tropienie przez nią rzekomych skandali obozu władzy.

Pyza wskazuje, że… parlamentarzystce Koalicji Obywatelskiej należne jest głębokie współczucie. Zapewne niewielu zrozumie, co czuje matka, która do końca życia będzie musiała żyć z ciężarem takiej traumy i dręczącymi pytaniami, czy można było jej uniknąć. Jednocześnie stwierdza: Nie możemy – i nie chcemy – napisać wszystkiego, co udało nam się ustalić, ale za nasz obowiązek uznajemy przeanalizowanie tej smutnej historii krok po kroku. Tak, dotyczy ona spraw prywatnych osoby publicznej, ale też – za sprawą samej zainteresowanej – wykracza daleko poza nie, a ważny interes społeczny i zasięg opartej na kłamstwie debaty każe poszukać odpowiedzi na pytanie: co naprawdę się wydarzyło?

Autor podkreśla, że dziennikarze „Sieci” nie dotarli do śladów, które mogłoby świadczyć o tym, że to publikacje dziennikarzy przyczyniły się do tragedii: Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że nie są prawdziwe zarzuty, jakoby to media zaszczuły Mikołaja i w wyniku ich presji odebrał on sobie życie. Potwierdził to nawet pełnomocnik Magdaleny Filiks w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.


Joachim Brudziński, poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi („Jak trzeba będzie, ręka kata nie zadrży”) zwraca uwagę, że uwarunkowania geopolityczne wpływają na postawy sił politycznych w Polsce. Dwa duże państwa, Rosja i Niemcy, starają się tworzyć w Polsce swoje strefy wpływów.
– Na Wschodzie mamy zbrodniarza wojennego, dyktatora marzącego o odbudowie drogą wojny sowieckiego imperium. Na Zachodzie mamy dążenie do budowy niemieckiego superpaństwa, w którym suwerenność Polski i innych narodów byłaby radykalnie zredukowana. To jest realny wybór, przed jakim stoją Polacy. Pamiętamy, jak w Berlinie w 2011 r. Radosław Sikorski mówił, że bardziej boi się niemieckiej bezczynności niż niemieckiej potęgi – stwierdza polityk.

Brudziński krytykuje postawę Platformy Obywatelskiej i zapewnia, że partia rządząca nigdy nie będzie podążać tą drogą.
– My takie uległe podejście odrzucamy, widzimy w Niemczech równorzędnego partnera, a nie jakiegoś hegemona. Chcemy relacji partnerskich, oni – Tusk z Sikorskim – godzili się na swego rodzaju poddaństwo. Sprawa ma jednak drugie dno. Trzymanie się przez Donalda Tuska żakietu Angeli Merkel budowało jego osobistą karierę, ale dla Polski było bardzo kosztowne. Powodowało brak symetrii we wzajemnych stosunkach w obszarach gospodarczym, politycznym, militarnym, kulturalnym, naukowym, historycznym – czytamy.


Aleksandra Rybińska w artykule „Trump w oku cyklonu” zauważa, że szum wokół Donalda Trumpa rośnie tak samo, jak wzmaga się nadgorliwość lewicowych prokuratorów, chcących ostatecznie pogrążyć byłego prezydenta. Uwagę opinii publicznej przyciąga szczególnie ostatni absurdalny akt oskarżenia, który sformułował prokurator Bragg.

Chodzi o byłą gwiazdę porno Stormy Daniels, której Trump miał zapłacić w latach 2015–2017 za pośrednictwem swojego adwokata Michaela Cohena 130 tys. dol. za milczenie. Kolejne 150 tys. dol. miała otrzymać Karen McDougal, w latach 90. popularny króliczek Playboya. Obie panie miały mieć w przeszłości romanse z Trumpem, a Daniels chciała sprzedać swoją historię tabloidom. Takie płatności w ramach tzw. umów zachowania poufności (non disclosure agreement) są całkowicie legalne. Chętnie z nich korzystają różnej maści celebryci – pisze Rybińska.

Choć obiektywnie może się wydawać, że kontrowersje wokół Donalda Trumpa czynią go kiepskim kandydatem na prezydenta, to proces sądowy prawdopodobnie nie odbierze mu głosów jego zwolenników ani nie przeszkodzi w udziale w wyborach prezydenckich.


Polecamy także artykuły: Stanisława Janeckiego „V1, V2 i bomba atomowa Platformy”, Konrada Kołodziejskiego „Polityk z internetu”, Dariusza Matuszaka „Zrozpaczeni optymiści, czyli eksperci opozycji”, Doroty Łosiewicz „Bye, bye, smartfony”, Jakuba Augustyna Maciejewskiego „Panie doktorze, zabiłem 35 ludzi”, Marka Budzisza „Białoruś państwem nuklearnym?”, Jana Rokity „Izrael w ogniu wojny kulturowej”, Macieja Walaszczyka „Biologii nie oszukasz”.


Warto też polecić rozmowę Macieja Wośki z Grzegorzem Pudą, ministrem funduszy i polityki regionalnej, („Działamy w interesie Polaków”) czy Marcina Wikły z Łukaszem Krupskim, artystą rzeźbiarzem, autorem tablic stacji drogi krzyżowej w archikatedrze pw. św. Jana w Warszawie, synem Janusza Krupskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej („Smoleńsk to moja droga krzyżowa”).


Ponadto w tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Doroty Łosiewicz, Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Samuela Pereiry, Wojciecha Reszczyńskiego, Aleksandra Nalaskowskiego, Jana Pospieszalskiego, Jerzego Jachowicza, Katarzyny i Andrzeja Zybertowiczów.


Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”.


Artykuły z bieżącego wydania dostępne online od 11 kwietnia br. w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież