Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKT wraca do gry - Karnowski do...

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
sobota, 15 kwietnia 2023 15:21

W hali Sopockiego Klubu Tenisowego, klubu z ponad 100.letnią tradycją, klubu, który pozostaje jednym ze znaków rozpoznawczych Sopotu, odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia. - Jesteśmy znów u siebie, jesteśmy na swoim gruncie, jesteśmy największym klubem w Sopocie - powiedział prezes SKT, Bartłomiej Białaszczyk, odnosząc się do swoistego zamachu prezydenta miasta Jacka Karnowskiego na suwerenne uprawnienia obywateli zrzeszonych w niezależnym od władz gminy Sopockim Klubie Tenisowym.


Ponad 7 lat temu znany sopocki demokrata, prezydent Jacek Karnowski, nie korzystając z zawartych w prawie stowarzyszeniowym uprawnień do nadzoru nad funkcjonowaniem stowarzyszenia SKT, złożył do Sądu Rejonowego w Sopocie wniosek o natychmiastowe zawieszenie zarządu. Wskazał przy tym Wiesława Pedrycza jako osobę godna zaufania, która mogłaby pełnić funkcję kuratora sądowego i sprawować zarząd tymczasowy. Sędzia Anna Koziarska dała wiarę argumentom prezydenta, nie wykazała woli ich konfrontacji z racją klubu, pozbawiając SKT na posiedzeniu niejawnym jakichkolwiek praw do weryfikacji wniosku. Nie zadała sobie trudu, by zweryfikować podane dane, ich rzetelność, wiarygodność, posługiwanie się we wniosku niejawnymi materiałami z innych dochodzeń, wreszcie zwykłymi plotkami. Ten przypadek wykluczenia strony z postępowania powinien być wykładany studentom prawa.


- Pan Karnowski swoim postępowaniom podeptał wszystkie zasady państwa prawa, które próbuje promować w swojej działalności politycznej. Taka jest wymowa 7.letniej batalii o nasz klub, którą sądy rozstrzygnęły na korzyść SKT. Nikt też nigdy nie miał zamiaru likwidować sopockich kortów, nikt nie miał planów ich zabudowy czy jakiejkolwiek zmiany sposobu wykorzystania obiektu. Kłamstwo to prezydent kolportował konsekwentnie, nawet radni opozycji chcieli w nie wierzyć, nie protestowali, gdy prezydent za 350 zł miesięcznie wydzierżawił nasze korty stowarzyszeniu, które założyli ludzie z jego środowiska - mówi B. Białaszczyk.


W trakcie sobotniego walnego zgromadzenia przegłosowano poprawki techniczne w statucie klubu, dyskutowano także o sytuacji finansowej SKT, planach sportowych i organizacyjnych na najbliższe miesiące, a także relacjach z Polskim Związkiem Tenisowym i planowanych imprezach. SKT, jak poinformowano, ma zamiar domagać się także od władz Sopotu odszkodowania za szkody wyrządzone bezprawnymi decyzjami administracji miasta, a także chronić swój znak towarowy.
- Jak alarmowaliśmy radnych, że biernie przyglądają się bezprawiu, radni opozycji udawali, że nie słychać naszego protestu, a dziś niektórzy z nich przychodzą do nas grać - dodaje B. Białaszczyk.


Tymczasem na Jacka Karnowskiego czeka prokuratura w Bydgoszczy, która wszczęła dochodzenia w sprawie jego postępowania wobec SKT, a w Sopocie od najbliższego tygodnia wynajęta firma przygotuje korty do sezonu letniego na poziomie, z którego klub był znany zawodowcom i amatorom.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież