Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

SKT wraca do gry - Karnowski do...

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
sobota, 15 kwietnia 2023 15:21

W hali Sopockiego Klubu Tenisowego, klubu z ponad 100.letnią tradycją, klubu, który pozostaje jednym ze znaków rozpoznawczych Sopotu, odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia. - Jesteśmy znów u siebie, jesteśmy na swoim gruncie, jesteśmy największym klubem w Sopocie - powiedział prezes SKT, Bartłomiej Białaszczyk, odnosząc się do swoistego zamachu prezydenta miasta Jacka Karnowskiego na suwerenne uprawnienia obywateli zrzeszonych w niezależnym od władz gminy Sopockim Klubie Tenisowym.


Ponad 7 lat temu znany sopocki demokrata, prezydent Jacek Karnowski, nie korzystając z zawartych w prawie stowarzyszeniowym uprawnień do nadzoru nad funkcjonowaniem stowarzyszenia SKT, złożył do Sądu Rejonowego w Sopocie wniosek o natychmiastowe zawieszenie zarządu. Wskazał przy tym Wiesława Pedrycza jako osobę godna zaufania, która mogłaby pełnić funkcję kuratora sądowego i sprawować zarząd tymczasowy. Sędzia Anna Koziarska dała wiarę argumentom prezydenta, nie wykazała woli ich konfrontacji z racją klubu, pozbawiając SKT na posiedzeniu niejawnym jakichkolwiek praw do weryfikacji wniosku. Nie zadała sobie trudu, by zweryfikować podane dane, ich rzetelność, wiarygodność, posługiwanie się we wniosku niejawnymi materiałami z innych dochodzeń, wreszcie zwykłymi plotkami. Ten przypadek wykluczenia strony z postępowania powinien być wykładany studentom prawa.


- Pan Karnowski swoim postępowaniom podeptał wszystkie zasady państwa prawa, które próbuje promować w swojej działalności politycznej. Taka jest wymowa 7.letniej batalii o nasz klub, którą sądy rozstrzygnęły na korzyść SKT. Nikt też nigdy nie miał zamiaru likwidować sopockich kortów, nikt nie miał planów ich zabudowy czy jakiejkolwiek zmiany sposobu wykorzystania obiektu. Kłamstwo to prezydent kolportował konsekwentnie, nawet radni opozycji chcieli w nie wierzyć, nie protestowali, gdy prezydent za 350 zł miesięcznie wydzierżawił nasze korty stowarzyszeniu, które założyli ludzie z jego środowiska - mówi B. Białaszczyk.


W trakcie sobotniego walnego zgromadzenia przegłosowano poprawki techniczne w statucie klubu, dyskutowano także o sytuacji finansowej SKT, planach sportowych i organizacyjnych na najbliższe miesiące, a także relacjach z Polskim Związkiem Tenisowym i planowanych imprezach. SKT, jak poinformowano, ma zamiar domagać się także od władz Sopotu odszkodowania za szkody wyrządzone bezprawnymi decyzjami administracji miasta, a także chronić swój znak towarowy.
- Jak alarmowaliśmy radnych, że biernie przyglądają się bezprawiu, radni opozycji udawali, że nie słychać naszego protestu, a dziś niektórzy z nich przychodzą do nas grać - dodaje B. Białaszczyk.


Tymczasem na Jacka Karnowskiego czeka prokuratura w Bydgoszczy, która wszczęła dochodzenia w sprawie jego postępowania wobec SKT, a w Sopocie od najbliższego tygodnia wynajęta firma przygotuje korty do sezonu letniego na poziomie, z którego klub był znany zawodowcom i amatorom.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież