Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

„W imieniu Sopocian”: priorytetem jest przywrócenie decyzyjności sopocianom

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
wtorek, 02 kwietnia 2024 16:55

Kandydaci Ruchu Obywatelskiego „W imieniu Sopocian” przedstawili swoje pomysły zmian w rządzeniu Sopotem. Dla nas priorytetem jest przywrócenie decyzyjności sopocianom. Chcemy, żeby ich głos był słyszalny i brany pod uwagę w procesie zarządzania miastem - powiedział Adam Buźniak, kandydat do Rady Miasta Sopotu w okręgu nr 1.


- Miejsce naszego spotkania nie jest przypadkowe ponieważ jest to hala tenisowa Sopockiego Klubu Tenisowego, która jest symbolem walki z sopockim bezprawiem w wykonaniu autorytarnych rządów byłego prezydenta Jacka Karnowskiego, który rządził Sopotem nie w imieniu sopocian, lecz w imieniu własnym - powiedział Adam Buźniak, kandydat do Rady Miasta Sopotu w okręgu nr 1. - Były prezydent namaszcza obecnie niczym w jakimś królestwie, sopocka dynastia, jego sługa zostaje namaszczony by kontynuować politykę swojego poprzednika. Wieloletnia batalia i ponad 40 przegranych przez prezydenta Karnowskiego spraw sądowych jasno wskazują, że racja, prawda i legalność były po stronie Sopockiego Klubu Tenisowego. Nie możemy dopuścić, aby kontynuatorką dzieła zniszczenia naszego ukochanego miasta była pani komisarz Jachim, ponieważ nie możemy się po niej spodziewać niczego innego jak tylko wiecznej propagandy sukcesu i kontynuowania przez byłego prezydenta rządzenia Sopotem, tylko że już z drugiego rzędu. Dla nas priorytetem jest przywrócenie decyzyjności sopocianom. Chcemy, żeby ich głos był słyszalny i brany pod uwagę w procesie zarządzania miastem. Oprócz priorytetowego audytu umów miejskich, przetargów i wszelkich zobowiązań, weryfikacji budżetu w kwestii pomniejszenia zbędnych wydatków nadrzędnymi celami, które będziemy chcieli osiągnąć będzie wprowadzenie rad dzielnic jako jednostki pomocniczej.

alt


- Jestem wdzięczna mojemu komitetowi za wytypowanie mnie i za zaufanie - powiedziała Maria Lepczak-Wysocka, kandydatka „W imieniu Sopocian” na prezydenta Sopotu. - Obdarzyli mnie tak dużą wiarą, że będę mogła się przeciwstawić rządom, które mieliśmy do tej pory. Pełna obaw chciałam powiedzieć, że obecna pani komisarz pełnia dalej swoją rolę, wyznaczoną jej przez poprzednie władze. Podejmuje zarządzenia, które są niekorzystne dla miasta. Już wchodzi przetarg, który pozwala na sprzedaż terenów Hipodromu. Przetarg ten ma się odbyć 12 kwietnia i pod młotek idą tereny zabytkowego obiektu sportowego od strony ulicy Polnej. Granice tych trzech działek, które są oferowane do sprzedaży są zaledwie planowane do wyznaczenia. Czy radni miasta Sopotu, którzy dopuścili uchwałę sprzedaży tego terenu są świadomi, że sprzedają teren historyczny w nieokreślonym kształcie. Jestem wdzięczna Sopockiemu Klubowi Tenisowemu za to, że nas wspierał, że dał nam siłę. Jego przykład nas niesie jak "na skrzydłach". Stoczyli wielką walkę, wielki bój. To są wspaniali ludzie, obdarzeni wielką wiarą i duchem walki, który nam przekazują. SKT powinno być docenione przez mieszkańców Sopotu. To jest nasza marka.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: