Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

„W imieniu Sopocian”: priorytetem jest przywrócenie decyzyjności sopocianom

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
wtorek, 02 kwietnia 2024 16:55

Kandydaci Ruchu Obywatelskiego „W imieniu Sopocian” przedstawili swoje pomysły zmian w rządzeniu Sopotem. Dla nas priorytetem jest przywrócenie decyzyjności sopocianom. Chcemy, żeby ich głos był słyszalny i brany pod uwagę w procesie zarządzania miastem - powiedział Adam Buźniak, kandydat do Rady Miasta Sopotu w okręgu nr 1.


- Miejsce naszego spotkania nie jest przypadkowe ponieważ jest to hala tenisowa Sopockiego Klubu Tenisowego, która jest symbolem walki z sopockim bezprawiem w wykonaniu autorytarnych rządów byłego prezydenta Jacka Karnowskiego, który rządził Sopotem nie w imieniu sopocian, lecz w imieniu własnym - powiedział Adam Buźniak, kandydat do Rady Miasta Sopotu w okręgu nr 1. - Były prezydent namaszcza obecnie niczym w jakimś królestwie, sopocka dynastia, jego sługa zostaje namaszczony by kontynuować politykę swojego poprzednika. Wieloletnia batalia i ponad 40 przegranych przez prezydenta Karnowskiego spraw sądowych jasno wskazują, że racja, prawda i legalność były po stronie Sopockiego Klubu Tenisowego. Nie możemy dopuścić, aby kontynuatorką dzieła zniszczenia naszego ukochanego miasta była pani komisarz Jachim, ponieważ nie możemy się po niej spodziewać niczego innego jak tylko wiecznej propagandy sukcesu i kontynuowania przez byłego prezydenta rządzenia Sopotem, tylko że już z drugiego rzędu. Dla nas priorytetem jest przywrócenie decyzyjności sopocianom. Chcemy, żeby ich głos był słyszalny i brany pod uwagę w procesie zarządzania miastem. Oprócz priorytetowego audytu umów miejskich, przetargów i wszelkich zobowiązań, weryfikacji budżetu w kwestii pomniejszenia zbędnych wydatków nadrzędnymi celami, które będziemy chcieli osiągnąć będzie wprowadzenie rad dzielnic jako jednostki pomocniczej.

alt


- Jestem wdzięczna mojemu komitetowi za wytypowanie mnie i za zaufanie - powiedziała Maria Lepczak-Wysocka, kandydatka „W imieniu Sopocian” na prezydenta Sopotu. - Obdarzyli mnie tak dużą wiarą, że będę mogła się przeciwstawić rządom, które mieliśmy do tej pory. Pełna obaw chciałam powiedzieć, że obecna pani komisarz pełnia dalej swoją rolę, wyznaczoną jej przez poprzednie władze. Podejmuje zarządzenia, które są niekorzystne dla miasta. Już wchodzi przetarg, który pozwala na sprzedaż terenów Hipodromu. Przetarg ten ma się odbyć 12 kwietnia i pod młotek idą tereny zabytkowego obiektu sportowego od strony ulicy Polnej. Granice tych trzech działek, które są oferowane do sprzedaży są zaledwie planowane do wyznaczenia. Czy radni miasta Sopotu, którzy dopuścili uchwałę sprzedaży tego terenu są świadomi, że sprzedają teren historyczny w nieokreślonym kształcie. Jestem wdzięczna Sopockiemu Klubowi Tenisowemu za to, że nas wspierał, że dał nam siłę. Jego przykład nas niesie jak "na skrzydłach". Stoczyli wielką walkę, wielki bój. To są wspaniali ludzie, obdarzeni wielką wiarą i duchem walki, który nam przekazują. SKT powinno być docenione przez mieszkańców Sopotu. To jest nasza marka.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: