Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

List otwarty Wojciecha Fułka do mieszkańców Sopotu

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
czwartek, 04 kwietnia 2024 17:45

altDrodzy Sopocianie, sąsiedzi, bliżsi i dalsi znajomi.


Wielu z Was znam osobiście, z wieloma wciąż mam styczność – za pośrednictwem maili, dyskusji w mediach społecznościowych, artykułów, czy też moich, nie tylko sopockich, książek, słuchowisk czy telewizyjnych filmów dokumentalnych. Jeszcze inni wciąż z sentymentem wspominają moją pracę w sopockim ratuszu jako wiceprezydenta, odpowiedzialnego m.in. za sprawy sztuki, kultury i uzdrowiska oraz jubileusz 100-lecia nadania Sopotowi praw miejskich, dzięki któremu z pewnością udało się wszystkim lepiej poznać historyczne dziedzictwo Naszego Miasta.


Kolejne osoby wielokrotnie zwracały się do mnie jako radnego z prośbą o kolejną interwencję czy interpelację, których - w pewnym sensie już tradycyjnie – mam na swoim koncie wyjątkowo dużo. I mam nadzieję, że nigdy nikogo nie zawiodłem.


Serdecznie dziękuję za wszystkie dowody pamięci i nieustającą sympatię, której wciąż doświadczam od wielu mieszkańców. Jestem sopocianinem „od zawsze i na zawsze”! Dlatego chciałbym , aby moim ukochanym miastem zarządzał ktoś, kto tu mieszka od dawna, kto to miasto zna od podszewki, kto nie „odziedziczy” prezydenckiego fotela w wyniku politycznych znajomości i roszad. Ktoś, kto nie udaje, że jest sopocianinem! Ktoś, komu można zaufać – z kim będzie można wspólnie zmienić Sopot na lepszy i bardziej przyjazny dla wszystkich mieszkańców! I kto będzie dbał o to, aby każda złotówka z miejskiego budżetu była wydawana z rozwagą i troską.


Taką osobą jest dr nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, w tej kadencji Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Jarosława Kempa, od dzieciństwa mieszkaniec Kamiennego Potoku. Jestem przekonany, że będzie on najlepszym Prezydentem Sopotu, który zawsze pozostanie wierny mieszkańcom! Jeśli zdecyduje się wykorzystać moje doświadczenie i wiedzę w codziennym zarządzaniu miastem – będę do dyspozycji, bo jestem pewny, że w nowej roli będzie on uważnie wsłuchiwać się w głos sopocian. Bo tego wszyscy dziś najbardziej potrzebujemy, aby w kolejnej kadencji sprostać miejskim problemom i wyzwaniom!


Dlatego namawiam wszystkich sopocian, którym leży na sercu przyszłość Naszego Miasta, aby 7 kwietnia oddali swój głos właśnie na dr Jarosława Kempę, bo to zdecydowanie najlepszy wybór dla Sopotu!


Ale taka osoba bez wsparcia większości radnych może zdziałać znacznie mniej. Dlatego polecam Państwa uwadze fantastyczną sopocką drużynę mieszkańców – kandydatów na Waszych radnych, którą znajdziecie na listach „Kocham Sopot” we wszystkich IV miejskich okręgach wyborczych. Naszą kandydatką na Przewodniczącą Rady Miasta w kadencji 2024-2029 jest Grażyna Czajkowska! To najlepsza możliwa kandydatura, bo wiem, że w nowej roli potrafi się Ona wznieść się ponad wszelkie podziały i doskonale wykorzystać swoje dotychczasowe samorządowe doświadczenia i społeczne zaangażowanie. Wspólnie możemy zapisać też nową kartę sopockiej historii, bo byłaby to pierwsza kobieta na tym stanowisku!


Tylko razem z mieszkańcami można zmienić Sopot na lepszy!


7 kwietnia idę na wybory, bo kocham Sopot!

Wojciech Fułek


Inne artykuły związane z: