Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
czwartek, 23 listopada 2023 17:36

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi dochodzenia w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, w relacjach z SKT. - Postępowanie pozostaje w toku, śledztwo zostało przedłużone do połowy grudnia 2023 - informuje "Gazetę Gdańską" prok. Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy PO w Bydgoszczy.


Sprawa wszczęta z doniesienia SKT dotyczy niewydawania przez organ sopockiego samorządu, prezydenta Sopotu, wypisu i wyrysu z rejestru gruntów, a także umowy o wydzierżawieniu obiektu należącego do SKT nowemu stowarzyszeniu - 21 kortów za 350 zł miesięcznie!


Jak w styczniu 2018 roku stwierdził Sąd Okręgowy w Gdańsku, "zachowanie prezydenta miasta polegające na odmawianiu wydania wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów stanowiło uporczywe działanie zmierzające do utrudnienia ujawnienia prawa użytkowania wieczystego - przyznanego prawomocnie SKT - i stanowiło o sprzeczności zachowania gminy miasta Sopot z zasadami współżycia społecznego". Dodatkowo Naczelny Sąd Administracyjny wytknął sopockim władzom, że" podejmowano działania celem udaremnienia ujawnienia prawa użytkowania wieczystego pomimo orzeczeń organów administracyjnych oraz wyroków sadów administracyjnych zobowiązujących do ich wydania".
- Jacek Karnowski toczył z klubem prywatna wojnę, okłamywał opinię publiczną sugerując, że SKT chce pozbawić miasto kortów, prowadzić na nich jakieś projekty budowlane, choć sam wydał klubowi warunki zabudowy na modernizację starej hali przy ul. Haffnera; naszym zdaniem, przekraczał swoje uprawnienia, naruszał prawo w relacjach z SKT, a wynajmując za bezcen nieswoje korty  działał na niekorzyść sopocian - mówi "Gazecie Gdańskiej" prezes SKT Bartłomiej Białaszczyk.


Z informacji przekazanych przez rzecznika prokuratury w Bydgoszczy wynika, że zaplanowane są kolejne czynności dowodowe ze wskazanymi świadkami: "Z uwagi na przedmiot zawiadomienia oraz sposób jego ujęcia w kontekście historycznym - tło sporu dot. procesu "likwidacji" SKT - pozyskiwane są także akta licznych prowadzonych uprzednio postępowań, wyniki tych działań mają istotne znaczenie dla zaplanowania kolejnych czynności dowodowych w sprawie, zaplanowane są także przesłuchania kolejnych świadków" - wyjaśnia prok. A. Adamska-Okońska. Zaznacza też, że sprawa wydzierżawienia nieruchomości była przedmiotem wcześniej prowadzonych postępowań.

alt


Zapytany przez "GG" o okoliczności wyrażenia zgody na przekazanie kortów SKT stowarzyszeniu STK, którego prezesem był Wiesłąw Pedrycz, chwilę wcześniej wskazany przez J. Karnowskiego kurator SKT, który zrzekł się praw do obiektu, radny Wojciech Fułek z ugrupowania "Kocham Sopot" nieco zakłopotany powiedział, że prezydent przekonywał radę, że to sposób na zachowanie kortów dla mieszkańców Sopotu!!!


Zanim prokuratura w Bydgoszczy zakończy swoje śledztwo, które w świetle wcześniejszych uwag sądu okręgowego w Gdańsku nie wydaje się specjalnie skomplikowane, do sądu w Gdańsku musi trafić odpowiedz na pozew SKT, który domaga się od gminy Sopot 33 mln odszkodowania za zmianę planu zagospodarowania przestrzennego.


B. prezydent, dziś poseł, Jacek Karnowski ze względu na skomplikowaną materię wniósł o wydłużenie terminu odpowiedzi, a dzisiaj już nie musi osobiście jej podpisywać. Ten obowiązek spadł na komisarza, któremu zostało kilka dni...

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items: