Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie wybierać Karnowskiego...

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
czwartek, 04 kwietnia 2024 17:39

altMiało być tak pięknie....


Jacek Karnowski rajdując służbowym autem pod prąd po warszawskich ulicach ze swoją współpracowniczką, idąc za to z... prądem własnych pomysłów zarekomendował Magdalenę Czarzyńską-Jachim, swoją rzeczniczkę i zastępczynię jako najlepszą kontynuatorkę swojego  przywództwa w Sopocie.


W istocie to prosty socjotechniczny pomysł na utrzymanie we własnym polu widzenia sopockich spraw. Rozemocjonowany kampanią J. Karnowski wędrował więc po ulicach, placach, targowiskach i osiedlach, znosił zniewagi i przyjmował komplementy, byle tylko w Sopocie nie przyszło nikomu do głowy, by władze zmienić inaczej.


Władza Marii Lepczak-Wysockiej, Jarosława Kempy, czy Pawła Petkowskiego to bowiem kres wpływów Jacka Karnowskiego na sopockie sprawy. Wybierając zaś M. Czarzyńską-Jachim, istoty sopockiej władzy, jej autorytarnej dla inaczej myślących substancji, naruszyć nie sposób. Będzie wtedy tak jak pisał książe Giovanii di Lampedusa: "Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić".


Projekt budowy osobliwej przeciwdemokratycznej dynastii w Sopocie właśnie chyba legł w gruzach. Jak ujawnili obywatele zrzeszeni "W imieniu Sopocian" bardzo kłopotliwe i nietransparentne zdają się być związki kandydatki Jacka Karnowskiego z Sopotem. Pytania o moment jej zameldowanie w mieszkaniu należącym do kontrahenta gminy, którego kancelarii urząd powierza za 70 tys. zł prowadzenie swoich spraw oraz o różne okoliczności składania oświadczenia o prawie wybieralności M. Czarzyńskiej-Jachim do rady Sopotu, trafiły już do publicznej cyrkulacji. Indagowana w tej sprawie kandydatka nie zajmuje stanowiska, a brak stanowiska też jest stanowiskiem.


Pytania są poważne, bo wybory są poważne. Idzie o władzę nad pięcioma budżetami Sopotu - to ok. 2,5 mld złotych. Porażka M.Czarzyńskiej-Jachim to klęska J. Karnowskiego w każdym jej politycznym wymiarze. Wybór zaś M. Czarzyńskiej-Jachim to jego sukces i prawo do kontynuacji specyficznej formuły sopockich rządów. Raz już Wojciech Fułek był blisko przerwania przywództwa J. Karnowskiego, teraz wydaje się, że okoliczności również są sprzyjające, a kandydatka powab polityczny ma nader umiarkowany.


No i te okropne pytania...


Nie wybierając milczącej w sprawach dla publiczności ważnych M. Czarzyńskiej-Jachim, Sopot uwolni się też od jej promotora.

GG